Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

osim ako ne letis lufthansom u ameriku zbog cega sam ja prestala da letim preko frankfurta. 

 

Jel moze neko malo podrobnije sta je problem sa LH, i sa njihovim letovima iz BG (i posle za Severnu Ameriku) ovo nije prvi put da na nekom forumu vidim da im neko daje totalnu anti-preporuku.  Ja sam u zadnja 3 dolaska u Srbiju uvek isao sa LH/UA varijantom, preko FRA ili MUC i nikad nisam imao nikakvih problema ( u stvari jesam jednom, ali to je bilo ovde u USA od mog maticnog™ aerodroma do IAD) ni sa kartama, ni sa checkiranjem, ni sa premestanjem mesta, ni sa kasnjenjem, ni sa izgubljenim ili unistenim prtljagom, sve, ali bas sve je bilo sasvim OK.  Da li ih zbog nekog cudnog razloga ljudi ne vole ili sam ja imao neku ludacku srecu?

Link to comment

Jel moze neko malo podrobnije sta je problem sa LH, i sa njihovim letovima iz BG (i posle za Severnu Ameriku) ovo nije prvi put da na nekom forumu vidim da im neko daje totalnu anti-preporuku.  Ja sam u zadnja 3 dolaska u Srbiju uvek isao sa LH/UA varijantom, preko FRA ili MUC i nikad nisam imao nikakvih problema ( u stvari jesam jednom, ali to je bilo ovde u USA od mog maticnog™ aerodroma do IAD) ni sa kartama, ni sa checkiranjem, ni sa premestanjem mesta, ni sa kasnjenjem, ni sa izgubljenim ili unistenim prtljagom, sve, ali bas sve je bilo sasvim OK.  Da li ih zbog nekog cudnog razloga ljudi ne vole ili sam ja imao neku ludacku srecu?

 

ne bih znala da ti tacno kazem zasto ne volim LH a da ne zvucim smesno, ne postoji jedna ocigledna mana, ne volim celokupno iskustvo. znam ljude koji obozavaju LH i trude se da uvek idu sa njima, neki mrze DL, a ja najvise volim DL za sve letove, i prekookeanske i lokalne. problem sa sedistima je dosta cest i mene nervira cak i kad letim sama jer razmeste ceo avion i onda te ljudi mole da se premestis pa ispadnes skot ako neces. 

 

drugi problem koji je moj lokalni problem a ne njihov sto oni imaju puno slotova za EWR a to meni bas ne odgovara jer mi je cimanje da dodjem kuci iz NJ. 

 

treca stvar koja me jako nervira su mnogo cesti PAs i jezivo los izbor tv programa. ja sam serijski spavac (s amerika -> evropa) i serijski gledac tv (evropa -> s amerika). izludjuju me drndanje pricom, najavom duty free-ja, carinskih papira, sladoleda, .... onda se malo loze sa jezicima, pa nekad idu PA na vise od dva jezika sto znaci da ti non-stop nesto trtljaju (tu je swiss sampion). oni su jedini koji  redovno i cesto objavljuju da po zahtevu americke vlade ne smeju da dozvole ljudima da se skupljaju na jednom mestu i vrlo agresivno smaraju ljude oko wc-a, kojih uzgred nemaju dovoljno. zvuci smesno da mi PAs toliko smetaju, ali me bude nocu i ne daju mi da gledam njihov krs izbor filmova i serija danju (ovde je delta  uvek najbolja).  

 

na kraju, vecina letova nema economy comfort ili nesto slicno pa ne mozes da dodas malo para da sedis kao covek. tu je najbolji KLM, ima dosta i uvek su dostupni. 

 

velika prednost LH je sto u tranzitu preko FRA ili MUC kofer uvek stigne. doduse, daleko bilo da izgubis konekciju jer onda treba da razgovaras sa njihovim nadrndanim zemaljskim osobljem (ja jos kao znam nemacki pa bi to trebala da bude neka kao prednost). uvek je prva reakcija: aa, ne znamo da li ce moci, to je sad komplikovano, "nicht moeglich". 

 

 

Link to comment

Pa kaze:

 

 

 

Dakle otkazivanje bilo čega ne uslovljava nikakav problem već samo prelazak na drugu, uvežbanu, rutinsku i podjednako bezbednu alternativu.

 

:isuse:

 

Kad ono:

 

 

New details about the 13 March crash of a US Airways Airbus A320 at Philadelphia reveal the accident was preceded by a series of pilot failures and may have been more serious than a blown tyre, which was initially reported as the cause. Internal Federal Aviation Administration documents obtained by Flightglobal show that prior to take-off the crew failed to enter into the flight computer data it needed to calculate power settings.

They also continued the takeoff roll amid audible warnings urging them to pull back the throttles. In response to those

warnings, the captain said, “We’ll get that straight when we get airborne,” say the documents, which include an FAA accident report and copies of notes taken by FAA inspectors dispatched the scene.

 

....

 

When it reached 80kt, an audible warning sounded “retard, retard, retard”, instructing the pilots to idle the throttles, the FAA report says. The first officer told the captain she had never heard that warning during take-off. “We’ll get

that straight when we get airborne,” the captain responded.

The documents give varying indications of how high the aircraft climbed; one inspector says 20ft, another 70ft. Regardless, shortly after take-off the captain aborted.

“The captain indicates that, once the wheels were off the ground, he had the perception that the aircraft was unsafe to fly, and moved the throttle to the idle position, which resulted in the accident,” the documents say.

 

 

Jako jakotm

Link to comment
  • 4 weeks later...

mozda bude, tko to zna

 

sto ovoliko slika crkvetina? skupa sa ovom slikom neba s komadicem aviona ulivaju mi strah od letenja.

 

da je croatia airlines pravljen danas a ne prije 2g, izgledao bi identicno u osnovi. mada mozda bez ovih slika strave.

 

al dobro, ovo je beta, naravno :)

Edited by morgana
Link to comment

Ja sam primetio da Malta, Juzna Koreja, Vijetnam, i Singapur nemaju svoje zastavice u meniju za odabir destinacija vec im svima stoji nesto sto lici na zastavu Meksika :D

Link to comment
  • 4 weeks later...

Moram reći da se u AS vrhunski jede. Do sad sam letela samo do Pariza, Tivta i Banja Luke, pa nisam mogla da steknem pravu sliku osim što mi je govedja prša preslana. Ali zato do i od Abu Dabija!!! Pa mi smo carevi.

 

E da, mozemo i o ovom finansijskom rezultatu, ali zaboravila sam da prenesem vazniji utisak. :D

Edited by MayDay
Link to comment
  • 2 months later...

na jucerasnjem letu za frankfurt AS letela sa aeroletovim boingom 737-300.

 

nije bas neki ugodjaj kada sednes u to nakon A319, udobnost je recimo slicna (malo veci legroom ima 319 ali nista bitno za nas midzete) ali je najgora buka, mislim da bi poludeo da ovim letim 6 sati za abu dabi.

 

svejedno neprijatno sam se iznenadio, ne znam da li je to praksa regulare ili im je ispao neki airbus zbog kvara.

Link to comment

Praksa regulare. 737 lete svakodnevno, uglavnom zbog nedostatka letelica u floti. Prošle nedelje su iznajmili jedan preko potreban ATR kako bi 737 preko leta mogli više da se posvete čarterima a manje redovnim linijama.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...