Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

samo da pristavim ™ kafu za air serbiu i njihovo podizanje cena, kasnjenja i otkazivanja letova i generalno losu uslugu.

 

btw, i najiritantniju muziku u kabini - dobro, to je stvar ukusa, gastosi vole taj moderni etno, ali se meni od toga zaista povraca.

u iberiji se pusta wilco npr.

 

na srecu te je lufthansa prepoznala sansu, pa se prvi put u istoriji na redovnim letovima moze kupiti jeftinija lufthanzina karta za beograd nego kod ovih etihadovih brabonjaka.

 

Ovo poslednje nije nikakvo prepoznavanje sanse™ vec cist efekat konkurencije novog&boljeg Jata, tj. Air Serbia-e. Lufthanza je ranije po difoltu skupljala masu putnika koji jednostavno nisu hteli (ili jednostavno nisu mogli) da idu Jatom, a pritom su ocekivali da ce Jat svejedno kad-tad bankrotirati pa ce i onako preuzeti skoro sve putnike. To sto je LH oborila cene pokazuje da AS dobro radi svoj posao, a ne obrnuto. Ranije smo saznali da je dolaska AS na scenu LH po prvi put uvela stimulacije za agente koji prodaje njene karte na nasem trzistu...dakle, moraju da se bore za putnike. Inace cene nisu nista vece nego sto su bile kod Jata, a usluga je jedno 10x bolja...

 

 

To na stranu +1 za muziku u kabini, ne samo sto smara nego nije mi jasno koji je genijalac odlucio da pusta "gusta mi magla padnala" u avionu pred poletanje. Bas je prikladno... :lol:

Edited by hazard
Link to comment

Naravno da rade dobar posao. Za sebe. Ja pisem iz perspektive putnika koji jednom u 2-3 meseca skokne za vikend do zavicaja i koji je nezadovoljan poskupljenjem, kasnjenjima i servisom. Plus pomeranje termina letova iz Frankfurta za vecernje sate, sto uz kasnjenje znaci dosta muke kad se npr. putuje sa malom decom. Meni jednostavno sad vise odgovara da letim Lufthanzom. A oni neka prave dobitke bez mene, nemam nista protiv, zaista. Samo primecujem da masa ljudi pocinje da misli ovako kao ja.

Link to comment

samo da pristavim ™ kafu za air serbiu i njihovo podizanje cena, kasnjenja i otkazivanja letova i generalno losu uslugu.

 

btw, i najiritantniju muziku u kabini - dobro, to je stvar ukusa, gastosi vole taj moderni etno, ali se meni od toga zaista povraca.

u iberiji se pusta wilco npr.

 

na srecu te je lufthansa prepoznala sansu, pa se prvi put u istoriji na redovnim letovima moze kupiti jeftinija lufthanzina karta za beograd nego kod ovih etihadovih brabonjaka.

 

+ 1000

Link to comment

I meni se povraca od muzike. Ja obicno ni ne primetim u drugim avionima da li ima muzike (rekla bih da u LH i Swiss nema), ali se za nase pripremim i cim mi gestapo stjuardesa zavrsi sa obaveznim gledanjem bording karte, stavim slusalice.

 

 

Plus pomeranje termina letova iz Frankfurta za vecernje sate, sto uz kasnjenje znaci dosta muke kad se npr. putuje sa malom decom. Meni jednostavno sad vise odgovara da letim Lufthanzom. A oni neka prave dobitke bez mene, nemam nista protiv, zaista. Samo primecujem da masa ljudi pocinje da misli ovako kao ja.

 

Meni je iskreno dobro sto su pomerili letove za kasnije, jer sad covek ima svekupno veci izbor letova na relaciji BEG - FRA. Pre si iz Beograda mogao da ides samo ili ujutru ili u toku dana, nije bilo niceg posle podne. Sad moze da bira izmedju LH letova koji su dnevni i kasnovecernji (Fra) tj dnevni i jutarnji (Beg) i AS koji je poslepodne (Beg) tj uvece (Fra). Vidim da ima izmena u redu voznje sad (ili makar od decembra) pa ne ide svakog dana za FRA u 17 nego u 08, valjda se smenjuje po danima (ne mogu da nadjem neki red voznje za duzi period)

Kada bi neko od kompanija uveo let koji ide iz Beograda u 19 ili 20h za Frankfurt, to bi bilo odlicno (ali kapiram da LH nema neke koristi od toga, jer ona najvise hvata ljude koji idu dalje pa i odgovaraju jutarnji letovi)..a za sad sam dakle srecna sto mogu da biram izmedju tri razlicita vremena.

 

Jos jedan minus, primetila sam da vise ne daju one jastucice za ledja tek tako, tj vise ne cekaju putnike na sedistima, nego moras da trazis na samom pocetku pa daju dokle imaju (?). Kapiram da su ih ljudi nosili kuci pa su zato ukinuli?

 

Link to comment

U Swissu ima muzika, ili je bar bila, oni pustaju nesto tipa Duffy i sl. S druge strane imaju onaj izuzetno iritantni snimak na srpskom ("dobrodosli na ovaj swiss star alliance let!")

Link to comment

Stvarno, zasto stjuardese gledaju bording kartu i upucuju na jedini moguci hodnik ™? To nigde nisam video, sem na vecim avionima naravno. Da ne udje neko bez placene karte? :) ili da ne skrene levo kod pilota?

Link to comment

I meni je retardirano, ali onda shvatim da ima masa ljudi koja nije u stanju da protumaci ispravno svoj bording pas. X puta je osoba ispred mene trazila sediste C31 (recimo) da bi joj stjuardesa objasnila da je to gejt, a sediste je ono sto pise velikim slovima, 7A. Plus imas babe i dede koje ni ne gledaju kartu, samo udju i blenu u stjuardesu i pitaju "a gde sam ja?"

Edited by hazard
Link to comment

Stvarno, zasto stjuardese gledaju bording kartu i upucuju na jedini moguci hodnik ™? To nigde nisam video, sem na vecim avionima naravno. Da ne udje neko bez placene karte? :) ili da ne skrene levo kod pilota?

Parson, 

u osnovi su dva razloga:

- kao sto je Hazard naveo, pomoci ljudima koji se ne snalaze bas najbolje u avionu; zamisli nocnu moru kada neko krene da se vraca nazad u avionu.

- dodatna kontrola da su ukrcani putnici bas putnici tog aviona. mala je sansa da ce se napraviti greska, ali nikad se ne zna

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Na Air Serbia letovima zaista moraju to da rade. Letovi su puni i po pravilu uvek ima ljudi koji nikada nisu leteli i apsolutno nemaju pojma o elementarnom ponasanju u avionu, tipa da sednes na svoje mesto, da ne ustajes dok je avion u poletanju iako ti se ide u wc, da ne mozes da drzis svoju torbu pri sebi, da ne trazis 5 casa vina i slicno. Mene ti letovi podsecaju na iskustvo iz vojske kad si sretao ljude koji nikada u zivotu nisu videli toalet papir ili sekli hleb nozem. Pogotovo sto su letovi dupke puni i cesto nema mesta ni za sav prtljag u pretincima tako da je nervoza u vazduhu.

Link to comment

- dodatna kontrola da su ukrcani putnici bas putnici tog aviona. mala je sansa da ce se napraviti greska, ali nikad se ne zna

 

Offtopic: urbana legenda, anegdota, slow news day, whatever - tip je u recimo Los Anđelesu hteo da uhvati avion za Oakland (namerno pišem engleski naziv), Kalifornija, a ušao je u avion za Auckland, Novi Zeland. I shvatio negde na pola puta da let traje neuobičajeno dugo...

Link to comment

Offtopic: urbana legenda, anegdota, slow news day, whatever - tip je u recimo Los Anđelesu hteo da uhvati avion za Oakland (namerno pišem engleski naziv), Kalifornija, a ušao je u avion za Auckland, Novi Zeland. I shvatio negde na pola puta da let traje neuobičajeno dugo...

Meni se desilo u Minhenu, LH let za Beograd, da smo dobili i jedan autobus Poljaka. Ceo dzumbus je nastao kada su se pojavije "duple" karte. 

Onda su polako Poljake izveli napolje, a nama su po 3 puta proverali bornig kartice. Pilot je sve vreme objasnjavao gde letimo itd.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...