Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Jel bila konferencija?edit:http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=06&dd=17&nav_id=723687

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

leteo juce iz brisela za beograd - na tabli na gejtu stajalo JAT - ETIHADkaze mi predstavnik jata da su u ponedeljak to stavili prvi putinace na letu bilo par ociglednih putnika za middle east

Link to comment

prelazno rešenje, pošto će verovatno i ime kompanije (JAT) da menjaju kada je kompletno preuzmu (jesen).verujem da će novo biti neko opšte ime, koje nema nikakve nacionalne asocijacije.

Link to comment

Prevario si se, seljak ostaje seljak

Nadam se rešenju problema Jata, ugovoru sa Etihadom i Er Srbiji, rekao je vicepremijer dodavši da će se nova kompanija zvati Er Srbija
:lol:Nema potrebe da se vraca ime po kojem je osnovana kompanija kao jedna od najstarih kompanija u avio saobracaju u Evropi.Ej, Aeroput je tako odvratno. Moram da turimo Srbiju i to na engleskom. Seljacin odvratne, retardirane.Aeroputl.jpgVracaj dedinu sliku...
Link to comment

-izbor imena je etihadov, a ne naš- srećom. oni će o svemu odlučivati u budućnosti.-ta nova kompanija će po planu etihada imati daleko širu ulogu(feeder) od 1 lokalizovane / nacionalne aviokompanije- otud i engleski naziv. Ja sam doduše bio siguran da će neko neutralno ime uzeti alla Wizzair i sl., tako da mi se air serbia dopada. :)-aeroput zvuči kao aeroflot - o grdnog li imidža...-aeroput ne postoji 70godina, 95% srba (van granica niko, osim nekolicine zaluđenika) ne zna koje je ime imala nac. kompanija pre rata - nema govora o nekakvoj tradiciji i brendu "aeroputa".

Link to comment

Koliko znam Dinkara se zalagao davnih dana za Er Srbija. Vidim da se odomacilo i kod emancipovanog Vucica. Mora biti da je Ethad bas to zeleo. A, ja se nadao da nece da ture Srbiju u naziv. Naziv je odvratan. Aeroput je neutralni naziv kojii moze, ne mora, smetati iskompleksiranih nacionalistickim osobama, sto mi se posebno dopada. I, naravno da ne znaju jer im niko nije ni rekao da je to originalni naziv kompanije. Zato svi znaju sta je Er. :lol:

Link to comment

aeroput je bila privatna kompanija koja je putem IPO-a izašla na berzu i potom dobila određene državne koncesije da obavlja avio-transport. ugašena je kada i ostale privatne kompanije, zakonskim merama nacionalizacije tokom 1945/6.jat je nova, državna kompanija, ne postoji nikakav lineage između njih. stoga aeroput može biti samo deo istorije domaćeg avio-saobraćaja ali ne i deo istorije jata.air serbia je i ime jednog lokalnog foruma, sećam se da nisu bili baš oduševljeni kad je mogućnost preimenovanja jat-a u to ime bila spomenuta pre par godina.edit: pravda za aeroput i neka ga ostave na miruaeropul3.jpg

Link to comment
Kao i u proteklu deceniju i po zaposleni u Jatu i doskora Jatovim firmama, Jat Tehnici, SuPortu i Jat Keteringu okupili su se sredinom juna na Adi ciganliji uživajući u sportu i druženju. Ovog puta obeležavajući osamdesetpetogodišnjicu osnivanja Aeroputa, prvog srpskog društva za vazdušni saobraćaj čiju je tradiciju do 2003. sledio Jugoslovenski Aerotransport, a danas je nastavlja Jat ervejz.Ovo je sa sajta JAta. Na istorijatu kompanije se nalazi istorijat Aeroputa.Drzava je dala zivot Aeroputu a ne samo odredjene koncesije jer bez ogromnih subvencija ne bi opstao u to vreme. Sto se videlo i pri prvom izlasku na berzu. Da, kompanija je nacionalizovana tako da direktnog kontakta nema ali, kao sto vidis, ljudi dozivljavaju Aeroput kao prethodnicu.
Link to comment

kad se već gađamo lakim linkovima:

После рата, Аеропут је обновио рад 2. јула 1945. године, када је на скупштини акционара изабрано прво послератно руководство компаније. Скупштини су присуствовали и делегати нове власти ДФРЈ, као и уз учешће тадашњег шефа државе Ивана Рибара, који је био предратни акционар и члан Управног одбора. Дозвола за рад је била само фарса, јер је априла 1947. године створен ЈАТ који је једини почео да обавља ваздушни саобраћај. Комунистичке власти доносе уредбу о забрани приватних акционарских друштава, на основу које је Аеропут, решењем од 24. децембра 1948. године, ликвидиран.
Link to comment

Што ниси отишао на аду циганлију и објаснио то припитим јатовцима, него се сад овде праиш важан.

Link to comment
kad se već gađamo lakim linkovima:
Ne znam sa kime se gadjas jer to sto si postavio ne protivreci nicemu onome sto sam rekao osim sto dolazi sa srpske wiki koju moze svako da uredi dok ja postavljam linkove sa oficijalne stranice JATa.Da ti ponovim, JAT Airways, kao svoj rodjendan, proslavlja dan osnivanja Aeroputa-Jat Airways obeležio 86. rođenadanJat Airways danas navršava 86 godina postojanja. Godišnjica srpske nacionalne aviokompanije i 86 godina od osnivanja prvog srpskog Društva za vazdušni saopbraćaj "Aeroput", čiju tradiciju nastavlja Jat Airways,Ti mozes da da odes da im objasnis da nisu u pravu. Nisam siguran da ces ih ubediti i da ti oni nece reci da su odredjeni ljudi iz Aeroputa, i odredjena infrastruktura(koja je prezivela rat, a nije mnogo prezivelo) preslo u novo preduzece-JAT..Te da tu postoji odredjena veza.Uglavnom, kod Er Srbije nece biti tih problema.
Link to comment

Mislim da je malkice pretenciozno tvrditi kako je Air Serbia bezličan brend naspram Aeroputa, pri čemu zapravo i ne znamo kakva je konačna odluka.Da ne pominjem to što Etihad, ukoliko zaista napravi nešto od srpskog avioprevoznika i spasi ga neumitnog gašenja, može komotno da ga preimenuje u Air Toilet ukoliko misli da tako treba.

Link to comment

Ne znam kako će biti, ali možda bi bilo dobro Air Weber, ili da se vidi kako bi to nazvao Radomir Konstantinović. Pošto je odlučeno da direktor bude ipak srbin, ali neko ko nije kontaminiran vodjenjem javnih preduzeća, možda da postave Anu Bekutu za direktora.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...