Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Ređaju se crni dani u nizu za putnike iz Srbije:

DIREKTORAT civilnog vazduhoplovstva Srbije izdao je dozvolu američkoj avio-kompaniji “Rajan internešnal ervejz”, koja će od 3. juna do 29. oktobra saobraćati na liniji Beograd - Čikago i Beograd - Toronto, saznaju “Novosti”. Tako će, konačno, posle 19 godina pauze ponovo biti uspostavljeni direktni letovi između Srbije i Severne Amerike.U Direktoratu kažu da je ova američka kompanija aplicirala za čarter-letove, a saobraćaće širokotrupnim avionom “boing 767”. Letilica “Rajana” praktično će dva puta nedeljno poletati iz naše vazdušne luke. Prema zahtevu Amerikanaca, redosled planiranih letova je Čikago - Beograd, Beograd - Toronto, Toronto - Beograd i Beograd - Čikago. Tehničko sletanje predviđeno je u Šenonu. Ova avio-kompanija iz Ilinoisa, osnovana je 1976. godine i u svojoj floti danas ima 10 aviona, uglavnom “boinga”.Avio-saobraćaj ka američkom kontinentu obustavljen je 1992. godine. U dva navrata “Jat” je pokušavao da obnovi liniju (2004. i 2006. godine) ali bez uspeha, jer su američke vazduhoplovne vlasti Srbiju svrstale u kategoriju dva, a da bi naša avio-kompanija letela ka Americi neophodna je prva kategorija.- Srbija je odavno ispunila sve uslove za prvu kategoriju, a krajem prošle godine donet je i novi Zakon o vazdušnom saobraćaju, tako da očekujemo da će u 2011. naša zemlja konačno imati kategoriju jedan američkih vazduhoplovnih vlasti - ističu u Direktoratu. - Kada dobijemo prvu kategoriju i kompanije iz Srbije moći će da lete ka SAD i Kanadi. Neophodno je samo da njihova kontrola dođe i ustanovi da su svi uslovi ispunjeni.Prema procenama, prevoznik, koji će saobraćati između između Srbije sa jedne, i SAD i Kanade sa druge strane, godišnje bi mogao da preveze minimum 100.000 putnika.“KROACIJA” LETI IZ BEOGRADASRPSKE vazduhoplovne vlasti izdale su hrvatskoj nacionalnoj avio-kompaniji dozvolu za letove na liniji Beograd - Dubrovnik. Tokom letnje sezone “Kroacija erlajns” saobraćaće iz naše vazdušne luke dva puta nedeljno, ponedeljkom i sredom. Takođe, dozvolu za letnju sezonu dobila je i italijanska avio-kompanija “Igls erlajns”, koja će dva puta nedeljno leteti na liniji Beograd – Forli.
Link to comment

Nisu prvi direktni letovi posle 19 godina. Pise "tehnicko sletanje u Senonu", to je predpostavljam aerodrom Senon u Irskoj. Dakle let je mozda 'direktan', ali nije non stop.Sredinom prosle decenije (2004, 2005, mislim i 2006 pa do 2008) Skyservice (kanadska carter firma) letela je Toronto - Beograd - Toronto sa tehnickim sletanjem u Dablinu.Dakle sada 2-3 godine kasnije imamo istu varijantu, samo sto ovog puta je i Cikago u kombinaciji. Mislim lepo, ali bombastican uvod je pogresan. Btw sa tim medjusletanjem se putuje oko 13 sati ako se dobro secam (leteo ja jedanput). Plus ovo je carter koliko ja vidim.Prava vest bice redovna, nonstop linija.

Link to comment
Nisu prvi direktni letovi posle 19 godina. Pise "tehnicko sletanje u Senonu", to je predpostavljam aerodrom Senon u Irskoj. Dakle let je mozda 'direktan', ali nije non stop.Sredinom prosle decenije (2004, 2005, mislim i 2006 pa do 2008) Skyservice (kanadska carter firma) letela je Toronto - Beograd - Toronto sa tehnickim sletanjem u Dablinu.Dakle sada 2-3 godine kasnije imamo istu varijantu, samo sto ovog puta je i Cikago u kombinaciji. Mislim lepo, ali bombastican uvod je pogresan. Btw sa tim medjusletanjem se putuje oko 13 sati ako se dobro secam (leteo ja jedanput). Plus ovo je carter koliko ja vidim.Prava vest bice redovna, nonstop linija.
Koliko me pamcenje sluzi bila je i varijanta za JFK sa Uzbekistancima, njihov B767 je valjda iz Taskenta isao preko Beograda za JFK, samo ne mogu da se setim kad je to bilo, da li druga polovina devedesetih ili nesto kasnije...
Link to comment
Koliko me pamcenje sluzi bila je i varijanta za JFK sa Uzbekistancima, njihov B767 je valjda iz Taskenta isao preko Beograda za JFK, samo ne mogu da se setim kad je to bilo, da li druga polovina devedesetih ili nesto kasnije...
2004. posle Birminghama, a pre Rige.
Link to comment

jms-e, je li znas mozda kada je tacno Skyservice leteo YYZ - BGD - YYZ, tj. kojih godina? Znam da je bila letnja sezona samo (maj - septembar) ali ne mogu da se setim da li su poceli 2004. ili 2005. Znam da su prvo leteli samo tako sto su iznajmljivali avion jednoj srpskoj putnickoj agenciji iz Kanade (dakle agencija je organizovala sve), a posle je Skyservice to radio u svojoj reziji.I btw, posto si vec enciklopedija aviotransportnog znanja :D,znas li u kojim godinama je Martinair leteo YYZ - AMS?Takodje, znas li u kojim godinama je postojao onaj kruzni Jatov let BEG - AMS - Brisel - BEG?Pokusavam da se setim koje sam godine leteo u kojoj varijanti :D

Link to comment
Takodje, znas li u kojim godinama je postojao onaj kruzni Jatov let BEG - AMS - Brisel - BEG?
BEG-BRU-AMS-BEG videh ja juce na Surcinu :Dili pitas bas za taj raspored koji si ti naveo?
Link to comment
jms-e, je li znas mozda kada je tacno Skyservice leteo YYZ - BGD - YYZ, tj. kojih godina? Znam da je bila letnja sezona samo (maj - septembar) ali ne mogu da se setim da li su poceli 2004. ili 2005. Znam da su prvo leteli samo tako sto su iznajmljivali avion jednoj srpskoj putnickoj agenciji iz Kanade (dakle agencija je organizovala sve), a posle je Skyservice to radio u svojoj reziji.
Scheduled 2007, charter 2004.
Thursday, 21 June 2007 TORONTO - With the return to Toronto last night of Flight 863 from Belgrade, Serbia Skyservice airlines completed the first of its newly launched direct scheduled services from Toronto to Eastern Europe. The round trip to Belgrade operated flawlessly, staffed with crew members fluent in Serbian and other Eastern European languages.
Skyservice has operated charter flights to several points in Europe for over 10 years and commenced charter service to Belgrade in 2004.
Link to comment
Ne znam jel neko u ovih 40 strana napisao sta u zezanju na anglosaksonskom govornom podrucju znaci akronim JAT?
Ako mislis na 'joke about time' rekao bih da je bilo bar jednom, dvaput :)
Link to comment
BEG-BRU-AMS-BEG videh ja juce na Surcinu :Dili pitas bas za taj raspored koji si ti naveo?
Da, islo je BEG-AMS-BRU-BEG. Znam da sam usao u avion u AMS, pa smo onda sleteli u BRU, pa nastavili za BEG. Mislim da je bilo 2001. ili 2002., al ne smem da tvrdim...mozda i kasnije...
Link to comment
Scheduled 2007, charter 2004.
:thumbup: hvala jms...edit: za Martinair sam nasao, okt. 2008. su prekinuli letove za Toronto. Znaci isli su 1997. - 2008.... Edited by hazard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...