Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

I doubt much. Mislim da je onaj vd generalnog i divljao zbog toga što su kao jedini razlog što je Etihad preuzeo JAT upravo ti slotovi. Mislim, ne verujem da laže.

Link to comment

Sad nešto razmišljam, slot na CDG nam je gde i budjavcima poput Montenegra i Croatie. :P Doduše, kad sam 2008 letela na Hitrou, imali smo do jaja slot. Odmah kod nekih budža. U Beču su nas zimus istresli na pisti, a ne na pravom gejtu. Za ostalo ne znam, zaista.

Link to comment

A jel se može napravit takav radikalni rebranding a da jipak ostane taj kod JU? Sad bi mogo još zločesto dodati da me to jako podsjeća na nešto već viđeno, ali neću. :wicked:

Link to comment
Sad nešto razmišljam, slot na CDG nam je gde i budjavcima poput Montenegra i Croatie. :PDoduše, kad sam 2008 letela na Hitrou, imali smo do jaja slot. Odmah kod nekih budža. U Beču su nas zimus istresli na pisti, a ne na pravom gejtu.Za ostalo ne znam, zaista.
pa mislim da se tu ne radi samo o mestu, tj. da to aerodrom moze da ti menja kako im dune, nego da je vaznije vreme leta koje ne zahteva od tebe da na aerodrom krenes u dva nocu... Edited by aram
Link to comment
Očito ti slotovi nisu baš tolika vrijednost koliki je bio spin.
spin???vidi najvrednija 4, a imaj na umu da jat leti dnevno na 3 od ta 4.edit: posto je slot "u vlasnistvu" kompanije, rekao bih da je nebitno ime kompanije, iata kod, itd.(da je bitno, ne bi bilo moguce trgovati slotovima) Edited by Zverilla
Link to comment
edit: posto je slot "u vlasnistvu" kompanije, rekao bih da je nebitno ime kompanije, iata kod, itd.(da je bitno, ne bi bilo moguce trgovati slotovima)
Hm, meni svojevremeno objasnjavase da je IATA kod vrlo bitan, tj. da ako kompanija promeni kod, mora iz pocetka da gradi "karijeru", a tu spadaju i slotovi, vremena polazaka, itd. Znam da je ceska avio kompanija zadrzala CSA kod do dana danasnjeg iako slovacke odavno nema u sastavu.
Link to comment

ako je kod toliko presudan faktor, jat ce onda prodati svoje slotove airserbiji ili etihadu za evro i (taj formalni) problem resenbitno je da ti slotovi vrede i da ce ih etihad/as preuzeti na ovaj ili onaj nacin

Link to comment
pa mislim da se tu ne radi samo o mestu, tj. da to aerodrom moze da ti menja kako im dune, nego da je vaznije vreme leta koje ne zahteva od tebe da na aerodrom krenes u dva nocu...
Da, slot je samo vreme koriscenja piste - na kom gejtu ce da izbace putnike ne zavisi od toga.
ako je kod toliko presudan faktor, jat ce onda prodati svoje slotove airserbiji ili etihadu za evro i (taj formalni) problem resenbitno je da ti slotovi vrede i da ce ih etihad/as preuzeti na ovaj ili onaj nacin
Mozda ce vrednost slotova da bude ulaganje drzave u novu kompaniju?
Link to comment

<troll on>navijam za ЋЖ, zarad očuvanja nacionalnog identiteta (znam coveka koji ovo ima na tablicama, a voli da putuje u inostranstvo autom :) )<troll off>

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...