Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Tri aviona su na radovima i spremaju se za sezonu, ali to ide sporo i traljavo zbog manjka para za kupovinu delova...
Da ne crnim i ne slutim zlo, ali mene strah kada ovako nesto procitam. Dovoljno je samo jednom da se neka cosa skrati i eto belaja...
Link to comment

Meni su ovog meseca 2 leta kasnila po 2 i vise sata jer je avion bio tehnicki neispravan, pa je morao da se ceka drugi. U drugom slucaju je i taj drugi bio nesto neispravan (problem sa tockom) pa se dodatno cekalo da se on popravi. I naravno u oba slucaja je nastao totalni haos u redu letenja za ceo dan jer Jat nema dovoljno aviona...

Link to comment

Nemojte se plašiti. Avioni jesu stari, ali su ok. Jedini je problem što ih ima malo i što ispadanje 1 ili 2 iz rotacije upropasti ceo plan letenja tako što većina letova kasni, a nekoliko se stornira.Ove sitnice koje se dešavaju, dešavaju se svim aviokompanijama, samo što je trenutno JAT na medijskom nišanu zbog objektivne starosti flote (20-25 godina) i cele te priče o privatizaciji.Ovo sa plafonskim panelom se dešavalo i kad su avioni bili novi, jer je JAT jedina aviokompanija koja pojaseve za spasavanje drži na plafonu, umesto ispod sedišta, zbog učestalih kradja. I kada su ti pojasevi loše spakovani, plafonski paneli ne mogu da se zabrave kako treba. I dogodi se da se kraj panela gde su pojasevi predebeli otkači i visi kao na slici... Znači ništa bitno za bezbednost i ništa što se i ranije nije dešavalo...Slobodno letite JAT-om. Sa iskusnim pilotima, iskusnim avionima sa sredjenom limarijom i najiskusnijim stjuardesama u svetu vazduhoplovstva...

Link to comment
iskusnim avionima sa sredjenom limarijom i najiskusnijim stjuardesama u svetu vazduhoplovstva...
Ja bi rado menjao iskusne stjuardese, za stjuardese sa sredjenom limarijom.
Link to comment
Ja bi rado menjao iskusne stjuardese, za stjuardese sa sredjenom limarijom.
dare sredjuje limariju i stjuardesama o istom trosku
Link to comment

Kolega pre par nedelja leteo iz Moskve za BG, nedugo po poletanju počelo da se oseća mašinsko ulje, onako kad nagori. Rešenje - zadrigli stjuard s osveživačem vazduha.Polu-raspali enterijer na stranu.

Link to comment
Kolega pre par nedelja leteo iz Moskve za BG, nedugo po poletanju počelo da se oseća mašinsko ulje, onako kad nagori. Rešenje - zadrigli stjuard s osveživačem vazduha.Polu-raspali enterijer na stranu.
ATR često, Embraer ponekad, B737 vrlo retko, prilikom starta motora neke od zaptivki ne legnu kako treba dok pritisak ne poraste...I dogodi se da malo motorskog ulja protrči u erkondišn i otud taj miris nagorelog ulja i blaga izmaglica...Na ATR-u to ume da bude i drastično i da ta magla i beli dim budu toliko jaki da putnici pomisle da se avion zapalio... Dešavalo se to više puta i bilo po novinama...
Link to comment
ATR često, Embraer ponekad, B737 vrlo retko, prilikom starta motora neke od zaptivki ne legnu kako treba dok pritisak ne poraste...I dogodi se da malo motorskog ulja protrči u erkondišn i otud taj miris nagorelog ulja i blaga izmaglica...Na ATR-u to ume da bude i drastično i da ta magla i beli dim budu toliko jaki da putnici pomisle da se avion zapalio... Dešavalo se to više puta i bilo po novinama...
Mozda sad bude cesce kad cipiripiji ulaze u kasne dvadesete?
Link to comment
  • 4 weeks later...

Izraelci prete da će tužiti JAT zbog otkazanog leta http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/329969/Izraelci-prete-da-ce-tuziti-JAT-zbog-otkazanog-leta

Kako “Blic” nezvanično saznaje, “Jat ervejs” je osim ova dva, otkazao još 118 letova. Razlog je taj što nije imao dovoljno aviona da pokrije čarter letove i regularne letove, pa se odlučio da zadrži čarter letove, koji su mu sigurni, umesto da rizikuje da avioni na redovnim linijama budu poluprazni.
Link to comment

Vrhunac profesionalnosti, uvedes u letnji red letenja 2 leta dnevno tamo gde inace imas jedan jer je, jelte, sezona, ljudi kupe karte, a onda ih sve otkazes. Mislim OK, manjak aviona, ali to se moglo i ocekivati, kao sto se i ocekuje da na leto bude tona carter letova, dakle, sto su uopste uvodili te letove i prodavali te karte?

Link to comment

erm, mene su zvali prosle nedelje da mi kazu da mi je pomeren let:'dobar dan, zovem iz jata. juce niste bili dostupni/ naravno da nisam, na odmoru sam/ zovem vas da vas obavestim da je let pomeren sa 9:55 na 20:55. budite dostupni, u slucaju da se nesto promeni'.ni imena, ni prezimena, ni izvinite, a ni ponuda da mi nadju drugi let. da li mi je uticalo na planove? jeste debelo, nisam spavala sledeceg celog dana da bih stigla nesto da zavrsim. srecom, pa nisam isla na posao tog dana.bagra.

Link to comment

zato kad letim jatom, uvek kupujem karte preko neke (nesrbske) agencije. pa ako bude problema ja njima skacem po glavi, a oni jatu, i uglavnom ispadne dobro :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...