Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Ne znam zasto vas to cudi. Ja mislim da realno i nema dovoljno putnika da se popuni vise od tog jednog aviona.Btw, 140 evra je super povoljna cena ako je Jat u pitanju. To je verovatno cena sa kojom lete na ivici isplativosti (a mozda je let i neprofitabilan). Kad dodas na to da su dobar deo traznitni putnici, jasno ti je da putnika za samu liniju SA - BG nema bas mnogo.Inace, ako gledas unapred (npr. mesec-dva) da kupis kartu, najniza cena je 11499 RSD. To je verovatno najjeftinija karta koju je Jat u stanju da ponudi...odbij aerodromske takse i videces da tu Jat uzima nekih 80ak evra

Edited by hazard
Link to comment

Inace, vise puta sam od samih ljudi u Jatu cuo da kada bi Jat ukinuo sve neprofitabilne linije, ostalo bi 10ak destinacija i to bi bilo to.

Link to comment

mene cudi jer ne znam prilike u jatu i znam cene drugih kompanija na slicnim lokacijama. koliko se secam pre sam na letovima bgd-tivat ili bgd-sa placao cca 100 euro.

Link to comment

BTW: Odokativno za JAT i Montenegro, a naravno i druge kompanije koje voze ove tipove aviona...Znači za neke normalne prosečne cene karata, koje nisu low cost, i sadašnje troškove eksploatacije...-ATR 72 ( 66 mesta) je isplativ sa više od 11-12 putnika. Tek nadalje kreće zarada...-Embraer 195 (116 mesta) je isplativ sa više od 40 putnika-Boing 737-300CL (128 mesta) je isplativ sa više od 60 putnikaAli u avijaciji su prihodi, uvek onaj manji deo problema... ;)

Edited by dare...
Link to comment

Ne znam kome da odgovorim.Srbija, kao drzava i nacija, mora imati svoju aviokompaniju.Da zna end-to-end kako da posalje avion u vazduh i da ga vrati nazad. Prodajom JAT-a ta bi sposobnost Srbije nestala.Profitabilno ili ne, biti sposoban da to uradis je stvar od nacionalnog znacaja.I sva logistika, catering, spare parts, ceo eco-sistemm, sve bi nestalo. JAT nije isto kao usluzna firma Aerodrom Beograd.Jako sam tuzan.YoyogiDC-10 Line Maintenance Engineer (1979)

Link to comment
sa nebecifiranim radnim stazom iz JAT-a, taj je vec umro, kakva crna pemzija. mozda da se zena ovajdi.
Serite vi, ode JAT Rusima, ako ga hoce, pa pricajte ribama na plazi koja vas je letelica tamo dovela.TU-154.Pre vas i vaseg mentaliteta je JAT bila firma zavidne tehnike i reputacije. Sada, sa vama, nije ni za qrac. Niste ni vi bolji, yebeni naskakachi i neradnici.Vozite se Rusima, to je za vas. Sovhoz.
Link to comment
sa nebecifiranim radnim stazom iz JAT-a, taj je vec umro, kakva crna pemzija. mozda da se zena ovajdi.
Sta si ti radio te godine?Srao u gace?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...