Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

A moze i recimo Ankara, a leti carteri za Antaliju i tako to
Mislim da, iako moze, da to nije ideja (bar ne turska).Putnici za Sandzak bi bili potomci onih koje je Aleksandar Rankovic (Leka) proterao u Tursku. Pa i u Anadoliju, gde su ih Turci poslali, po prijemu.Postoji citava prevoznicka industrija koja ih vozi u Sandzak i vraca nazad. To su desetine autobusa dnevno, 1,000km neudobnog putovanja.To mislim da je turski razlog da udju u tu investiciju. Jos uvek ekonomski pa i dovoljno za ovaj pdf. Neko placa pravljenje aerodroma koji moze da se pokaze uspesnijim od nishkog.
Link to comment
@dareMoze li se negde naci Noise contour map(ili kako se to vec zove) za beogradski aerodrom?
Pravo da ti velim, pojma nemam... Znači ako izgooglaš to ti je to... Ja to nikad nisam bio u prilici da vidim...
Link to comment

Ja samo videh ovo za Beograd, ali informacije ne dosezu do Surcina, iako je na mapi.http://www.zdravlje.org.rs/ekoatlas/11e.htmInace, za NOISE ABATEMENT PROCEDURES za BEG/LYBE:RWY 12 Take-off to 800' QFE Take-off power/thrust. Lowest appropriate take-off flaps/slats. Climb at V2 + 10 KT. At 800' Cut back to MCLT (Maximum climb thrust). 800'-3000' Continue climb at V2 + 10 to 20 KT. Maintain reduced power/thrust. Maintain lowest appropriate take-off flaps/slats. At 3000' Maintain positive rate of climb. Accelerate smoothly to enroute climb speed. Retract flaps/slats on schedule.

Link to comment

To gore sam i ja nasao. To mu dodje kao neko uputsvo za pilote kako da polecu/slecu sa aerodroma da bi redukovali buku koliko se moze, da li sam dobro razumeo?Inace, ovo za buku trazim da vidim kolika je buka u naselju Ivan Ribar, koja potice od toga sto je pista tacno u liniji sa naseljom?

Edited by deeps
Link to comment
To gore sam i ja nasao. To mu dodje kao neko uputsvo za pilote kako da polecu/slecu sa aerodroma da bi redukovali buku koliko se moze, da li sam dobro razumeo?
Da, upravo to.
Inace, ovo za buku trazim da vidim kolika je buka u naselju Ivan Ribar, koja potice od toga sto je pista tacno u liniji sa naseljom?
Ima li tog naselja na ovim mapama sto ti dadoh?
Link to comment
Da, upravo to.Ima li tog naselja na ovim mapama sto ti dadoh?
Ima. To ti je naselje na kraju Novog Beograda, poslednja ulica naspramna na Jurija Gagarina. Deluje mi malo mnogo da je nivo buke 69 dbA u toku noci pa mi ne deluje da je bas tacno. Takodje na ovim aerodromskim mapama buke imas posle 3-4 km obicno suzavanje tih kontura na nekih 200 metara, pa te mozda i promasi ako nisi bas na samom pravcu piste.Ovako nesto:noisemonitorlocations.jpg
Link to comment

Tačno, ali većina ljudi taj deo zove po ulici. Ja živim na Bežanijskoj Kosi i ona je je takođe podeljena na neke blokove, ali to gotovo niko ne zna. Svi B.K. dele po mesnim zajednicama B.K.I, B.K. II i B.K. III.

Edited by deeps
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evo eksplozije:http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/278181/Vlada-nudila-Jat-Azerbejdzanu

Vlada nudila Jat AzerbejdžanuSuzana Lakić, Bojana Stamenković | 21. 09. 2011. - 12:00h | Foto: O. Bunić | Komentara: 11Predstavnici Vlade Srbije nedavno su nudili Azerbejdžanu da kupi „Jat ervejz“, saznaje „Blic“ u ministarstvu ekonomije te bivše sovjetske republike.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Gledao sam sad na SOS-u 'U orlovskom gnezdu' (jebote, kakav naziv emisije!). Zanimljiv detalj: fudbalsku reprezentaciju u Sloveniju i nazad nije vozio JAT, nego Air Bucharest, rumunska čarter kompanija. Odbojkaše je u Beč i iz Beča vozio Nikki. Da li su savezi počeli da ekonomski razmišljaju, ili JAT ne može više da pokrije čartere sa raspoloživom flotom, ili i jedno i drugo i nešto treće pride? Retko se dešavalo da naš nacionalni tim (u bilo kom sportu) po Evropi ne putuje nacionalnom kompanijom...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...