Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Vidi sta sve dodajes na taj iznos i za koje datume mozes da pogodis tu cenu...nije to bas tako kako izgleda. Veruj mi, Low Cost je samo jedan dobar marketing koji moze da iskoristi samo limitiran broj putnika koji nemaju fiksne datume odlaska i povratka, znaju 2-3 meseca unapred kada ce tacno putovati, ne nose puno stvari, kada je Srbija u pitanju ne tako zanemarljiv faktor kompjuterske pismenosti, koriscenja kreditnih kartica i slicno...

Link to comment
Vidi sta sve dodajes na taj iznos i za koje datume mozes da pogodis tu cenu...nije to bas tako kako izgleda. Veruj mi, Low Cost je samo jedan dobar marketing koji moze da iskoristi samo limitiran broj putnika koji nemaju fiksne datume odlaska i povratka, znaju 2-3 meseca unapred kada ce tacno putovati, ne nose puno stvari, kada je Srbija u pitanju ne tako zanemarljiv faktor kompjuterske pismenosti, koriscenja kreditnih kartica i slicno...
Sta ga znam. Kad sam leteo za Pariz zakasnio sam sa rezervacijom pa mi je cena otisla maltene duplo, platio put do Temisvara i nazad, potom put do Beauvaisa i nazad, i opet me je sve to zajedno izaslo vise od dvostruko manje od redovne JAT-ove cene. Marketing ili ne, moj dzep je to osetio bogme.A ovde govorimo o karti Beograd - Rim - Beograd, Surcin - Fiumicino. Sa izuzetkom doplate za kofer, na cenu se ne dodaje nista.Ne kazem, lepo je da imaju promotivne letove, jedino je pitanje koliko ce ljudi uspeti da se dokopa tih karata. Zaista ne vidim organizacionu razliku u kalkulisanju low-cost varijante i grabeza za JAT-ove promotivne letove.e da, skocio si sebi malo u usta. rekao si da je low-cost dobar za putnike "znaju 2-3 meseca unapred kada ce tacno putovati". ova promo ponuda JAT-a je upravo to. poslednju kartu mozes da kupis 31. januara, a poslednji let je 15. aprila. stavi na papir ovo i videces da ce izmedju kupovine i leta nekada biti dan razlike, a nekada bogme i 75 dana. da bi se ovaj popust iskoristio potrebno je imati i haaa fleksibilnosti. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

I jedno i drugo je tacno u principu. Low cost je retko kad let za 10 evra, obicno se nadoda jos stosta, mada vrlo cesto ume da se ubode nesto kao ovo prethodno pomenuto. Svejedno, vrlo je realno naci povratnu kartu za pristojnu cenu i mislim da nisam nikad trazio, a da sam nasao jeftinije kod JAT-a, nego kod bilo kog low costa. Wizz je recimo jos i povoljniji, ali mi destinacije do sada nisu odgovarale. Primera radi, u decembru sam leteo Keln - Beograd (1 smer) za malo manje od 50e. A kupio sam kartu mozda 3 nedelje unapred. To mi je i dalje daleko povoljnije nego ova super specijalna ponuda JAT-a za Stutgart od 100e (koji mi je otprilike isto udaljen), jer sa GW kartom mogu da kupim i kartu za voz za 25e, sto nije zanemarljiva usteda...Uzgred kad se vec pominju kreditne kartice, nadam se da se JAT urazumio i da cene nisu jos uvek ~20e vece u 'poslovnici' nego online.

Edited by Venom
Link to comment

Izvini, ali moram da te ispravim...tih 100 eura iz Stutgarta je povratna karta ako se ne varam, tako da mu dodje isto kao kada si ti leteo iz Kelna za 50 eura jedan pravac

Link to comment
Vidi sta sve dodajes na taj iznos i za koje datume mozes da pogodis tu cenu...nije to bas tako kako izgleda. Veruj mi, Low Cost je samo jedan dobar marketing koji moze da iskoristi samo limitiran broj putnika koji nemaju fiksne datume odlaska i povratka, znaju 2-3 meseca unapred kada ce tacno putovati,
A kako se to razlikuje od ove Jat-ove ponude?
Link to comment
Izvini, ali moram da te ispravim...tih 100 eura iz Stutgarta je povratna karta ako se ne varam, tako da mu dodje isto kao kada si ti leteo iz Kelna za 50 eura jedan pravac
Ne moras da me ispravljas, zato sto lepo pise 1 smer. Medjutim poenta je bila u tome, da je moj slucaj bio takav, da je low cost bio isplativiji cak i u poredjenju njihove standardne i JAT-ove posebne ponude.
Link to comment

Uzeo pre desetak dana karte za BG, Wizzom. 2 povratne karte + prevoz do Brussels south aerodroma + prtljag za svaku osobu (32kg po osobi) + taksa za plaćanje Master karticom + još neke Wizz gluposti + trošak od nekoliko evra kad konvertuju cenu iz forinti u evre... Total 203 evra. JAT-ova najjeftinija povratna 180e (za jednu osobu, naravno), sa 20kg prtljaga i bez ikakvog transporta do/od aerodroma. Istina, propustiću sendvič sa ćuretinom ili sirom i čokoladiranu šljivu. I do sada sam na istoj relaciji retko leteo JAT-om (Swiss ili Austrian najčešće), a sada zaista ne vidim jedan jedini razlog da izaberem JAT.

Link to comment
Ja samo 2.7% [gledano poslednjih 15 godina] - mada i od toga pola je bilo na moranje...
reci da vodiš detaljnu evidenciju o svojim letovima u poslednjih 15 godina i definitivno nosiš šnjur najvećeg flying freaka.
Link to comment

Momci, ja vas potpuno razumem sto se tice Low Cost-a, ali samo cu vam reci par stvari. Ono u cemu vecina ljudi gresi je konstantno poredjenje LCC-a i legacy ili ti flag carrier-a, kakvi su u ovom slucaju Wizz i Jat. To su malo babe i zabe, obzirom da svako drugu kategoriju putnika vozi, svako funkcionise po drugom biznis modelu, ima razlicite targete, razlicite modele mreza koje razvija i tako dalje i tako dalje. O ovoj temi mogu da se ispisu stranice i stranice, ali moja poenta je u tome da svako moze da bira cime ce putovati, a da kada su LCC u pitanju, nije sve bas tako kako zamislja obican svet u Srbiji. Slatko se nasmejem na svaki komentar tipa: "Samo da Jat propadne i svi cemo leteti maltene dzabe". Potpuno obrnuto bi se desilo. Strani flag carrier-i bi zajahali trzistem i niko nigde ne bi putovao ispod 300 eura. To se desilo Bugarima, to se desilo svima koji su izgubili nacionalnog prevozica koji je uvek regulator cene i onaj koji drzi cene pod kakvom-takvom kontrolom jer je po pravilu ponuda letova nacionalne kompanije najveca. Takav je slucaj i sa Jatom i kakav je da je, bilo bi milion puta gore da ga nema. Druga stvar je sto je do pre mesec dana ozbiljno lud covek bio na celu firme i sto je vlasnik te firme drzava, koja realno ne zna sta da uradi sa Jatom jer nema ni jednog clana te iste vlade koji je strucan u oblasti avio saobracaja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...