Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Užas, tuga, čemer...

Aerodrom Nikola Tesla ce uci u istoriju kao najvece groblje u istoriji civilne avijacije u Evropi.Devedesetih godina je rashodovano 17 aviona, DC-9-30,i B-727-200,jer posle cuvene konzervacije svi su dobro korodirali da se vise nije isplatilo bilo kakvo ulaganje u takve avione.Prodati su otpadima na kilo umesto negde u Africi.A obecavavane su zaposlenima kule i gradove.Ugradnja HACH Kit opreme na motore,novu navigacionu opremu…Tada je spaseno 9 aviona B-737-300 i 3 aviona ATR-72.Sada je djavo dosao i po njih.Jer ocigledno da nema rezervnih delova i motora,pa se delovi skidaju sa jednog i stavljaju na drugi avion koji jos ima plovidbenost.Prave se od tri aviona dva…To se vise neradi ni u Africi.Narodna poslovica kaze da „da ptice umiru pevajuci“,ali celicne ptice umiru 20 godina na aerodromu Nikola Tesla i to u potpunoj tisini
Pa ti sada sedi u to i leti negde sa njima...
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
yuanp.jpglet za podgoricu u petak popodne je kasnio jer je opet avion falio... zatim se aviogenexov yu anp vratio iz londona naravno vozeći za jat i pokupio putnike sa 40 min zakašnjenja :(
Link to comment
  • 5 weeks later...

Ja videh samo ovo:

Šef Kabineta generalnog direktora Jata Stanimir Jovanoviæ Slavinski rekao je agenciji Beta da se avion za Diseldorf vratio zbog "indikacije malog tehnièkog problema", istièuæi da putnici na tom letu nisu bili ugroženi.
zna li se nesto vise o kvaru jatovog 737 za dizeldorf juce?
Link to comment
  • 5 weeks later...
Kako funkcionise minibus A1 ,od Slavije do aerodroma?Da li je pouzdan?
Ovde možeš da vidiš raspored vožnji A1, čini mi se da je reč o pouzdanoj vezi ka aerodromu. Naravno, ostaje umesna primedba o količini prtljaga koja se može smestiti u minibus.
Link to comment
Ovde možeš da vidiš raspored vožnji A1, čini mi se da je reč o pouzdanoj vezi ka aerodromu. Naravno, ostaje umesna primedba o količini prtljaga koja se može smestiti u minibus.
Hvala!
Link to comment

juce sam stigao iz CG za sarajevo samo na pola dana jer sam danas morao doci do bgd. odem na aerodrom i kupim kartu sa --->bgd za neverovatnih 270km, sto je nekih 140 euro :blink: drugi meni neverovatan fakt je da na relaciji sa-bgd ima samo jedan let dnevno i to mali atr sa 60-70 mesta.

Edited by banecare1
Link to comment

Sam si primetio zasto je to tako...

kupim kartu sa --->bgd za neverovatnih 270km, sto je nekih 140 euro :blink:
ima samo jedan let dnevno i to mali atr sa 60-70 mesta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...