Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Isticale mi neke Etihad milje pa ajde da isprobam biznis klasu kod Er Srbije, ne uzimaju mnogo.

 

Ozbiljno dobar produkt. Evo par fotki uživo iznad Bugarske (free wifi):

 

0da8b4dabf95f09109169771a271813d.jpg

 

ca18878ccec7a0b0893904d9c2f861a6.jpg

 

A ovo je lunch menu iz predobrog laundža na aerodromu:

 

df3e02235a877e11df6a331d6baa056b.jpg

Link to comment

Generalno nemam više vremena za Radulovićevo dozirano plasiranje detalja iz ugovora sa Etihadom a još manje za njegovo shvatanje komercijalnog vazdušnog saobraćaja koje je najbolje demonstrirao kada je onomad pravo sa pijace došao sa utvrđenom vrednošću Jata od 200 miliona dolara. Prežvakali smo tu priču već nekoliko puta na forumu. Šta god i kako god, predviđeno je da državna pomoć prestaje 31. decembra 2016. godine i tada ćemo videti da li imamo profitabilnog prevoznika ili gubitaša. I ne treba da se iznenadimo ako bude gubitaš jer nijedan istočnoevropski nacionalni prevoznik ne uspeva da uđe u plus već godinama i svi bi odavno bili pogašeni da ne dobijaju pomoć od države. O svrsishodnosti takve pomoći može da se diskutuje ali to je skroz drugi nivo diskusije u odnosu na Radulove detektivske analize.

 

U međuvremenu, Air Serbia danas u 4 popodne saziva veliku presicu. Osim Psiholabuda biće prisutan i James Hogan, očekuje se nešto spektakularno tipa najava letova za SAD. Ima i potok.

Link to comment

Ogadio mi celu presicu mamlaz.

 

Elem, hrabar poduhvat koji će minimum dve godine generisati gubitke. Trebaće mnogo stvari da se utegne i dovede na viši nivo da bi ta linija izašla na nulu do kraja 2018-te.

Link to comment

Ako sam dobro razumeo, do kraja ove nedelje trebalo bi da dobiju dozvolu i zvanicno. 

 

Pussy je spominjao da je AS spreman za taj poduhvat, ali da aerodrom jos nije, pa se moze desiti da letovi ne krenu u junu..

 

 

Ogadio mi celu presicu mamlaz.

Elem, hrabar poduhvat koji će minimum dve godine generisati gubitke. Trebaće mnogo stvari da se utegne i dovede na viši nivo da bi ta linija izašla na nulu do kraja 2018-te.

 
Ja se nadam da su Hogan i ostali u Etihadu dovoljno ozbiljni, te da nisu odluku doneli da bi nabacili Psihu reklamu. Drugim recima, imaju sigurno neku racunicu kako bi to moglo da izgleda. Ko iz njihove flote iz Evrope leti u SAD i koliko? 
Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Generalno nemam više vremena za Radulovićevo dozirano plasiranje detalja iz ugovora sa Etihadom a još manje za njegovo shvatanje komercijalnog vazdušnog saobraćaja koje je najbolje demonstrirao kada je onomad pravo sa pijace došao sa utvrđenom vrednošću Jata od 200 miliona dolara. Prežvakali smo tu priču već nekoliko puta na forumu. Šta god i kako god, predviđeno je da državna pomoć prestaje 31. decembra 2016. godine i tada ćemo videti da li imamo profitabilnog prevoznika ili gubitaša. I ne treba da se iznenadimo ako bude gubitaš jer nijedan istočnoevropski nacionalni prevoznik ne uspeva da uđe u plus već godinama i svi bi odavno bili pogašeni da ne dobijaju pomoć od države. O svrsishodnosti takve pomoći može da se diskutuje ali to je skroz drugi nivo diskusije u odnosu na Radulove detektivske analize.

 

U međuvremenu, Air Serbia danas u 4 popodne saziva veliku presicu. Osim Psiholabuda biće prisutan i James Hogan, očekuje se nešto spektakularno tipa najava letova za SAD. Ima i potok.

 

Well, ja mislim ipak da neko treba da kontrira slavodobitnickoj izjavi Sinise Malog kako je Er Srbija zabelelezila profit. To je jednako muljanje, kao i, po tebi, Radulovicevo.

Link to comment

Ogadio mi celu presicu mamlaz.

 

Elem, hrabar poduhvat koji će minimum dve godine generisati gubitke. Trebaće mnogo stvari da se utegne i dovede na viši nivo da bi ta linija izašla na nulu do kraja 2018-te.

 

Ako vec nije rentabilina koji je strateski motiv otvaranja ove linije?

Link to comment

Well, ja mislim ipak da neko treba da kontrira slavodobitnickoj izjavi Sinise Malog kako je Er Srbija zabelelezila profit. To je jednako muljanje, kao i, po tebi, Radulovicevo.

 

Upravo.

 

 

 

I ne treba da se iznenadimo ako bude gubitaš jer nijedan istočnoevropski nacionalni prevoznik ne uspeva da uđe u plus već godinama i svi bi odavno bili pogašeni da ne dobijaju pomoć od države. O svrsishodnosti takve pomoći može da se diskutuje ali to je skroz drugi nivo diskusije u odnosu na Radulove detektivske analize.

 

Pa mi taj nivo diskusije ne mozemo ni da dostignemo dok se Vucic i Mali bave knjigovodstvenim trikovima da prikazuju profit koji bi inace bio debeli debeli minus da nije bilo drzavne pomoci. Jer tu nema diskusije o prednostima i manama nacionalnog avioprevoznika kog podrzava drzava, vec samo bum u glavu ,,evo, profitabilno je, sta 'ocete?", dakle crva nikada nije ni bilo. A crva ima kol'ko ces.

Link to comment

Ako vec nije rentabilina koji je strateski motiv otvaranja ove linije?

 

Pa motiv je da bude rentabilna dugorocno.

 

Takodje, ovde Etihad racuna na neke transferne putnike sigurno, a i dize prestiz i prisustvo svoje alijanse na konto 2 svetska lidera (narocito Star Alliance, koji dominira balkanskim trzistem kada su long-haul letovi u pitanju). Da citiramo Raduleta :D, to nije sprint, nego maraton.

Link to comment

Transatlantski letovi su the ultimate prize, najsladji kolač za svakog prevoznika. Tu se uzima najveća lova a neretko odatle dolazi sav profit dok kratkolinijski saobraćaj pravi gubitke. Nema prevoznika koji ne bi želeo da leti preko bare ALI prostora za grešku nema. Jednom zabrljaš ili se obrukaš, i ugasio si ga na tržištu. Pri tome su troškovi tih linija veliki i one moraju dobro i bez greške da se "razrade" kako bi u nekom trenutku počele da donose ozbiljne pare. Vreme te razrade obično se procenjuje na oko dve godine, pogotovo za male prevoznike poput Er Srbije. Oni bukvalno nemaju pravo na grešku. Prevoznicima koji imaju po 50 širokotrupaca je naravno lakše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...