Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Karte su bile bezobrazno skupe jer niko drugi nije leteo a zasto, e to je pitanje. Koliko kapiram, CA je imao pravo da leti po reciprotetu.

To je uvek bilo plodno tle za teorije zavere pred kupovinu preskupih karata. Te podkupili lokalce, te neko se tu utalio, te sema sa Milosevicem.... :)

 

Meni se ovako na uzorku od dva leta cini da se fokusiraju na tranzit jer odokativno oko pola putnika su bili stranci. Cuo sam da su destinacije u ex CCCP dosta jeftine preko njih. 

Ne znam da li je istina ali cuo sam da su neke destinacije bile jeftinije nego sam let LCA-BEG s tim sto si morao da iskoristis oba leta u jednom smeru da bi ti povratak vazio. Znaci klasican damping.

 

Sto se tice Londona, odavde tamo leti sve zivo, ne znam koliko bi AS mogla da strpne + ima presedanje.

 

Meni je veca misterija zasto svode Larnaku na sezonu a ostavljaju svakodnevni let za Bejrut. Ko bre tamo leti?

Link to comment

Bejrut je veoma perspektivna linija. Skoro niko ne leti tamo iz Srbije ali zato ima transfernih putnika za evropske destinacije koliko voliš. Najpopularnija varijanta je Bejrut-Pariz sa presedanjem u Beogradu. Ista stvar važi za London iz Larnake. Takvim putnicima prevoznici nude jeftinije karte u odnosu na direktne letove, to je razlog zašto se odlučuju na varijante koje uključuju presedanje.

Link to comment

zar JAT nije leteo zapravo za tel aviv sa stopom u larnaci? secam se da se nekoliko puta pun avion ozbiljno praznio u larnaci a nas desetak dvadeset nastavljalo za izrael.

Link to comment

U tom slucaju ima smisla da saseku Larnaku.

Ono sto cujem od ljudi koji cesce lete za Beograd je da letovi cesto kasne, sad dal im ispadaju avioni iz rotacije, dal kasne zbog aerodromskih situacija ali oni izgleda tesko postizu da odrze ovo sto imaju.

 

Zanimljivo ovo za London. Imam dosta poznanika koji tamo lete jos nisam cuo da je neko isao preko Beograda. Moracu da bacim buvu. :)

 

@yolo:

Jjeste bile su dve varijante  Beograd-Larnaka-Tel Aviv I Beograd-Larnaka-(Dubai/Abu Dhabi ne secam se tacno). Ako se ne varam, jedno kratko vreme postojala je i perverzija Beograd-Larnaca-Tel Aviv-Abu Dhabi.

Taj za Tel Aviv se uglavnom praznio u Larnaci. Onaj za Emirate je bio 50-50 mozda malo vise islo do kraja ali to su uglavnom bili Australijanci i ini Novozelandjani.

Link to comment

Er Srbija je razdvojila LCA i TLV na zasebne linije.

 

CPP, nemoj da puštaš buvu za London preko Beograda sa Er Srbijom. Nema smisla jer ne postoji krštena konekcija, morali bi da prenoće na aerodromu :(

Link to comment

Er Srbija je razdvojila LCA i TLV na zasebne linije.

 

CPP, nemoj da puštaš buvu za London preko Beograda sa Er Srbijom. Nema smisla jer ne postoji krštena konekcija, morali bi da prenoće na aerodromu :(

 

A pa to znacajno menja stvari.

Mogu ti reci da bi nocenje u Beogradu bila vrlo prihvatljiva opcija za gro ovih mojih Libanaca/Palestinaca (ne vole da ih zovu Arapima) kad bi mogli da napuste aerodrom izmedju letova. Iz nekog razloga se zestoko loze na Srbiju i malo malo pa neki tu dodje u provod. Skoro svi (a znam ih mnogo) su il bili u Srbiji, il planiraju.

Link to comment

Pa eto, onda mogu da spoje lepo i korisno :)

 

Mada sad kad pogledam izgleda da može to i bez dužeg zadržavanja. Na primer, subota 26 Sep - subota 03 Okt, 29k RSD.

 

U odlasku poletanje iz Larnake u 4 ujutro, sletanje u na LHR u 12:30 ili 17:00 (subotom ima dva leta za LHR iz Beograda).

 

U povratku poletanje sa LHR u 13:30 ili 18:00, sletanje na LCA u 03:20

 

Ne znam kakve su cene direktnih letova LCA-LHR ali 240 evra mi zvuči prilično povoljno. Barem za legacy prevoznika kao što je Er Srbija (23kg prtljaga + ručni, hot meal i ne slećeš u Luton ili tako neku egzotiku)

Edited by beowl
Link to comment

Ne znam kakve su cene direktnih letova LCA-LHR ali 240 evra mi zvuči prilično povoljno. Barem za legacy prevoznika kao što je Er Srbija (23kg prtljaga + ručni, hot meal i ne slećeš u Luton ili tako neku egzotiku)

 

Direktni letovi za te datume su od €450 pa na gore [A3 i BA imaju po jedan let].

 

Tacno dupla cena, jer ima JU i za €222 [ako imas odgovarajucu platnu karticu preko nekih OTA].

Link to comment

Ako koriste lowcostere verovatno je to razlog (oni ne sleću na LHR). Ne verujem da ideološki imaju nešto protiv LHR ili da im Luton više odgovara lokacijski.

Link to comment

Ne verujem da ideološki imaju nešto protiv LHR ili da im Luton više odgovara lokacijski.

 

Zavisi gde idu - definitivno ima krajeva gde Luton vise odgovara nego Heathrow.

Link to comment

Narocito ako ne zivis u Londonu...kada sam prvi put leteo sa "London Lutona", tad se on jos uvek zvao samo "Luton International Airport", a vozeci se do njega busom od Victoria station-a video sam zasto. Kasnije su ga zvanicno i prekrstili u "London Luton Airport", mada je to otprilike kao kada bi postojao aerodrom u Smederevu i zvao se "Belgrade Smederevo Airport".

Link to comment

taj aerodrom je nebezbedan, kolicina poljskih miseva koja iz obliznjih polja kukuruza pretrcava preko njega u vrelim letnjim danima je takva da bi ili neki avion proklizao ili bi se oglasila udruzenja za zastitu zivotinja zbog genocida nad sirotim malim misicima. inace je ludo zabavno...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...