Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Đemse, na nekim forumima se pojavio i registarski broj, i konfiguracija, i datum probnog leta, i potvrda da će biti ofarban u Air Serbia livery :)

 

Daj info za konfig :)

 

 

Nemam licno iskustvo [leteo samo na EY avionima], ali znam da mnogi kukaju na 9W konfigiraciju [u odnosu na EY].

Link to comment

 

Daj info za konfig :)

 

 

Nemam licno iskustvo [leteo samo na EY avionima], ali znam da mnogi kukaju na 9W konfigiraciju [u odnosu na EY].

 

aj za nas sa jeftinijim kartma koji volimo da vas čitamo ovde, šta je EY a šta 9W?

Link to comment

aj za nas sa jeftinijim kartma koji volimo da vas čitamo ovde, šta je EY a šta 9W?

 

IATA (International Air Transport Association) skraćenice/kodovi* za Etihad Airways odnosno Jet Airways. Nerdovi na avio forumima ih skoro uvek koriste umesto punih imena prevoznika :)

 

 

* IATA airline designators, sometimes called IATA reservation codes, are two-character codes assigned by the International Air Transport Association (IATA) to the world's airlines. Airline designator codes follow the format XX(a), i.e., two alphanumeric characters (letters or digits) followed by an optional letter. Although the IATA standard provides for three-character airline designators, IATA has not used the optional third character in any assigned code. This is because some legacy computer systems, especially the "central reservations systems", have failed to comply with the standard, notwithstanding the fact that it has been in place for 20 years. The codes issued to date comply with IATA Resolution 762, which provides for only two characters. These codes thus comply with the current airline designator standard, but use only a limited subset of its possible range.

Link to comment

Pozdrav sa mog prvog Air Serbia leta :)

 

917afb41caf157b745d4823e8e6b195e.jpg

 

Popunjenost biznis klase 25%.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

E, ovo me podsetilo: u čemu je smisao zabrane unošenja oštrih metalnih predmeta (uključujući i pribor za manikir) u ručnom prtljagu i džepovima ako ti uz klopu u avionu daju metalni pribor za jelo (nož u Air Serbia je oštriji i teži od većine noževa koje sam koristio uz ručak bilo gde; viljuška je takođe veoma kvalitetna u svakom pogledu)

Link to comment

Ima noževa i noževa. Jedno je poluotupljeni nož iz pribora za jelo (makar bio i metalni) a drugo je npr. švajcarski nož ili skakavac ili nešto nazubljeno - a to putnici mnogo češće imaju u ručnom prtljagu nego onu smejuriju iz pribora za jelo. Pošto niko neće da se smara sa klasifikacijom noževa u opasne i bezopasne, lakše im je da zabrane sve i to je to.

 

Meni su od noževa mnogo veći wtf momenat makaze i turpije za nokte. To je već smejurija.

Link to comment

I otvarači za vino, kojih sam ostavio na aerodromima onoliko u poslednjih par godina. Ja to naprosto uvek imam u džepu ili laptop torbi i jebiga...

 

Usput, thnx za objašnjenje tebi i jamesu :)

Link to comment

:-)

 

a na letu iz Podgorice onomad, vraćao se sa nekom grupom koja je bila u poseti jednoj vinariji, svi u ručnom prtljagu ili džepovima nose poklonjene otvarače, a po neko i po bocu vina. posle par sekundi većenja, pustiše nas sve sa tim. Montenegro airlines beše.

Edited by banatjanin
Link to comment

Ima noževa i noževa. Jedno je poluotupljeni nož iz pribora za jelo (makar bio i metalni) a drugo je npr. švajcarski nož ili skakavac ili nešto nazubljeno - a to putnici mnogo češće imaju u ručnom prtljagu nego onu smejuriju iz pribora za jelo. Pošto niko neće da se smara sa klasifikacijom noževa u opasne i bezopasne, lakše im je da zabrane sve i to je to.

 

Meni su od noževa mnogo veći wtf momenat makaze i turpije za nokte. To je već smejurija.

Pa to makaze turpije a ovamo metalni escajg i staklene čaše...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...