Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Ali to je call centar kojem i jesu glavna delatnost rezervacije i karte.

Što je najbolje, ako kupuješ kartu za maloletnu osobu, ne možeš je rezervisati online. Čim u sait uneseš 0 odraslih, dobiješ "piss off!" kao odgovor.

Pa ako nećeš da dobiješ odgovor: Piss off! to koša 15 evritja. Nema ništa djabe bre!

Link to comment

Ima kod drugih, ali ja eto morao na AS kad sam sentimentalac. Taj sentiment košta izgleda 15€.

 

@you're with the pilots:

Kupili bi mi rado online, ali ne daju sve vrste karata online, ne čitaš...

Link to comment

Ima kod drugih, ali ja eto morao na AS kad sam sentimentalac. Taj sentiment košta izgleda 15€.

 

@you're with the pilots:

Kupili bi mi rado online, ali ne daju sve vrste karata online, ne čitaš...

 

Videh da si posle napisao da je za dete; najprse sam mislila online vs odlazak u poslovnicu pa se samo nadovezah za call centar.

Link to comment

Kupovao kartu za treću osobu telefonom i sastaviše oni meni kartu i cenu i ja rekoh "OK". I onda su mi preko svega toga naplatili još i "taksu za izdavanje karte" u visini od 15 evritja. What the fuck is that? U krajnjem slučaju, zašto izdavanje karte nije uključeno u cenu karte? Samo da bi karta zazvučala što jeftinije?

 

Poenta je valjda u tome da te teraju da kupuješ online. Kad kupiš online upravo je ta cena karte (bez troška za izdavanje). Predpostavljam da to mora tako jer ne mogu jednu cenu da ti kažu na sajtu a drugu telefonom, valjda bi to kršilo neki zakon.

 

 

 

Isto mi se desilo u poslovnici Jata na N.Beogradu. Otišla tamo da je kupim, rekli mi "Znate, bolje da se vratite kući i kupite onlajn, mi naplaćujemo 15e za izdavanje karte".

Razumem da se turistička agencija ugradi u cenu karte, ali ovo služi da odbije slučajne prolaznike pored poslovnice od kupovine, da ne smaraju zaposlene u poslovnici. Imaju oni pametnija posla od prodaje karte.

 

Kada bi svi kupovali karte u poslovnicama, moralo bi da bude mnogo više poslovnica. Njihov cilj jeste da poslovnice svedu na minimum, zato te i teraju online sa tih ekstra 15 evra.

 

Kod nas je struktura stanovništva takva da bi i dalje mnogo više ljudi kupovalo telefonom ili u poslovnici nego online, da je cena ista. Ovako zbog tih 15 evra će neka baba da iscima unuka da joj kupi kartu preko interneta, neko ko nema karticu (a nema svako) će da iscima prijatelja koga ima, i slično.

 

Jer i to prodavanje u poslovnici ili telefonom i jeste skuplje nego kupovina online. Košta taj zaposleni što sa tobom priča.

Link to comment

Jer i to prodavanje u poslovnici ili telefonom i jeste skuplje nego kupovina online. Košta taj zaposleni što sa tobom priča.

 

Ali ne bi smeli da naplacuju za one karte koje se ne mogu kupiti online [kao u Razz-ovom slucaju].

Link to comment

Ali ne bi smeli da naplacuju za one karte koje se ne mogu kupiti online [kao u Razz-ovom slucaju].

 

To stoji. Mada, opet, ja mislim da je tu neka fora sa tim da cena mora biti ista, pa da se zato izmišljalju odvojene nadoknade za izdavanje karte kako bi van sajta bila skuplja. A tehnički gledano, to jeste ista karta - vrsta i tip karte su verovatno isti nezavisno od toga za koga je kupuješ; opet, slažem se da bi u ovom slučaju - kada si zbog njih samih onemogućen da kupiš kartu online - trebalo da se odreknu te naknade, to bi bilo ,,ljudski". Ovako ispada da namerno ,,kradu" još po 15 evra ljudima s maloletnom decom.

 

Pride, uopšte ne razumem zašto je ,,zabranjeno" kupiti kartu za maloletno lice preko interneta???

Link to comment

Topet, slažem se da bi u ovom slučaju - kada si zbog njih samih onemogućen da kupiš kartu online - trebalo da se odreknu te naknade, to bi bilo ,,ljudski".

 

Ne samo da bi bilo ljudski, verovatno je ovo [u neku ruku] i nelegalno. Vecina kompanija koja naplacuje kupovinu karte preko telefona, ne naplacuje [ili refundira] tu naknadu ako ne postoji mogucnost da se karta kupi drugacije.

 

 

Pride, uopšte ne razumem zašto je ,,zabranjeno" kupiti kartu za maloletno lice preko interneta???

 

Zato sto se plase da ce maloletno lice samo da kupi kartu...?

Link to comment

 

Zato sto se plase da ce maloletno lice samo da kupi kartu...?

 

A kako je to drugačije od kupovine telefonom? Klinac od 16 godina ne ume da se isfolira da je svoj ćale recimo?

 

I šta ako maloletno lice samo kupi kartu? Postoje pravila i zakoni koji regulišu kako i s kim maloletnici smeju da putuju, to se sve spreči (ako išta treba da se sprečava uopšte) na licu mesta na aerodromu.

Link to comment

I još nešto. Avionska kartu je, kada se kupi, faktički nemoguće preneti na drugo lice. Znači kada kupim za sebe i unesem svoje podatke, ne mogu da je ,,poklonim" drugu ako se ispostavi da ne mogu da putujem. E sad, ti podaci se online upisuju potpuno ,,na poverenje". Niko ne proverava da li sam ja stvarno Pera Perić (ili s njegovom dozvolom kupujem kartu) niti da li su podaci verodostojni. Tako da ne vidim tu neku razliku u odnosu na maloletnike. To je samo neki tupavi refleks u fazonu ,,jao, pa to su deca!"

Link to comment

A šta ako odrasli kupi kartu za sebe, ali posle nedelju dana reši da povede na put i maloletno dete sa sobom? Tj. treba da dokupi kartu?
15 evrića? Što je ne bi dokupio onlajn?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Hoce li se pojaviti u srpskim medijima

 

 

Incident: Serbia A319 at Amsterdam on Jul 11th 2015, false ECAM flight control message

By Simon Hradecky, created Sunday, Jul 12th 2015 19:32Z, last updated Sunday, Jul 12th 2015 19:32Z
An Air Serbia Airbus A319-100, registration YU-APB performing flight JU-360 from Belgrade (Serbia) to Amsterdam (Netherlands), was on final approach to Amsterdam's runway 18C descending through about 500 feet AGL when the crew initiated a go around reporting a "minor ECAM message". Upon query by tower whether assistance was needed the crew replied "stand by". A minute later the crew advised the ECAM flight control message had been false and they were ready for another approach. Tower advised that runway 18C was closing and they would receive vectors for runway 18R instead. The aircraft landed safely on runway 18R about 17 minutes after going around.

The aircraft departed for the return flight JU-361 with a delay of 40 minutes after remaining on the ground for 95 minutes and continued flight schedule.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...