Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

E jbte, kad bi sebi mogao da objasnim zasto sam to tamo ostavio..... Hvala u svakom slucaju, mislio sam da vec od ovog detoksa haluciniram citave radnje koje obavljam i kojih nema.

Link to comment

Od 12.12.124. Er Svrbija krece dvaput dnevno za Zagrabiju.

Slavnim putovima Aeroputa und JATa...

 

 

 

 

Taman Sekija da izbace na Plesu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Izgleda da nece ici to tako lako...

 

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=11&dd=18&nav_id=925247

 

 

Hrvatska ne da licencu Er SrbijiIzvor: Jutarnji list

Zagreb -- Hrvatske vazduhoplovne vlasti pokušavaju da spreče da putnici iz Zagreba preko Beograda i Er Srbije lete ka drugim destinacijama.

 

Jutarnji list piše da je Er Srbija usluge počela da najavljuje pre nego što je za svoje aktivnosti u Hrvatskoj dobila dozvolu hrvatskih vazduhoplovnih vlasti.

"Srpska kompanija je Hrvatskoj Agenciji za civilno vazduhoplovstvo podnela zahtev za obavljanje letova između Zagreba i Beograda. I to je sve. Nema zahteva za prodaju karata", piše list i navodi da je u Agenciji potvrđeno Jutarnjem listu “da je rešavanje predmetnog zahteva kompanije Er Srbije u toku".

List se poziva na nezvanične informacije iz Ministarstva saobraćaja, da će Er Srbija moći da obavlja letove između Zagreba i gradova u Srbiji, ali putnicima iz Zagreba neće moći da prodaje avionske karte za letove preko Srbije za druga odredišta, niti će putnici iz Zagreba u Beogradu smeti u transfer zoni da čekaju svoj sledeći let.
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

STIGLA I POLICIJA
POBUNA U AVIONU NA LETU ZA PODGORICU
Putnici silom htjeli van, spriječile ih stjuardese
 

U avionu Air Serbia na relaciji Beograd - Podgorica morala je intervenirati policija jer su neki putnici zbog kašnjenja leta htjeli napustiti avion, javlja crnogorski Mondo.

Naime, avion avioprijevoznika Air Serbia, koji je u 13:45 sati trebao poletjeti za Podgoricu s beogradskog aerodroma Nikola Tesla, kasnio je u polasku 60 minuta, prema neslužbenim informacijama, zbog toga što je računalo javljalo da nije ispravan sustav za kočenje.

Za vrijeme trajanja tehničkog pregleda, više putnika u avionu počelo je negodovati zbog nedostatka objašnjenja o razlozima ekstremnog kašnjenja.
Nekoliko putnika željelo je napustiti avion, ali je kabinsko osoblje to odbilo držeći se propisane procedure u takvoj situaciji.
Nakon što su pobunjeni putnici najavili da će napraviti problem ukoliko im se ne dozvoli da odmah napuste letjelicu, pozvani su policajci koji su po dolasku zatražili od svih putnika da izađu iz aviona.

Potom je nastala pobuna onih putnika koji nisu željeli izaći iz aviona.
Nakon duže polemike s policajcima putnici koji su tražili izlazak iz aviona pristali su ostati u svojim sjedalima pa je nakon tri sata AirBus 320 Air Serbije konačno poletio prema Podgorici.
Avion je sletio na podgorički aerodrom u 17:10 sati.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

A i zgodna je tema u situaciji kada narečena kompanija počne da remeti planove domaćeg avioprijevoznika, susjedne nam zemlje. Bottomline teksta u Jutarnjem:srbijanskom erbasu ne radi sustav za kočenje - životni hazard (ne letite).

 

Tako bih ja gledao ovakav tekst. Kao i ova trabunjanja iz V. Novosti gde Naši Piloti levom rukom pobeđuju oluje, računare i ostala sranja pred kojima kapituliraju Stranci.

 

Budalski PR u bici za profitnu marginu. U suštini, letenje na tom nivou više nema mnogo razlike od putovanja autobusom za Leskovac minus stjuardese. Puka rutina.

Link to comment

Mislim da su sve vreme bili na gejtu. Razumljivo je da su putnici posle sat ili dva tog sedenja u mestu bili u fazonu da bi im bilo udobnije u čekaonici nego u avionu ali desio se peh pa jbg. Verovatno piloti nisu mogli tačno da procene koliko vremena će im trebati da reše tu indikaciju kvara koju su imali ali su smatrali da to može da se uradi u nekom razumnom vremenu koje neće zahtevati promenu letelice (u kom slučaju bi let kasnio mnogo više).

Link to comment

Meni je ipak fascinantno da su se pobunili, ok jedino ako su sumnjali da ovi hoce da uzlete neispravan avion, pa ako su napravili paniku, inace sizeti zbog 1 sata na pisti - ne razumem.

Link to comment

Meni je ipak fascinantno da su se pobunili, ok jedino ako su sumnjali da ovi hoce da uzlete neispravan avion, pa ako su napravili paniku, inace sizeti zbog 1 sata na pisti - ne razumem.

 

 

uzletanje neispravnog aviona wtf? znas za pilota koji bi poleteo sa neispravnim putnickim avionom? molim te podeli informacije sa nama... 

Edited by yolo
Link to comment

uzletanje neispravnog aviona wtf? znas za pilota koji bi poleteo sa neispravnim putnickim avionom? molim te podeli informacije sa nama... 

 

 

Kazem sumnjali, ja to svakako ne bih mislila posto nema nikakve logike, ali mogu da zamislim da ljudi unutra pocnu tako nesto da pricaju i da naprave paniku.

Link to comment

Imala sam pomalo neprijatnu avanturu na mom poslednjem AS letu iz FRA. Ne mislim da se ista strasno desilo ali sam ostala uskracena za neko pravo objasnjenje zasto je tako bilo, te me zanima jos neciji komentar.

 

Karte kupljene preko sajta AS, mesto rezervisano i potvrdjeno. Na aerodromu mi umesto mog daju neko u 22. redu i na moje protivljenje objasne kako su redovi od treceg do sestog "po pravilu" ostavljeni za ljude sa posebnim potrebama ili kojima je potrebna asistencija, zene sa decom i slicno i da je to najverovatnije razlog zasto sam umesto svog reda bila sutnuta u 22. Nikad nisam cula pre za ovo, videh da ne mogu nista vise da uradim jer sem poslednjeg reda drugih mesta nije ni bilo, pa sam prestala da se bunim.

 

Posle ulazim u avion i spazim devojku mojih godina ili nesto stariju koja sedi na mom mestu i ne deluje da joj ista fali. Napravim se balavom i onako casual je upitam ~kako je dobila to mesto, i ona odgovori - prosto su joj ponudili da bira slobodna mesta, pa je uzela jer je najblizi izlazu od ponudjenih. E tu se vec jako naljutim ali nisam htela nista da kazem devojci posto nije ona kriva (ili laze).

 

Pri najsporijem izlasku iz aviona ikada upitam jednu od stjuardesa, da li postoji neka fora sa tim prvim redovima, da li su po necemu posebni itd i zena kaze da nema niceg, jedino na licu mesta zamole ako vide da neko ima neku muku. (Ili laze)

 

I na kraju mi nije jasno sta ovo znaci?

Da je "sistem nesto zeznuo"? Aerodrom? Ili neko prosto dao moje mesto?

Da moram da zazirem svaki iduci put kad uzmem mesto u prvi redovima? (Sto mi se istina pre ovog nije desilo, uvek sam uzimala prvo slobodno u tim redovima pri kupovini i bilo je okej do sad) Uzeh vec dve karte za naredni period i mesta u uobicajenom redu pa se naravno sad malo sekiram, da li ce mi se desiti opet ista stvar.

 

Ja bih razumela da se ti redovi ostavljaju za neke specijalne potrebe ali onda valjda ne treba da se ponude prilikom rezervacije?

 

(Plus tog leta je bilo odsustvo Bistrika tokom ukrcavanja i iskrcavanja ^_^ )

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...