Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Naprotiv, radi se o tome da Asus ni za 300k neće nikada ponuditi tako dobar balans u kompu. E sad...naravno, to nekome znači sve, a nekome baš ništa :)

Link to comment
nedavno sam uzeo novi lap pa sam malo cesljao ponudu. kupiti apple regularno kod nas je potpuna nebuloza. generalno u post ppc periodu mi je apple precenjena stvar. ako se posmatra po komponentama, pc ekvivalent izadje i 3 puta jeftinije pa i najgorem baksuzu ce se isplatiti makar svake godine kupovao novi.nije poenta toliko u kvalitetnom buildu nego sto taj apple ima uzasno slabu konfiguraciju za svoje pare, pa iako ce verovatno za 2-3 godine da radi kao i prvog dana bice potpuno obsolete za novi softver. e sad, kome treba za net/word/kafic onda ok. ja sam si uzeo asusov desktop replacement 17" za 73k i njemu priblizna macbook konfa, s 15" ekranom i slabijom gpu izadje 189k. smejurija. ne znam sta moze da me ubedi da ce taj asus TOLIKO losije da sklepa identicne komponente od applea.
ovo je uobicajen argument protivnika maca. sve dok ne sednu za isti i ne porade par dana na njemu za promenu. da ne bude zabune, ne korisitim mac.
Link to comment
ovo je uobicajen argument protivnika maca. sve dok ne sednu za isti i ne porade par dana na njemu za promenu. da ne bude zabune, ne korisitim mac.
jok.bio ponosni vlasnik g4, adobe paket mi uvek bio prioritet a svi koji su ga iole koristili znaju kako je apple koristio raspolozivu memoriju. ali ovo su potpuno drukcija vremena i danasnji mac je u najvecoj meri nalepnica na kvalitetnom kucistu. taj asus na intel c2d platformi nakrkan memorijom i 64bitnim os-om nosi adobe u zubima za daleko manje novca nego jabuka. jebga, kad bi postojao 64bit XP bio bih jos zadovoljniji, ovako na visti moram da mrzim racunare generalno.da ne bude zabune, nemam nista protiv korisnika apple-a.
Link to comment
, ovako na visti moram da mrzim racunare generalno.
Wait for Windows 7. ;) Mada ne znam ni zašto ih mrziš na Visti. Edited by gotivac
Link to comment
Wait for Windows 7. ;) Mada ne znam ni zašto ih mrziš na Visti.
Why wait, buy it in advance for fortinajn, najnti-najn.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Neka iskustva sa Lenovo Thinkpad sl500?Planiramo kolega i ja da uzmemo dva komada za sebe a u korist preduzetja, pre svega me zanima izdrzljivost posto cemo ih verovatno nosati po celoj firmi, otvori / zatvori, pokreni / ugasi... Primena je poslovna, razvojna okruženja i baze, grafika nije preterano bitna.Ako neko ima još neki predlog a da cena ne prelazi šezdesetak - sedamdesetak 'iljada po komadu, može da se izjasni. :)

Link to comment

Prilično pozitivna uz izvesne ograde.Prvo je cena; SL500 ima u ponudi za od ~500 do ~1900 evritja koliko sam video (sve do mat ekrana u 1680x1050, nv quadro itd). Za ove niže cenovne kategorije, lap nudi dosta za te pare. Za nešto veće pare, potražio bih neki drugi model (recimo T serije), koji je nešto tanji, lakši, nema taj klavirlak poklopac i sl. ili neku drugu marku.OK, dakle, ocena jeftine varijante koju imah u rukama neko vreme (C2D 2GHz, FreeDos aka <600€)Izdržljivost kućišta: daje vrlo dobar utisak (moglo bi biti malo tanje, ali zato je kuler nečujan).Tastatura: za moj osećaj, kao nekoga ko kao programer kuca puno - vrlo dobar (iako je to subjektivna stvar).Ekran: lagano reflektirajući, ali dosta svetao, pa to može da ubije refleksiju donekle. Za malu doplatu ima modela sa antiglare ekranima.Procesor: C2D 2G, standardna stvar nema šta da se kaže.Memorija: value edition, samo jedan DDR2-667 dimm visoke latencije, nije neki impact kod c2d lapova za posao, ali da napomenem.Hard disk: za moj ukus relativno spor hitachi. Shock-proof senzori.Webcam: odlična, bolja od raznih logitech orbicam i sličnih glupostiLAN: dobar, od GB lana, preko 300 Mbps intelove wifi karte i BT-a, do eriksonovog UMTS/HDSPA kontroleraU slučaju kupovine freedos varijante i naknadne instalacije windowsa, dati prioritet drajverima sa izvora (Synaptics, Intel etc), a sa Lenovog sajta koristiti ono šta se ne nađe plus pogledati thinkpad vantage utility set. Apdejtovani Ubuntu 9.04 radi savršeno.

Link to comment

Otprilike mi je i najbitnije da nije neko govance koje će da se raspadne posle pedesetog otvaranja, kao i da nema tastaturu od koje ću dobiti reumu.Instaliraće se Vista (do oktobra), hvala za hint za drajvere, kao i za ceo opis. Ako kolega u toku dana ne iskopa nešto što bi u tom cenovnom rangu nadmašilo ovog najverovatnije će biti SLovi, videćemo šta diler na koga smo osuđeni može da ponudi po pitanju dodatnih pogodnosti (antiglare i sl.).

Link to comment

Problem je u tome što kad čovek gleda jeftine modele, onda nema bogznakakav izbor i mora da se pomiri sa nekim stvarima. Detalj koji me nervira tu (a koji su u lenovu davno mogli da otklone da su hteli) je da zamene Ctrl i FN taster, voleo bih i da je enter još veći. Doduše kod posla je najlakše priključiti klasičnu usb tastaturu koja košta koliko i šaka žvaka i tih problema nema. Voleo bih da ne mora da se skida tastatura da bi se promenila memorija, mada to ako neko uopšte i radi, radi jednom i više nikad.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ima li nekih predloga do 500$ na USA trzistu? Prioritet mi je da nije preterano tezak posto ce mi sluziti za internet,muziku i filmove. Gledao sam nekoliko modela ali mi manje vise deluju isto.

Link to comment
jesu li laptopovi znacajno jeftiniji na taiwanu? isplati li se tamo pazariti?
Trebalo bi da jesu, moj kolega Tajvanac™ je pazario Lenovo Tnešto za 20ak posto manje od regularne US cene, aka ~35% manje od cene u Srbiji. Ovo se naravno odnosi na skuplje modele, za jeftinije je razlika daleko manja.Svejedno, ja to ne bih radio, pre svega zbog garancije - čak i ako dobiješ neku worldwide. Mada je kineska tastatura ultragotivna :).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...