Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

e, braco & prijatelji: a jel se puni litijum jonska pre prve upotrebe ili jok? mislim sta da joj radim uopshte? nedobob da su dali neki naputak. tj mora da je ta informacija javno dobro, samo sto je ja ne znam ^_^ aj davajte info, pa da palim :D
LiIon baterija se obično isporučuje napunjena na 15-30% kapaciteta. Znači, dopuni je do 100% i teraj.
Link to comment
LiIon baterija se obično isporučuje napunjena na 15-30% kapaciteta. Znači, dopuni je do 100% i teraj.
dopunila, terala. tvajs i opet cu :Dblagodaram drugari :)
Link to comment

ako je neko pazario acer aspire 6530g i hoce da ga sa viste downgraduje na xp, preporucujem da batali... smrzavanja bez ikakvog pravila. na netu ima jos ljudi koji su isto pokusali i isto im se desilo...

Edited by Grunf
Link to comment
Dvojica kolega uzeli, jedan LENOVO, drugi ASUS. Konfiguracija je ista, samo sto LENOVO ima bluetooth, a ASUS nema, a sa druge strane baterija na ASUSU duze traje.Zadovoljni su obojica. Jedan proklinje kratku bateriju, drugi je kupio bluetooth adapter :)
I ja sam se zapalio. za toshibu, naravno. Ne kontam doduše, pošto kod mts-a na sledećoj web adresi™:http://www.mts.telekom.rs/index.php/promoc...net-laptop.htmlpiše da daju i NB 100 i NB 200, dok je NB 200 dosta bolji u svakom smislu, 2 inčda veći ekran za početak, a i njega ima dva modela, srebrni i crni, srebrni ima neku brutalnu bateriju koja traje tipa 8, 9 sati...Elem, sa obzirom da su prva tri meseca po dinar pretplate i da se dobije ok spravica za 10 soma, mislim da vredi pazariti.Samo da mi neko objasni nešto: da bi se prijavio i potpisao ugovor za neki od tih surf paketa, jel moram da imam broj u MTS-u, tj koji su preduslovi, ako ih ima uopšte, jel dovoljno samo taj modem i ćao?...Tnx.
Link to comment
I ja sam se zapalio. za toshibu, naravno. Ne kontam doduše, pošto kod mts-a na sledećoj web adresi™:http://www.mts.telekom.rs/index.php/promoc...net-laptop.htmlpiše da daju i NB 100 i NB 200, dok je NB 200 dosta bolji u svakom smislu, 2 inčda veći ekran za početak, a i njega ima dva modela, srebrni i crni, srebrni ima neku brutalnu bateriju koja traje tipa 8, 9 sati...Elem, sa obzirom da su prva tri meseca po dinar pretplate i da se dobije ok spravica za 10 soma, mislim da vredi pazariti.Samo da mi neko objasni nešto: da bi se prijavio i potpisao ugovor za neki od tih surf paketa, jel moram da imam broj u MTS-u, tj koji su preduslovi, ako ih ima uopšte, jel dovoljno samo taj modem i ćao?...Tnx.
Preduslov je da zaključiš ugovor za taj surfpaket, kojim dobijaš MTS broj, koji je doduše dedicated samo za net traffic, ali svejedno je broj sa ugovorom.
Link to comment

I da se spremis za visenedeljno cekanje, posto MTS nema modema, a laptopova koliko oces. Dovoljno vremena da se preispitas, da li ti je 10 inca zaista nesto sto ti vrsi posao ili te je reklama navukla :)

Link to comment
I da se spremis za visenedeljno cekanje, posto MTS nema modema, a laptopova koliko oces. Dovoljno vremena da se preispitas, da li ti je 10 inca zaista nesto sto ti vrsi posao ili te je reklama navukla :)
Nije me navukla reklama nego cena. Dobiti za 10.000 nešto što košta u proseku oko 35.000, a realno je dosta korisna stvarčica, mislim da je sasvim povoljno i vredno pazarenja.I nisam od onih koji cenu pretplate računavaju u cenu lap topa. Jer kupuje se paket, tj internet tj protok, a net book moš uzmeš a i ne moraš. Zvao sam delta city u petak, reče da im danas stižu modemi, ali bio sam na nekoj planini bez signala ceo dan, pa ćemo da vidimo danas da li su im stigli ili ne.
Link to comment
I da se spremis za visenedeljno cekanje, posto MTS nema modema, a laptopova koliko oces. Dovoljno vremena da se preispitas, da li ti je 10 inca zaista nesto sto ti vrsi posao ili te je reklama navukla :)
I da pogodim: vishe bi mu koristio Sezampro ADSL koji ce koristiti sa svojim dekstop kompom, a centralu uvek moze da utrpa u gepek kad mu bude trebao net na nekom putu?
Link to comment
Ne kontam doduše, pošto kod mts-a na sledećoj web adresi™:http://www.mts.telekom.rs/index.php/promoc...net-laptop.htmlpiše da daju i NB 100 i NB 200, dok je NB 200 dosta bolji u svakom smislu, 2 inčda veći ekran za početak, a i njega ima dva modela, srebrni i crni, srebrni ima neku brutalnu bateriju koja traje tipa 8, 9 sati...
Misterija je rešena, NB 100 je 10.000, a NB 200 oko 25.000...A ovako piše na sajtu:
Odaberite Surf Easy, Surf Classic ili Surf Pro paket i kupite laptop Toshiba NB100 ili Toshiba NB 200 po promotivnoj ceni od samo 9.999,00 dinara, bez PDV-a*. Ovi modeli laptop računara u sebi sadrže i modem.
Govnari. Al koliko vidim ovaj Lenovo ima skoro pa iste spec.
Link to comment

jel ima neko iskustva sa Linuxom na asusima? missim, verovatno je krajnje laicko pitanje, ali koliko si kompatibilan sa ostatkom sveta? el moze ofis na Linux? kakve su to ikone, programi, el boli i sl :unsure:

Link to comment
jel ima neko iskustva sa Linuxom na asusima? missim, verovatno je krajnje laicko pitanje, ali koliko si kompatibilan sa ostatkom sveta? el moze ofis na Linux? kakve su to ikone, programi, el boli i sl :unsure:
Može Open Office. Boli.
Link to comment
I da pogodim: vishe bi mu koristio Sezampro ADSL koji ce koristiti sa svojim dekstop kompom, a centralu uvek moze da utrpa u gepek kad mu bude trebao net na nekom putu?
Naprotiv, ovo je do jaja opcija, ako mu treba 6Gb mesecno. A sto se ADSL tice, sad ga ima skoro svako, a centrala i tako ne moze u gepek da mu stane. A kakve to veze ima sa celom pricom, samnom, sa laptopovima, MTS, 3G internetom....? Baj d vej ja ne koristim SezamPro ADSL, ako to uopste bitno za pricu i za tebe licno. Puna cena ASUSa je oko 25000 dinara, sto i jeste i nije mnogo. Ako si mobilan, ako ti treba 10 inca kompjutercic, ovo jeste dobra ponuda. Sve zavisi od potreba... Inace konfiguracije ASUS, Lenovo, Toshiba je identicna, samo je "oklop" drugaciji. Edited by Milosh76
Link to comment
Puna cena ASUSa je oko 25000 dinara, sto i jeste i nije mnogo. Ako si mobilan, ako ti treba 10 inca kompjutercic, ovo jeste dobra ponuda. Sve zavisi od potreba... Inace konfiguracije ASUS, Lenovo, Toshiba je identicna, samo je "oklop" drugaciji.
Nije baš samo oklop, Lenovo ima troćelisku bateriju koja traje duplo kraće od ASUS-ove koja ima 6, a to je velika razlika, jer je to jedna od najbitnijih stavki, meni barem jer se takvev stvari obično koriste u uslovima gde ta osobina dolazi do izražaja.Klasika, svi od tih modela imaju naprednije verzije, a ovi valjaju starije. Opet je to povoljno, ali svakako nije perfect deal kako (mi) se u prvi mah činilo.
Link to comment

Pomenuo sam vec razliku u duzini trajanja baterija kod Asusa u odnosu na Lenovo i manjak blututa kod Asusa, dok ga Lenovo ima. Sve su to detalji na koje "obicni" kupci ne obracaju paznju, jer za 500-600 dinara mozes dokupiti blutut adapter i imas bolji komp od Lenova :) Sve je stvar potrebe...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...