Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Питање, имам још увек Инспирона купљеног пре две године. Ради ОК, али је од скора батерија престала да се пуни, пише да је плагована али да се не пуни. Лаптоп ок ради на кабл, а и кад се искључи из струје ради на батерију (додуше, то проверавам на секунд пошто батерија издише на 4%). Има ли неко представу шта је тачно сквикнуло?
kupi Asus, nikad se ne kvari
Link to comment
:blink: Kvari se. I ne samo što se kvari, nego Asus ima jednu od najgorih reputacija po pitanju reklamacija odnosno servisnih usluga.
sad jebiga,ne znam za servisne usluge, napravio sam nekoliko masina za sebe na ASUSOvim daskama i nikad problema nije bilo.osim toga najpouzdaniji je po broju kvarova.
Link to comment
sad jebiga,ne znam za servisne usluge, napravio sam nekoliko masina za sebe na ASUSOvim daskama i nikad problema nije bilo.osim toga najpouzdaniji je po broju kvarova.
Odakle ti ti podaci?Po broju kvarova vodeći trio je, koliko znam na osnovu statistika koje izbacuje c't već godinama trio Dell, Apple i Lenovo, a iza njih valjda kaska Sony, ako se ne varam. Na njegovom mestu jeste bio Asus, ali tamo 2007.
Link to comment

Ja mogu empirijski donekle potvrditi kvalitetu ovog istraživanja. na HP-u kupljenom 2004 mijenjana su tri diska (nije bila havarija, kad sam našao bad sector, išao je u servis - produljivao sam garanciju pa se moglo).Na Toši - ništa, radi kao prvi dan.

Link to comment
Питање, имам још увек Инспирона купљеног пре две године. Ради ОК, али је од скора батерија престала да се пуни, пише да је плагована али да се не пуни. Лаптоп ок ради на кабл, а и кад се искључи из струје ради на батерију (додуше, то проверавам на секунд пошто батерија издише на 4%). Има ли неко представу шта је тачно сквикнуло?
Dvije godine je vijek trajanja 1 baterije, pogotovo ako si ju držao dugo na AC adapteru (baterija se mora prazniti, recimo, bar 3 puta tjedno). Skviknula je baterija, cirka 100€rića i imaš novu.
Link to comment
Ja mogu empirijski donekle potvrditi kvalitetu ovog istraživanja. na HP-u kupljenom 2004 mijenjana su tri diska (nije bila havarija, kad sam našao bad sector, išao je u servis - produljivao sam garanciju pa se moglo).Na Toši - ništa, radi kao prvi dan.
Suviše je to mali uzorak. Meni su i toshiba i acer i hp radili kako treba. Jednom je riknuo disk u hp-u. Toshibin :lol:
Link to comment
Dvije godine je vijek trajanja 1 baterije, pogotovo ako si ju držao dugo na AC adapteru (baterija se mora prazniti, recimo, bar 3 puta tjedno). Skviknula je baterija, cirka 100€rića i imaš novu.
je li ovo oko baterije vazi i za apple kompjutere. predpostavljam da, ali za svaki slucaj pitam. i da li je bolje da se prazni skroz? mali trolling, necu visetnx ja imao 3 toshibe i hw nije riknjavao.
Link to comment

Iskustvo iz moje firme govori slično:HP je užasno pao zadnje dve godine.Problemi tipa ne pune bateriju ili neće da rade na bateriji, rezači koji crkavaju tačno nakon 12 meseci...Toshiba se pokazala sasvim OK. Tecra, Portege, druge modele nismo uzimali.DELL mi se nešto nije dopao, tako da imamo samo jedan kom koji radi već par godina.Za kućnu varijantu svakako bih gledao Asusa ili Toshibu.

Link to comment
Suviše je to mali uzorak. Meni su i toshiba i acer i hp radili kako treba. Jednom je riknuo disk u hp-u. Toshibin :lol:
Pa e, meni su u njemu riknuli WDova dva komata, i jedan Fuđicu. :D Ali ne računaju se komponente, nego karma. Ja recimo više neću HPa uzimati, osim ako mi ga poklone.Nedavno sam kolegici baš na 615 instalirao OS. Ganz novi Compaqić 615, mislim da isti koji je na prošloj stranici, je trenutno u servisu na reklamaciji. Razlog - volšebno mu se u raznolikim intervalima ugasi display. Pa se nakon par sekundi upali i kao da ništa nije bilo. BIOS mu je kaos za koji se treba psihički pripremiti, bar se meni tako čini.I zadnje, prvi put u životu kod tog laptopa uvidio sam da postoje lapovi sa mono zvučnikom. Prvo sam mislio da se jedan pokvario. Onda sam na internetu iskopao da nije. Pa jebenti takvu štednju.
Link to comment
je li ovo oko baterije vazi i za apple kompjutere. predpostavljam da, ali za svaki slucaj pitam. i da li je bolje da se prazni skroz? mali trolling, necu visetnx ja imao 3 toshibe i hw nije riknjavao.
Za vijek trajanja ne znam - Apple ima neku foru kao da su mu baterije supertrajne, a i bogme treba da su im kad majmuniraju sa njima i monolitiziraju ih sa laptopom.Za Li-ion tehnologiju pravilo je da se baterija mora prazniti bar nekoliko puta tjedno, inače doživljava preuranjeni gubitak kapaciteta. Ako se laptop drži na stolu bez namjere da se isključuje s elektromreže, bateriju treba napuniti na 40tak posto, izvaditi ju i spremiti ju na suho i hladno mjesto, te ju dopuniti najmanje jednom u dva mjeseca, isprazniti i opet napuniti dopola.Pražnjenje skroz nije bitno - OK je da bar da padne ispod polovice, oko 10% kapaciteta je dobro vrijeme za uključivanje AC adaptera. Litijionkama je svejedno kada ih puniš, nemaju tzv. memoriju. Pražnjenje skoro do kraja pomaže OSu da izračuna točnije vrijeme rada na bateriji doduše.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...