Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

@indi:Kao i uvek?Samo prenosim šta vele proizvođači i šta je glavna tehničko tehnološka mana tog načina skladištenja energije po onima što su ga i smislili.No pošto je vreme za edit prošlo da dodam, kako često radim da bih izbegao upravo ovakve reakcije, pre svega onoga ide "Ja mislim da..."

Link to comment

Probao sam da odradim ovo

  • Press the Esc key immediately when seeing the HP or the Compaq logo screen.The Start Up menu appears.
  • Press F2 to select F2 System Diagnostics .

Kako se pojavi taj meni netbuk se restartuje. Kad nista ne cackam najnormalnije butuje win.Instalirao sam mu hp support assistant pa sam odradio test baterije iz njega.Status - weak. Kaze da baterija funkcionise noirmalno ali da i petlu vreme ide...Uzecu onu bateriju sa AmazonaKoliko je normalno da drzi baterija na 10-incnim netbukovima?edit: sad vidim detaljan rezultat ove baterije.design capacity 2550full charge capacity 1047Koliko vidim trenutno mi drzi oko 70 minuta. Amazonka je 5200 pa po tome pretpostavljam da bi trebala da drzi oko 350 minuta.Ocekivao bih i vise od extended life battery na tako malom laptopu.

Edited by katamaran
Link to comment

To 'kolko mi drži' je kao i 'kolko ti troši na 100km' - možeš da izračunaš neki grubi prosek, ali zavisi šta mu radiš...

Link to comment

Neko uobicajeno koriscenje - surf i eventualno neki youtube klip. Na netbuku ionako slabo sta drugo i moze da se radi :)Negde sam nasao da preporucuju da se kalibrira baterija jednom u 3 meseca pa sam je iscedio do kraja. Videcemo da li ce imati neki efekat na kapacitet.

Link to comment

Bateriji na laptopu smetaju tri stvari: totalno pražnjenje, totalno punjenje (to na novim laptopovima reguliše elektronika) i pregrevanje.Bateriji prija da bude u frižideru na oko 40-50 posto svog kapaciteta, ali će svejedno u nekom trenutku umreti sama od sebe, ima sopstveni životni vek, koji se samo može skratiti, ili produžiti.

Link to comment

Ja na sedamnestici obicno napunim bateriju pre nego sto ga ostavim na miru. Za sada sam jako zadovoljan kako mu se ponasa baterija.,

Link to comment
@indi:Kao i uvek?Samo prenosim šta vele proizvođači i šta je glavna tehničko tehnološka mana tog načina skladištenja energije po onima što su ga i smislili.No pošto je vreme za edit prošlo da dodam, kako često radim da bih izbegao upravo ovakve reakcije, pre svega onoga ide "Ja mislim da..."
Vidi, i ja sam to isto ucio na nekom tamo kursu A+, kao i ono sto pise Zverilla... Samo sam naveo sta se desilo u mom slucaju, znaci, nista teorija, nego praksa. I, da, to jeste rekalibriranje, ne dizanje kapaciteta vaistinu, ali prakticno jeste dizanje kapaciteta.Bas da bi se izbeglo he said she said naveo sam tacne vrednosti koje je pokazao moj Power Manager program. Medjutim, eto, nisam izbegao he said she said.BTW. Ako nekog zanima, "drzi" isti Wh vec 2 meseca, prema tome rekao bih da je zavrsilo posao. Umesto sto sam morao da se kacim na ispravljac za manje od 2h, sad isteram skoro 3h, sto je neka prakticna razlika koja mislim da interesuje vecinu korisnika koji ne rade doktorat iz oblasti Li Ion teorije.
Link to comment
Dakle, došlo je vreme za novi laptop. Hvala Toshibi koja je napravila ovaj Satellite koji me verno služi već 4 godine, ajmo sad nešto drugo.Nemam neku posebnu ideju šta bih gledao, ali imam parametre koji su mi bitni.Ako znate neki konkretan model koji se uklapa u ovo, super, ali i uopšteni saveti oko brendova bi mi dosta značili.Veličina - do 14'', što lakši. Ne verujem da ću ga puno nosakati unaokolo, ali bih voleo da mogu. A zapravo, u poslednjih mesec dana se nekoliko puta desilo da bi mi dobro došao na par sati kada sam van kuće.Autonomija - pogledati pod 1. Prilično bitna, dovoljno bitna da žrtvujem kilažu zarad baterije.Potrebe - bazične, najbazičnije. Net, mejl, excel/word kada zatrebaju, što nije često.Igrice skoro i ne igram, a i ovo što igram šljaka lepo na (kao što rekoh) 4 godine staroj Toshibi, tako da je to skoro nebitno. Što se multimedije tiče, Toshibu ću zadržati da mi služi kao desktop kompjuter za filmove/serije/muziku, pošto ima vrh zvučnike.Na temu zadržavanja laptopa, tražim neki prejednostavan i nezahtevan OS. Linux Mint mi prvi pada na pamet (sad je izašla 15ica). Još neki predlog?
Ovo mi zvuči kao prilično fina kupovina za takvu neku namenu.Eventualno ovo - primetno bolja baterija, i jači procesor, mada mislim da ne vredi baš toliko..Ima sada dosta jeftinih 13,3 a dell je počeo masovno da pravi 14", ionako su iste rezolucije i na 13 i na 14 i na 15,6, tek, kako oni zovu HD+ ekrani imaju neke pristojinije rezolucije, i cene da te glava zaboli.
Na kraju će Dell i da bude.Dell Inspiron 14 3420 Core14'', i3 procesor 4GB memorije. Realno, više mi i ne treba. Hvala na sugestijama :)
Link to comment

Laptop Samsung E300, na njemu je OS windows 8. Do sinoć mu je bez problema radio wireless, odjednom se isključio i nema ga. Kako da ga aktiviram?

Edited by ubuntu
Link to comment

Stig'o mi laptop konacno. Naime prvo je stigao sa neispravnim displejem a vracanje prodavcu nije bilo izvodivo tako da sam morao da ga saljem u Lenovo predstavnistvo u Sarajevo ne bi li oni rijesili problem.Uglavnom tu je sad i radi napokon ali ovaj Njindonjs™ 8 je odvratan i nista nerazumem™.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...