Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Kako drugačiji čipset? Imaju isti, koliko vidim, kada se radi o konkretnim modelima. E sad, ako mu znači UMTS i slično, ili Bluetooth, to je nešto drugo. No, ja sam se u životu previše puta opekao (srećom, ne na stvarima koje koštaju puno) na tu foru "e ima i nešto što bi moglo da koristi", a na kraju to nešto ne bih upotrebio nijednom do kraja životnog veka, ili bih ga eventualno samo probao. Stoga savetujem da dobro razmisli o tome. Nije rekao da mu znači BT ili da mu treba fingerprint senzor, već čisto spomenuo koji port viška...
Zato sam i rekao "but that's only me", zato što meni treba i BT i UMTS, ali pre svega jako, čvrsto i stabilno kućište, koje će imati i tu osobinu da, između ostalog, i nakon godinu dana otvara poklopac kao da je juče kupljen. Meni to znači.BTW, GL40 vs G45
Link to comment

eo poređenje lenovo serija, sem blućuta, vatrene žice, umtsa i čitača prsta, koji me ič ne zanimaju,jedine razlike vredne pažnje (a možda i doplate) jesu ovaj hard drive protection i energy star..33axd85.jpgoko kvaliteta izrade, prema nekim rivjuovima, SL serija nema baš standardni thinkpad nivo.

By and large the SL series maintains decent build quality, but it's obvious that this is an SL500, not a T500. When you pick it up, it's possible to flex and twist both the screen and base components, but it isn't too serious.
e sad, koliko je to bolje ili ne od pakovanja value serije, nemam pojma. Edited by Gonzo
Link to comment

Obrati pažnju da ove oznake imaju "all models" i "selected models" serije. Ovaj drive protection i energy star su delovi thinkpad vantage softvera; u jednom slučaju se radi o čitanju senzora trešenja odnosno pomeranja (koji ima samo thinkpad serija), pa softver reguliše brzinu rotacije diska ili kompletno parkira glavu da ne bi zaorala po disku. A ovaj enery deo je programče koje ti dozvoljava da definišeš štednju na svim mogućim nivoima i ima dosta opcija koje powermanagement windowsa nema; tipa procesor dok nije opterećen spušta svoju radnu frekvenciju na 800, 1000... MHz - sa ovim softverom možeš da podesiš na koliko tačno i koliki mu je offset opterećenja. Dakle, hoću da mi moj 2GHz procesor ne spušta na 800MHz, nego na 1400 dok radi uobičajene stvari (office, surf itd). Ima taj vantage i druge opcije i mogućnosti, tipa da butuje direktno u softver za backup/restore i bez dizanja operativnog sistema. No, sve to spada u kvalitet serije koji sam pominjao, odnosno da nije sve u specifikaciji. Nekome ove stvačice neće značiti, jer će se koristiti stacionarno na jednom stolu, drugi će pokušati vantage sw zameniti nekim 3rd party softverom na serijama koje nisu thinkpad. Nekome treba, nekome ne treba.

Link to comment
oko kvaliteta izrade, prema nekim rivjuovima, SL serija nema baš standardni thinkpad nivo.e sad, koliko je to bolje ili ne od pakovanja value serije, nemam pojma.
Imam T61p i uzeo sam tašti SL500, tj. imao sam ga u rukama neko vreme i mogu da kažem da izrada jeste kvalitetnija od n value modela; mislim, pričamo o klasi 500-600 evara. Fakat da modeli od po 2K mogu sebi da dopuste dodatna titanijumska ojačanja, ali za ove pare izrada jeste bila bolja od gomile plastikanera.Jedino šta je mene u izradi nerviralo je to što je poklopac od monitora urađen u onom klavir-lak crnom fazonu - mrzim takve stvari zbog otisaka prstiju i sl.
Link to comment

da, zato sam i naveo ove dve opcije koje su prisutne kod svih thinkpad modela, moguće da imajoš neka od ovih ostalih.

No, sve to spada u kvalitet serije koji sam pominjao, odnosno da nije sve u specifikaciji. Nekome ove stvačice neće značiti, jer će se koristiti stacionarno na jednom stolu,
upravo zbog ovog me i zainteresovala HD protection opcija, ne kupujem laptop koji će služiti kao desktop,tako da bi mogla biti od koristi. i energy star iz istog razloga. elem, dobih novu ponudu, dell inspiron 1525, za 500 evrića ravno.tizer je da dolazi s 9cell baterijom..ovo
Jedino šta je mene u izradi nerviralo je to što je poklopac od monitora urađen u onom klavir-lak crnom fazonu - mrzim takve stvari zbog otisaka prstiju i sl.
jest iritirajuće i dosta ljudi kritikuje taj detalj.
The same cannot be said, however, for the glossy outer covering, and just picking up the computer will leave it marked by skin oils.
naravno preživeo bih taj estetski momenat. Edited by Gonzo
Link to comment

sad vidim da ovaj inspiron dolazi sa X3100 kartom, koju si beše napomenuo kao nešto za obićiu širokom luku?

Edited by Gonzo
Link to comment
sad vidim da ovaj inspiron dolazi sa X3100 kartom, koju si beše napomenuo kao nešto za obićiu širokom luku?
Phu, "u širokom luku" je malo nezahvalno. Ako teraš office i tu se tvoji apetiti završavaju, ok je. Izvući će i vistin aero.Navedoh to kao indikaciju da je unutra stariji čipset, a samim tim i stariji model (ono, raspravljali smo o X3100 performansama tamo negde 2007), jer je intel u međuvremenu izbacio novije stvari sa pristojnijim performansama od tih, a cirka po istim cenama (ključna stavka). No, ako se dobije izuzetno lepa ponuda, ima ljudi koji bi rado napravili kompromis, pogotovo za bizmis upotrebu, a ne nekakvu posebnu kućnu mlatimudiju ili nedajbože i povremenu igru. Edited by Razzmatazz
Link to comment

Vecina igara izdatih do 2007. moze lepo da se cepa na X3100. To naprosto nije gaming kartica, ali za mnoge stvari moze da posluzi.

Link to comment
Vecina igara izdatih do 2007. moze lepo da se cepa na X3100. To naprosto nije gaming kartica, ali za mnoge stvari moze da posluzi.
Verovatno nemamo istu definiciju "lepog cepanja"; po meni to ne uključuje spuštanje na 800x600 i low details, gašenje senki i svih efekata da bi se izvuklo 20-25 fps.Civilizacije i slične igre bi trebalo da rade manje-više korektno. Godina proizvodnje ne mora mnogo da znači; oblivion je s početka 2006, pa mogu samo da zamislim na šta liči na X3100.
Link to comment
Naprotiv, ja tvrdim baš to drugo. No, tu postoje 1 2 problema:1) Ne trebaju ljudima takvi laptopovi, već im potrebe zadovoljavaju oni jeftiniji, pa dokle doguraju.2) Cene MacBook-ova su u ovoj zemlji (prilično) skuplje od navedenih.
Ima li objashnjenja za to? Videh sad za vikend Macbook za 105 hiljada, na Apple store pishe da je 950 evra... pa sve i da ti upishu ne znam koje troshkove, opet je skuplji. A pritom je ovih 105 josh jeftino, s obzirom da sam do sada vidjao i skuplje.Mada... kad mi malo krene ovaj posao sa trgovinom ljudima, necu pitati za cenu. Macbook :Hail: :ziga:Do tad... planiram Wind na koji cu da stavim OS X :lol: .
Link to comment
Ima li objashnjenja za to? Videh sad za vikend Macbook za 105 hiljada, na Apple store pishe da je 950 evra... pa sve i da ti upishu ne znam koje troshkove, opet je skuplji. A pritom je ovih 105 josh jeftino, s obzirom da sam do sada vidjao i skuplje.Mada... kad mi malo krene ovaj posao sa trgovinom ljudima, necu pitati za cenu. Macbook :Hail: :ziga:Do tad... planiram Wind na koji cu da stavim OS X :lol: .
Ima. Velika ugradnja lokalaca, uz nepostojanje ozbiljnije ambicije Apple-a prema našem i drugim sličnim tržištima, gde procenjuju da nema puno smisla ulagati u marketing ili ići na osvajanje tržišta dobrim cenama. Jednostavno rečeno, ne zanimamo ih, procenjuju da je cost-benefit nepovoljan i to bi bilo to. A u pravu su, jer se ovde prodaje smešno malo računara. Onda može lako svaka šuša da se debelo ugradi...A i generalno, kompaniju sada daleko više zanima razvoj mobilnih gedžeta kao što je iPhone nego nekakvo suludisanje sa kompovima. Imaju stabilan rast udela na tržištu računara koje najviše guta (USA) i to je jedino što ih zanima. Zašto bi se cimali da prodaju 20 miliona računara i zarade milijardu ako isto toliko zarađuju i sa prodatih milion...tako razmišljaju, jbg.Inače, formalno ne postoji više običan MacBook, sada su svi MacBook Pro, unialuminium...to jest, postojaće dok se ne rasprodaju stari modeli, ali to bi bilo to :) Edited by Filipenko
Link to comment

nedavno sam uzeo novi lap pa sam malo cesljao ponudu. kupiti apple regularno kod nas je potpuna nebuloza. generalno u post ppc periodu mi je apple precenjena stvar. ako se posmatra po komponentama, pc ekvivalent izadje i 3 puta jeftinije pa i najgorem baksuzu ce se isplatiti makar svake godine kupovao novi.nije poenta toliko u kvalitetnom buildu nego sto taj apple ima uzasno slabu konfiguraciju za svoje pare, pa iako ce verovatno za 2-3 godine da radi kao i prvog dana bice potpuno obsolete za novi softver. e sad, kome treba za net/word/kafic onda ok. ja sam si uzeo asusov desktop replacement 17" za 73k i njemu priblizna macbook konfa, s 15" ekranom i slabijom gpu izadje 189k. smejurija. ne znam sta moze da me ubedi da ce taj asus TOLIKO losije da sklepa identicne komponente od applea.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...