Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Pomenuo sam vec razliku u duzini trajanja baterija kod Asusa u odnosu na Lenovo i manjak blututa kod Asusa, dok ga Lenovo ima. Sve su to detalji na koje "obicni" kupci ne obracaju paznju, jer za 500-600 dinara mozes dokupiti blutut adapter i imas bolji komp od Lenova :) Sve je stvar potrebe...
Na osnovu ovoga što sam iščitao po netu, svi se mahom slažu da je jedina mana Lenova baterija, i da je 6ćeliska kao kod Asus-a - bio bi mnogo bolja varijanta.
Link to comment

e, ja resio da se obavezem sa mts-om i da uzmem to neko sokocalo za net. oni nude asus1005ha, lenovos10 i tosibe nb100/nb200. ja bi da vas pitam sta da uzmem. neko vec rece da ta tosiba nb200 ne ulazi u varijantu za 10000 dindzi, pa ako je to istina sto ga reklamiraju na sajtu kada nije u toj kombinaciji (a nije mi jasno. lazem, jasno mi je- navlace me).koliko sam ja laicki shvatio ovaj asus 1005ha je najbolji. ja gledao nesto po netu i tamo stoji da on ima blutut u sebi, a ovde sam saznao da ovo sto mts prodaje nema. dobro, turicemo blutut u 1 usb i to ce da radi, ali da li je to onda bolje uzeti od lenova? ova tosiba nb100 je najlosija, zar ne?izvinjavam se na konfuziji jer sam ja pravio neko poredjenje na osnovu specifikacija tih netbukova po netu, a ovde sam shvatio da to sto se nama prodaje nema bas veze sa time sta ti modeli predstavljaju na stranicama svojih proizvodjaca, pa sam sada u dileji.znaci: 'STA DA UZMEM OD TIH PONUDJENIH KOMPJUKTORA?'hvala vam.edit:meni je od tog kompjuktera najbitnije da moze da se umrezava/povezuje/konektuje sto lakse i na sto vise nacina i da moze sto duze da radi na bateriji. kako se on ponasa u ostalim stvarima mi je sekundarno.fala ponovo.

Edited by foto
Link to comment

NB 100 Toshiba ti je 8,9 inča, ili 9, ne znam tačno, ali svakako je manji nego svi ostali modeli, ne znam za ostale specifikacije, ali nema razloga da razmišljaš o njemu pored ova tri, inč dijagonale na te dimenzije dosta znači.Asus i NB200 u PAKOM-u nema, a NB 200 ima u comtrade-u za 25000 uz paket, dok u pakomu mi kažu u 5 radnji da je kod njih išao za 10.000.Ja sam uzeo juče Lenovo, čitao sam dosta po netu, i jedina zamerka ide na račun troćeliske baterije koja traje oko 3 sata. Uz asus je išla veća, tj od 6 ćelija. Za NB 200 ide isto 6ćeliska, i kažu da traje oko 9 sati. Lenovo s10e je IBM-ova mašina, pa mahom svi kažu da je pouzdana i da niko nije imao većih problema. Asus izgleda fancy, ali ima glosy look, i to se prlja samo tako, no to možda nije ni bitno. Ja bih ga uzeo verovatno da ga je bilo, samo zbog baterije, ali nije, i kažu da ga neće ni biti. U pakomu mi rekoše da će za 10ak dana verovatno dobiti neko MSI-evo čedo istih ili sličnih specifikacija.Za nešto detaljnije o Lenovu eventualno kasnije. E da, uz njega ide simpatična futrolica, koja nema šanse da košta manje od 15, 20ak jura u free kupovini.

Link to comment
Asus i NB200 u PAKOM-u nema, a NB 200 ima u comtrade-u za 25000 uz paket, dok u pakomu mi kažu u 5 radnji da je kod njih išao za 10.000.
uvek mi je vesa komtrejd isao na nerve. do sada je bilo bez nekog razloga, a sada imam i razlog. takodje su mi u pakomovim radnjama rekli da je nb200 bio 10000 kao sto je i oglasavan u celoj akciji angry.gif inace, izgleda da je zaista sve rasprodato jer i nakon potezanja nekih veza nisam nasao ni asus ni nb200(u pakomu) te ja resio da sacekam taj msi da vidim vredi li to cemu jer lenova ima dovoljno.aj napisi koliko tih '3 sata' trajanja baterije zaista traje u realnoj upotrebi i da li ima blutut. naime, negde pise da ima bt, a negde se ni ne pominje u specifikacijama.falavi
Link to comment
aj napisi koliko tih '3 sata' trajanja baterije zaista traje u realnoj upotrebi i da li ima blutut. naime, negde pise da ima bt, a negde se ni ne pominje u specifikacijama.falavi
Pošto imam Lenovo, ali ne iz te akcije, već ovako, sa 3 ćelije, mogu ti reći da je 3 sata, sa ekranom na 60-70% (sasvim dovoljno, meni ekran nikad ni nije preko toga) i uključenim WI-FI, dok sam surfao, dobacivalo do 2:30-2:45...Smanji osvetljenje ekrana(sasvim OK je ina 40-ak posto, ako ti je važno da baterija što duže traje) i biće duže...E sad, ako radiš nešto zahtevnije od surfanja, verovatno traje kraće... Ali, to nije ni predviđeno za zahtevnije stvari...:)
Link to comment
Da li neko zna firmu ili sajt koji se bave prodajom polovnih lap-top racunara?
Izčekiraj oglase, kupujemprodajem, halooglasi, limundo i tako ta sranja.Ne znam tačne URL-ove, ali lako ćeš izguglati.Ako ti treba baš firma, onda su ti gorenavedene informacije totalno nepotrebne. :)
Link to comment
  • 3 weeks later...
Za onog ko ne radi proračune dinamike fluida, a budući da je Crysis nemoguće vrtiti na laptopu koji dođe manje od 2500 �, mislim da se u laptopu koji spada u jeftiniji razred isplati uzeti i Dual Core ako mu to dodatno smanjuje cijenu.
Kakve proracune dinamike fluida?? Cevne mreze pretpostavljam? Valjda nije otvorene tokove? I cime terash te proracune?
Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo ja da se pohvalim da mi OVAJ Acer 4810t odlicno sljaka vec dva ipo meseca. Jeste da sam bio skeptican zbog firme ali sam ga uzeo jer ima ispod dve kile,bateriju od navodno 8 sati (nisam je jos toliko testirao ali je npr u busu uz svo akanje sa filmom,serijom i Wordom izdrzao 6 sati bez da se ugasi) i ultra je tanak. Sad da moze da pokrene neke igre sa divljom grafikom i ne moze ali ni ne planiram da ga koristim za to. I sve to za 600$ Definitivno preporucujem.

Link to comment
Usput, može i neka druga preporuka za slične pare (400€). Ne mora imati dignut OS.
Pogledaj ovde...Svi ti oko 400€ su manje više slični, ali kad već uzimaš tako nešto, uzmi Lenovo... :)Moj favorit, sa ovog spiska, po konfiguraciji je ovaj...
Link to comment

Питање, имам још увек Инспирона купљеног пре две године. Ради ОК, али је од скора батерија престала да се пуни, пише да је плагована али да се не пуни. Лаптоп ок ради на кабл, а и кад се искључи из струје ради на батерију (додуше, то проверавам на секунд пошто батерија издише на 4%). Има ли неко представу шта је тачно сквикнуло?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...