Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

imao sam isto ovo na dva leta AS iz beograda. iz nekog razloga online izbor sedista nije obavezujuci vec operativci na check-inu mogu sa time da muljaju.  ovo uopste nije slucaj na etihad letovima, imao sam tri long haul leta sa njima za aziju u godinu dana i sva tri puta je sve ispostovano 100%, od toga su neki bili i sa codeshare partnerima kao sto je air seyschelles. 

 

ne kapiram o cemu se radi, umesto da stimilisu putnike da prilikom rezervacije odaberu mesto i tako sebe ratosiljaju posla i skrate proceduru na aerodromu, oni se drkaju sa manuelnim radom. i ja sam na poslednjem letu za TLV gledao kome su dali moje mesto, niti je trudnica, ni majka sa decom ni neko starije lice nego neki skroz obicni lik za koga cak sumnjam da je bilo sta birao. poslednja stvar koju mogu da pretpostavim je da sluzbenik na check inu ima zadatak da brine o ravnomernoj popunjenosti aviona (u smislu mehanickog opterecenja....)

Link to comment

Objašnjenje™ nema veze sa mozgom. Da su ta tri reda rezervisana za bilo koju kategoriju putnika sa posebnim potrebama, ne bi ih bilo moguće odabrati prilikom online kupovine karte.

 

Zemaljsko osoblje Er Srbije je čudna sorta - variraju između smotanih ali makar voljnih da se malo potrude i nešto nauče, i bolida totalno operisanih od bilo kakvog intelekta ili osećaja za pružanje usluge putniku. Video sam ih kako komplikuju raznorazne detalje na check inu ali još nisam video da ovako budale sa sedištima. IWP, mislim da ti je najbolja varijanta da nastaviš da rezervišeš ta sedišta na koja si navikla, pa ako ti se ponovo desi slična situacija ti im lepo stavi do znanja da si na prošlom letu pitala stjuardese i da su ti one lično potvrdile da se redovi 3-6 ne ostavljaju za bilo koga, pa ako ni to ne upali onda ljubazno traži da ti pozovu supervizora (koji je uvek u blizini) da ti on/ona to potvrdi.

 

Ovako napamet mogu samo da pretpostavim da je postojao neki pojedinačan let na kojem su imali neke osobe sa posebnim potrebama pa su ih smestili u prva tri reda i onda su neki od ovih zemaljskih nesrećnika to protumačili kao opšte pravilo koje će se primenjivati na svim letovima.

Link to comment

Da, ni meni objasnjenje nije bilo dovoljno dobro ali kako mi je covek pokazao jedina slobodna mesta nisam osetila da imam izbor u tom momentu. Mozda je trebalo da pravim vecu scenu pa da pozovu nekog bitnijeg :)

 

Ovo se sve desilo u Frankfurtu na AS check in salteru, tako da nisam sigurna da li su ljudi iz AS ili Fraporta, nisu pricali srpski, makar to dvoje koji su se bavili mnome. Bili su posle i na samom gejtu, sa jos dve devojke, jedne se secam sa prethodnog putovanja.

 

 

IWP, mislim da ti je najbolja varijanta da nastaviš da rezervišeš ta sedišta na koja si navikla, pa ako ti se ponovo desi slična situacija ti im lepo stavi do znanja da si na prošlom letu pitala stjuardese i da su ti one lično potvrdile da se redovi 3-6 ne ostavljaju za bilo koga, pa ako ni to ne upali onda ljubazno traži da ti pozovu supervizora (koji je uvek u blizini) da ti on/ona to potvrdi.

Tako i mislim

 

 

iz nekog razloga online izbor sedista nije obavezujuci vec operativci na check-inu mogu sa time da muljaju

:isuse: 

Ne znam da li si primetio kada kupujes karte preko sajta ASa: odabir mesta za sedenje je stavljen kao opcioni korak tako da ga je vrlo lako preskociti ako ne gledas detaljno ili nisi navikao na to. Meni bi bilo logicnije da to bude deo procedure a da ako bas neces da uzmes mesto iz nekog razloga, onda preskocis.. Ali uopste je sajt los, sta ja tu i pricam.

Link to comment

Ah, u Frankfurtu... onda je do Fraporta a ne do Er Srbije i ko zna šta su te dve istripovale. U svakom slučaju ostaje ista preporuka za (ne daj bože) sledeći put, gde god da se desi. Sad imaš crno na belo od kabinskog osoblja da se ta tri reda ni za koga ne čuvaju :)

Link to comment

Ne znam kakva je situacija kod JU [posto sam poslednji put leteo Jat-om 2007.], ali kod dosta kompanija ta sedista u prednjem delu ekonomske klase [kao i ona sa dodatnim prostorom, tipa emergency exit] se ili dodatno naplacuju ili ostavljaju za elite clanove njihovog frequent flyer programa.

 

Evo npr. leta JU335 iz Frankfurta 21/01

 

fDtqjXg.png

 

Jedina mesta koja su blokirana [plava sa X-om u sredini] su emergency exit row. Ova samo plava su rezervisana. 4A je mesto za lice sa posebnim potrebama [verovatno i 4F]

 

ETA: i nema mesta koja su oznacena kao premium ili paid.

Edited by jms_uk
Link to comment

Slightly OT, ali kad smo kod sedista; je li neko skoro leteo Croatia Airlines-om skoro?

 

Imaju najtanja sedista na kojima sam ikada sedeo, manje od 2.5cm. Srecom, najduzi let im je London-Dubrovnik, inace bi bilo bas lose...

Link to comment

Leteo sam njihovim Dashom i A320-icom, iskreno nisam osetio neku posebnu neudobnost na sedištima. Doduše sve je bilo na liniji Zagreb-Dubrovnik tako da nije ni bilo vremena da se nešto oseti :D

Link to comment

Mesto koje putnik izabere tokom kupovine karte (ili ga na nekim sajtovima sistem sam dodeli) zapravo uopste nije obavezujuce za bilo koga, tako je cini mi se sa svim aerodromima i sa svim aviokompanijama. Mesto vam se odredjuje na check-inu i to je to. Vecina aerodromskih sluzbenika ce postovati ono sto je upisano na rezervaciji (ako je nesto upisano) ali jedan broj nece. Neki ce cak misliti da vam "cine" - meni se desavalo da na Jatovom sajtu izaberem recimo sediste 4E, a meni sluzbenik na check-inu u Cirihu da 18A (Swissport je u pitanju, dakle nije bilo jatovo osoblje). Ja se zalim, kazem, ja sam trazio 4E zasto ste mi dali 18A? A on meni, ah, pa 18A vam je prozor, a 4E u sredini, zar ne zelite prozor ili prolaz, obicno ljudi ne zele u sredinu? Ja u fazonu znate, ja sam birao da budem u prvim redovima jer mi je bitno da brzo izadjem iz aviona, da l sam u sredini ili ne ne zanima me mnogo, dajte mi moje 4E. Problem je jedino kada neko vec dobije mesto koje si ti rezervisao, kao sto se desilo gore.

Link to comment

Mesto koje putnik izabere tokom kupovine karte (ili ga na nekim sajtovima sistem sam dodeli) zapravo uopste nije obavezujuce za bilo koga, tako je cini mi se sa svim aerodromima i sa svim aviokompanijama. 

 

osim ako nije placena rezervacija (npr za sedista sa vise mesta za noge)

 

btw. carica u beogradu na checkinu austriana mi je pre neki dan dala na oba vezana leta mesto na exitu  :ziga:

(a delovala nadrkano i smoreno i nezainteresovano, bas sam iznenadio na prvom a pogovoto na drugom letu)

Link to comment

Mesto koje putnik izabere tokom kupovine karte (ili ga na nekim sajtovima sistem sam dodeli) zapravo uopste nije obavezujuce za bilo koga, tako je cini mi se sa svim aerodromima i sa svim aviokompanijama. Mesto vam se odredjuje na check-inu i to je to.

 

osim ako nije placena rezervacija (npr za sedista sa vise mesta za noge)

 

Ne mora ni to cak da bude to - moze da se promeni i na gejtu, ili cak i u samom avionu.

Link to comment

Ako se izuzme podatak da 16 red u B737 zaista donosi veći komfor jer je zbog prolaza ka pomoćnom izlazu preko krila tu razmak do prethodnog reda sedišta znatno veći, insistiranje na rezervaciji ne znači apsolutno ništa sve dok se putnik nalazi unutar klase za koju je kupio kartu. Pozicija sedišta može da bude važna ukoliko par ili porodica putuje zajedno, i samo tada, sve ostalo nije bioskop pa da se insistira na sedištu u konkretnom redu. Inače, na aerodromskom ček inu se vodi računa kod dodele broja sedišta o ravnomernom rasporedu ukrcanih putnika, posebno ako let nije pun.

Link to comment

pa da mi neko uzme pare za rezervaciju a posle mi ne da to mesto, odgrizo bih glavu tom nekome

(il bar trazio da mi vrati pare :) )

Vrate ti pare.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...