Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Od pića služe sokove, vino, pivo i tople napitke. Uvek će ti dati dva ako tražiš.
ako trazis, dace ti svi dva moj standardni paket bez obzira na kompaniju je sok+voda+kafa :)poslednji put u jatu (za ng) me je pride stjuardesa dva puta pitala zasto nemam sendvic, da me nije slucajno kolega zaboravio, ako treba da donese, nije problem (nije me co'ek zaboravio, nego mi se nije kvarila vecera sendvicem :) )ja bio :o (u najpozitivnijem smislu)
Link to comment

Ma bilo je sendvic i samo sok, guska je na pitanje ima li kafa rekla ima u restoranu na aerodromu... :isuse: Vise ga je sokirao odgovor nego hrana , ionako je znao da ga ceka krkanluk kad ga privedemo kuci ;)

Link to comment

Moja iskustva sa Jat-om ovih godina su zaista odlicna. I na zemlji i u vazduhu..Da li sam samo imao srece, ne znam, ali zaista sam bio zadovoljan.

Link to comment

Avion „Jat ervejza" koji je iz Beograda leteo za Pariz vraæen je u Beograd nakon poletanja jer su mu otkazala oba autopilota. Pilot je ovaj kvar uoèio iznad Slovenije, pa je odluèio da je najbezbednije da se vrati, saznaje „Blic". Putnici su za Pariz odleteli drugim avionom u 16 umesto u 10 èasova. Na ovom letu je bilo nešto više od 50 putnika meðu kojima nije bilo panike zbog kvara i vraæanja u prestonicu. Meðutim, po sletanju u Beograd oni nisu odmah prebaèeni u drugu letelicu, veæ se èekalo na popravku aviona „boing 737-300" na kojem je uoèen kvar. - Ovo je inaèe avion na koji je nekoliko pilota imalo pritužbu da postoji problem sa autopilotom. Let je veæ u samom startu kasnio oko sat i po, zbog poteškoæa sa niskim temperaturama - objašnjava naš izvor. U „Jatu" su za „Blic" juèe potvrdili da je došlo do kvara elektronike na letelici. - Nakon 40 minuta leta došlo je do kvara elektronike i avion se uz prethodnu konsultaciju sa „Jat tehnikom" vratio na aerodrom u Beogradu. Let aviona s ovakvim kvarom apsolutno ne ugrožava bezbednost putnika i posade, ali je zbog komfora putnika rešeno da se avion vrati - naveli su u nacionalnoj avio-kompaniji. Na pitanje zbog èega je let kasnio oko sat vremena u „Jatu" istièu da je, nakon što je letelica krenula sa pozicije, usledilo tretiranje aviona sredstvima i opremom za razleðivanje. - Ova procedura u proteklih nekoliko dana traje neuobièajeno dugo (40-90 minuta) zbog izuzetno teških vremenskih uslova Ova procedura je obavezna i mora da se ispoštuje do kraja - objasnili su u „Jatu". Izvor : Blic U pitanju je bio YU-ANI
Ono sto je meni interesantno u clanku da je popunjenost aviona jako slaba - samo 50-ak putnika. Edited by jms_uk
Link to comment

Sto pitas, mislis da bi Jat mogao da mazne nesto njihovo sada kad su bankrotirali? :D

The Malév Hungarian Airlines fleet consisted of the following aircraft with an average age of 8.4 years at the time of its shutdown on February 3, 2012
B737-600 - 6 komadaB737-700 - 7B737-800 - 5Dash-8 Q400 - 4
Link to comment
A cekaj - zar je autopilot bas neophodan? Zar pilot i kopilot ne mogu da upravljaju avionom "rucno"? Ako ne, cemu onda sluze?
verovatno nije u listi neophodnih funkcionalnosti ali mozda su se plasili da ne rikne jos nesto (jer cudno je da oba crknu u 40min), pa su ga vratili da oprave&provere(sto je jeftinije u beogradu nego u parizu)
Link to comment
Ono sto je meni interesantno u clanku da je popunjenost aviona jako slaba - samo 50-ak putnika.
Pre par meseci sam leteo na relaciji Pariz-Beograd. Avion je bio pun al secam se da su u njega trpali putnike nekoliko aviokompanija (jat, air france i mislim da je bila i neka treca). Mozda je ovo samo seoznski (matori je leteo pre 2 nedelje Minhen-Bg i kaze da je bilo skroz prazno).
Link to comment
verovatno nije u listi neophodnih funkcionalnosti
Ovo je Master MEL za sve tipove B737, ali moze dare da nam potvrdi kako je u Jat-u.432123.jpg
(sto je jeftinije u beogradu nego u parizu)
Ovo + sto ih SAFA zeza [bese bas u Parizu skoro?]
Link to comment
Pre par meseci sam leteo na relaciji Pariz-Beograd. Avion je bio pun al secam se da su u njega trpali putnike nekoliko aviokompanija (jat, air france i mislim da je bila i neka treca). Mozda je ovo samo seoznski (matori je leteo pre 2 nedelje Minhen-Bg i kaze da je bilo skroz prazno).
AF i JU imaju codeshare za BEG-CDG rutu; a negde procitah da prekidaju codeshare sa Lufthansom.
Link to comment
Sto pitas, mislis da bi Jat mogao da mazne nesto njihovo sada kad su bankrotirali? :DB737-600 - 6 komadaB737-700 - 7B737-800 - 5Dash-8 Q400 - 4
pa baš to... vidiš lepo ima b737-600, možda bismo mogli njega da ćapimo, makar komada 3 i eto ti revitalizovanog jata po bagatel ceni
Link to comment
pa baš to... vidiš lepo ima b737-600, možda bismo mogli njega da ćapimo, makar komada 3 i eto ti revitalizovanog jata po bagatel ceni
To ce da mazne Ryanair ili Wizair, a za uzvrat da ostave ljude na poslu. Plus sta god drzava Madjarska moze da da da se ostavi letenje da traje.Mozda pre Wizair, jer je ionako lokalni.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...