Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

just for the record: SAS trenutno biva ubiven od strane norvegian air.a, te bolje da se jat ne ugleda na njih ;)(inace najbolji lowcost kojim sam leteo. ladno imaju wifi u avionima :o )

Link to comment
  • 1 month later...

Here we go again...Mrkonjić: Skinuti Jat s dnevnog reda, Rusi potencijalni partner

Na pitanje novinara šta se dešava sa Jatom i da li bi Rusi mogli da budu potencijalni partneri, Mrkonjić nije isključio tu mogućnost, navodeći da se nastavljaju aktivnosti usmerena ka osnivanju nove srpske aviokompanije.- Imamo već odluku prethodne Vlade Srbije da se formira novo preduzeće i mislim da ćemo tim putem ići dalje jer za sada nekog partnera u izgledu nemamo - kazao je Mrkonjić.
Može ovo i u ''šta štampa štampa''...Kad ne znaš šta da odgovoriš samo pomeni Rusiju kao partnera i nema frke. Neće nas niko već godinama, ali bi Rusi mogli biti potencijalni partneri, mada niko ne vidi racionalan razlog za to...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kome?

Fernandes denies AirAsia eyeing Serbian airline UPDATED @ 03:00:45 PM 05-09-2012 By Lee Wei Lian September 05, 2012 KUALA LUMPUR, Sept 5 — AirAsia group CEO Tan Sri Tony Fernandes has dismissed reports that his airline is eyeing Serbian airline JAT Airways and is trying to make Belgrade a hub just months after pulling out of the European market. Bloomberg reported today that the budget airline may take over JAT Airways - a state- owned flag carrier, citing reports in the Vecernje Novosti newspaper. "Not true," said Fernandes in a text message when contacted over the report. AirAsia has however been active on the acquisition and expansion trail, buying into Indonesia's Batavia Air for RM240 million in cash in July and launching AirAsia Japan last month. Serbia has been trying to sell JAT Airways for several years with the most recent suitor, Baltic Aviation Systems, withdrawing its bid last December. According to its website, JAT flies to more than 30 destinations in Europe and the Mediterranean region and has 14 aircraft. Its net loss in 2010 more than doubled to 2.5 billion dinars (RM 82.7 million) from 1.1 billion dinars in the previous year. AirAsia's sister airline AirAsia X halted flights to Paris and London, the group's only European destinations in March this year, reportedly due to high fuel prices and weak demand. AirAsia, which celebrated its tenth anniversary in 2011, has grown from a two plane outfit in 2001 to become Asia's budget airline with more than 100 aircraft in its fleet and reported to be in negotiations to order another 100 more. One aviation analyst said that it appears unlikely that AirAsia will buy JAT. "Europe is not their market right now and they are likely to want to focus on Asia," said the analyst. After an ill-fated equity partnership with national flag carrier Malaysia Airlines was dissolved earlier this year, Fernandes has focused outwards, moving the budget carrier's regional headquarters to Jakarta and even basing himself in the Indonesian capital, leaving former head of corporate finance and treasury,Aireen Omar, to oversee AirAsia's operations in Malaysia. AirAsia posted a 10-fold rise in its second quarter net profit to RM1.19 billion due to a one-time gain in its disposal of interest Thai AirAsia. Its net operating profit however fell three per cent to RM130.94 million while revenue rose nine per cent to RM1.08 billion.
Edited by borris_
Link to comment

Valjda njima. Ne znam detalje ali cujem da je vec prodan iako Mrka nevoljno priznaje da su pregovori u toku.Ako su lagali mene i ja lazem vas ali mislim da je ovaj izvor prilicno pouzdan.Video sam i ja taj njihov demanti ali ne mora to nista da znaci.

Edited by katamaran
Link to comment

Zasto bi im to trebalo, kakve gluposti?!Air Asia ukinuo letove van Azije (osim Australije, ali ajde, kao politicki-zvanicno je i to "Azija") i zasto da se guze sa Jatom, koji je to biznis plan koja bi jedna profitabilna kompanija mogla da opravda ulaganje (u bunar bez dna)?Dosta vise tih mitomanskih i mitskih prica o Jatu kao nekom faktoru i cudu koje samo sto nije vaskrslo.

Link to comment
zasto da se guze sa Jatom, koji je to biznis plan koja bi jedna profitabilna kompanija mogla da opravda ulaganje (u bunar bez dna)?
Ista prica kao sa Rusima pre - ulazak na EU trziste [otvoreno nebo], bez EU clanstva...
Link to comment

Gledam sad na sajtu beogradskog aerodroma JAT odlaske... Tokom prepodneva su čarter za Krit i redovan let za Tivat otišli na vreme, sve ostalo je kasnilo od pola sata pa do tri sata... Raspad na kraju letnje sezone.

Link to comment
Ista prica kao sa Rusima pre - ulazak na EU trziste [otvoreno nebo], bez EU clanstva...
Velike azijske kompanije uglavnom zabole za tržište EU kad u svom dvorištu imaju 4 milijarde ljudi koje treba opslužiti. Pogotovo low-costeri, ma koliko veliki bili, ne investiraju tek tako preko sedam mora i sedam gora.
Link to comment

Jos je Air Asia i ukinula letove do Evrope zbog neprofitabilnosti. Sta ce im sve to kad imaju i svi troskovi, kao sto rece Beowl, toliko potencijala tamo gde vec jesu? Ozbiljno pitam.

Edited by dragance
Link to comment
  • 7 months later...

Zvuči toliko fenomenalno i nestvarno dobro, da nam nema druge nego da do poslednjeg momenta očekujemo neku političku sabotažu, ničim izazvanu pobunu pilota, štrajk osoblja... Srbija je ipak svetski šampion u uništavanju potencijalno dobrih poslova.Nego, da li je planom precizirana sudbina čuvenih Jatovih predstavništava™ u inostranstvu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...