Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

I ne treba mi za nešto zahtevnije, samo internet. Verovatno će tako i biti, odem u prodavnicu i kažem: davaj da ispipkam.Doduše, koliko nađoh na internetu, asus ima bateriju sa 4, a lenovo sa 3 ćelije. Pomalo je zbunjujuće što ima nekoliko različitih varijanti pod istim imenom (te sa ovom baterijom, te sa onom, sa ovim ili onim os-om i slično). Upravo zbog toga, a pošto nešto i ne verujem prodavcima, kako mogu da proverim koliko ćelija ima baterija? Vidi li se to negde nekako.

Link to comment
Dvije godine je vijek trajanja 1 baterije, pogotovo ako si ju držao dugo na AC adapteru (baterija se mora prazniti, recimo, bar 3 puta tjedno). Skviknula je baterija, cirka 100€rića i imaš novu.
Смрдљивица се изненада допунила, али сада јопет бојкотује надохрану струјом.Не бих да купујем нову батерију а да се после испостави како је цркло нешто друго што кошта к'о пола новог лаптопа, тако да ћу га вероватно однети да се утврди да ли промена батерије ради посао.Узгред, не бих рекао да јој је капацитет опао. Edited by Musharaf
Link to comment
Смрдљивица се изненада допунила, али сада јопет бојкотује надохрану струјом.Не бих да купујем нову батерију а да се после испостави како је цркло нешто друго што кошта к'о пола новог лаптопа, тако да ћу га вероватно однети да се утврди да ли промена батерије ради посао.Узгред, не бих рекао да јој је капацитет опао.
Jesi li očistio dobro kontakte na bateriji i na laptopu, i proveri da nisu ona četiri pipka (4?) za punjenje previše na unutra...i da li leži kako valja.
Link to comment
I ne treba mi za nešto zahtevnije, samo internet. Verovatno će tako i biti, odem u prodavnicu i kažem: davaj da ispipkam.Doduše, koliko nađoh na internetu, asus ima bateriju sa 4, a lenovo sa 3 ćelije. Pomalo je zbunjujuće što ima nekoliko različitih varijanti pod istim imenom (te sa ovom baterijom, te sa onom, sa ovim ili onim os-om i slično). Upravo zbog toga, a pošto nešto i ne verujem prodavcima, kako mogu da proverim koliko ćelija ima baterija? Vidi li se to negde nekako.
O da, pakao oznaka. U nekoj od radnji mi stvarno rekose da s10e dolazi samo sa 3-cell baterijom. Da li je to stvarno tako kod nas, nisam uzeo kao neku preterano bitnu informaciju. Ne znam da li je kod svih tako, ali posto je 6-cell veca baterija, obicno je vise podignut otpozadi, tj. tastatura ne stoji bas skroz paralelno sa podlogom. Uglavnom, najsigurniji test je da pogledas koliko traje baterija. 3-cell traju oko 2.5-3 sata, a 6-cell 4-5, mada ima i modela koji su bolji od toga.Nisam ni mislio da ti treba za nesto bolje, nego da ce performanse svih biti gotovo identicne, osim u slucaju baterije, tako da, eto, konacno je bitnije kako izgleda nego sta je unutra :D.
Link to comment

Zvala sve one prodavce i ili ih nemaju ili imaju hp i acer-a. Uzeše mi telefonom u Komtrejdu (jedino tamo je devojka bila baš ljubazna i pravi prodavac, ostali odgovarali preko one stvari) i rekoše da će me zvati kada dođe asus (ona misli da je baterija od 6 ćelija). E sad, informacija i za ostale koji razmišljaju o ovome: reče mi devojka da će ove akcije biti i u decembru sa istim ovim ili sličnim računarima.

Link to comment

Jednogodišnje čekanje će mi se, izgleda, isplatiti. Asus Eee PC 1201N.Dual Atom (N330) procesor, Nvidia ION grafika, ekran 12 inča, 250 Gb HD (zameniću ga sa 7200 obrtaja), 3 GB memorije, 1,5 kg težak, 5 sati autonomije (neka bude 3 sata sa diskom od 7200 obrtaja), ovo već liči na kompjuter.Edit: Intel i Microsoft će podivljati. Ova spravica krši dve njihove 'preporuke' za netbukove: max 11 inčni ekran i max 1 procesor.

Edited by Anonymous
Link to comment
Uhvatili me pudravci. Retardi uvode 18% na računare, a meni će možda trebati neki šlapić samo za internet i eto Telekoma sa akcijom.Nude za oko 11.000 i dvogodišnji ugovor (slepci, bar da je godina <_<) netbukove lenovo s10e, asus1001ha i još neke. Ja se dvoumim između ova dva. Svesna sam ja da je to sve isto, ali eto, ako je neko već kupovao ove računare bilo bi lepo da kaže kako im služe, kako drži baterija i slično. E sad, ja ću se najverovatnije odlučiti za onaj koji ima veću bateriju jer mi je to bitno, ali nije loše čuti i kakvi su drugi utisci.Pošto sam već ovde. Da li neko zna da li Telekom ukoliko snižava cenu/povećava limit po istoj ceni automatski to primenjuje i na ugovorce ili su oni osuđeni na ono što je potpisano?
Ja sam u akciji uzeo Lenovo.Ne znam šta bih ti rekao, koristim ga uglavnom da na poslu pošaljem pljačke u travijanu :DŠalu na stranu, nisam ga stvarno mnogo koristio, tačnije, planiram da na njega metem novi windows, čim nađem da zajmim od nekoga externi dvd. Ono što mogu da pohvalim je wifi karta, jer na poslu imam dellov lap top inspire 1501, i na ovom mom malcu prijem je jedno 3 puta bolji, neprekidno net radi, i više je nego brz. Kačim se na divljaka na neku mrežu. Inače, imaš bluetooth, opciju da metneš još neku karticu, sa lenovom dobijaš JAKO pristojnu kožnu torbicu tj više je kao neka futrola /jako bitno, ako mene pitaš/, imaš lenovo quick start što je cool stvar kad treba nešto na brzinu da odradiš, tipa nakačiš se on line, pogledaš, pokažeš nekome neke fotoke, pustiš mjuz, i sl. I još jedna ok stvar, programčić power managment, za kontrolu 4 režima trošenja baterije, imaš sva moguća podešavanja, kako bi produžila vek baterije, troćelijske nažalost, i mislim da ga uopšte nema sa 6 ćelija u ponudi telekoma, mislim da 6 ima bela verzija. Baterija mi traje oko 2 i po sata. I ako mene pitaš, ja bi uzeo asusa ako ga ima ili nešto sa 6 cell baterijom, jer sumnjam da postoji razlika u kvalitetu tolika, da nadomesti duplo veći rok baterije što je za ovakve spravice možda i najbitnija stvar. VErovatno su najveće razlike u ergonomiji, plastici i kvalitetu izrade.I da, lenovo ima glosy ekran i pod svetlom je skoro pa neuptrebljiv. Ili da uprostim - da popizdiš.
Link to comment
Све лежи како ваља, чисто је.Наводно је проблем можда у биосу и Висти :huh:
Usprkos tome što vidim da nisam sasvim kvalitetno pročitao tvoju prvotnu elaboraciju problema, moj eskpertizni zaključak ostaje isti - mijenanje baterije. Ako nije crkla baterija, crkao je njen EEPROM, ili sam sklop za punjenje, a budući da je isti s baterijom sjedinjen u Hristu, ako slučajno ne iznađeš neku ezoteričnu metodu tipa resetiranja tog EEPROMa (nemam pojma ni kako ni čime, navodno se može) ili nekog omnipotetnog fušmajstora - ili se trebaš pomiriti s defektom ili kupiti novu.Suosjećam s bolom, kupio sam prije cca manje od godinu dana novu bateriju, kojoj po mom Njindonjs procjenitelju vijek držanja laptopa u funkciji rapidno opada, što me dovodi do viših živčanih stanja i pomisli o tvornom napadu na prodavače iste, koji bi bio smislen kad oni ne bi bili (možda i) jedini dobavljači Tosh baterija u ovoj tužnoj državi.
Link to comment
Ja sam u akciji uzeo Lenovo.Ne znam šta bih ti rekao, koristim ga uglavnom da na poslu pošaljem pljačke u travijanu :DŠalu na stranu, nisam ga stvarno mnogo koristio, tačnije, planiram da na njega metem novi windows, čim nađem da zajmim od nekoga externi dvd. Ono što mogu da pohvalim je wifi karta, jer na poslu imam dellov lap top inspire 1501, i na ovom mom malcu prijem je jedno 3 puta bolji, neprekidno net radi, i više je nego brz. Kačim se na divljaka na neku mrežu. Inače, imaš bluetooth, opciju da metneš još neku karticu, sa lenovom dobijaš JAKO pristojnu kožnu torbicu tj više je kao neka futrola /jako bitno, ako mene pitaš/, imaš lenovo quick start što je cool stvar kad treba nešto na brzinu da odradiš, tipa nakačiš se on line, pogledaš, pokažeš nekome neke fotoke, pustiš mjuz, i sl. I još jedna ok stvar, programčić power managment, za kontrolu 4 režima trošenja baterije, imaš sva moguća podešavanja, kako bi produžila vek baterije, troćelijske nažalost, i mislim da ga uopšte nema sa 6 ćelija u ponudi telekoma, mislim da 6 ima bela verzija. Baterija mi traje oko 2 i po sata. I ako mene pitaš, ja bi uzeo asusa ako ga ima ili nešto sa 6 cell baterijom, jer sumnjam da postoji razlika u kvalitetu tolika, da nadomesti duplo veći rok baterije što je za ovakve spravice možda i najbitnija stvar. VErovatno su najveće razlike u ergonomiji, plastici i kvalitetu izrade.I da, lenovo ima glosy ekran i pod svetlom je skoro pa neuptrebljiv. Ili da uprostim - da popizdiš.
Možeš da probaš da instaliraš Windows XP sa USB stika. Ja sam obigravao oko tog Lenova, ali sam odustao zbog bedne grafike i slabog procesora. Ovde je ubačen dual atom procesor i Nvidia grafika, tako da se na njemu mogu raditi i ozbiljnije stvari (i igrati novije igre), a i dalje je mali i relativno jeftin. Izgleda da polako nestaje razlika između netbook i notebook računara.
Link to comment

Ja sam razmatrao taj prvi Pavilion i posle malo raspitivanja okolo ipak izabrao Toshibu A500-1C0. Problem sa tim Pavilion-ima je što linija em nije nešto kvalitetna, em je valjda pravljena za američko tržište, pa kad se u našim servisima pojaviš s njima samo te bledo pogledaju, a kao po pravilu nešto crkava posle godinu-godinu i po dana. Pročešljaj malo i Benchmark-ov forum, ima tamo nekoliko ljudi koji su iznosili svoja iskustva sa Pavilion-ima, uglavnom negativna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...