Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

youre not helping. recimo da mi se čini da HPovi iz ove 6nešto serije imaju sasvim solidno odrađene sve ove eksternalije. držo sam ga u rukama, kuckao po njemu, sve se čini ok, portovi i ostalo je kako treba. tako da je pitanje unutrašnjosti. imam u opciji isto HP ali sa amdovim X2 čipsetom na 2.0, 4Gb rama i radeonom 3200, za koju hiljadu manje. ovaj prethodno spomenuti ima core2duo, na 1.8, 2gb rama i 3430 kartu, uz navedenih par iljada razlike.

Link to comment

Pusti ti dinare, koliko je evritja u pitanju?Ako je to ovaj 6730s, za cirka 600-tinjak evrića bih da po ovoj specifikaciji uzeo. Gledano po ovome šta stoji na papiru. Ali ne pre nego što bih proverio iskustva kupaca na netu.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

550 u verziji s intelom i 3430 vs. 480 u amd verziji sa 3200dodatak, skuplja verzija uključuje OS, druga ne.

Edited by Gonzo
Link to comment

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! nemoj da kupujes hp ako boga znas. ja upravo kuckam na hp laptopu. narocito ne tu 6nesto seriju. ljudi iz pc klinike su mi rekli da imaju neku fabricku gresku (stedeli na materijalu) pa je kvar neminovnost. poznajem dvojicu kojima je hp riknuo veoma brzo. moj jos uvek sljaka, ali niko nije hteo da ga otvara kada mi se pokvario kuler, posto je velika verovatnoca da nikada nece proraditi.bezi sto dalje od hpa.p.s.ovo se pre svega odnosi na 9. i 6. seriju.

Edited by kojot
Link to comment

e dokurca sad <_< imajući u vidu potrebe koje sam naveo, šta se preporučuje u rangu 500 evara, dozvoljeno prekoračenje 50 eur.tičer je na drugom topiku preporučivao toshibu L300, našao sam i nju, za 530 evara,ima intelovu 4500 karticu što je raz spomenuo, dual core na 2.1 i 3gb rama.. dovoljna li je ta 4500 za povremene 3D uporabe?

Edited by Gonzo
Link to comment

proveri na drugim forumima sta pricaju o toj hp seriji. oni stvarno izgledaju veoma lepo, ali imaju gresku. meni je ovaj lik iz pc klinike tacno opisao u cemu je problem i naveo mi je ime dizajnera koji je angazovan da ulepsa kompjutere da bi se lakse prodali.

Link to comment
proveri na drugim forumima sta pricaju o toj hp seriji. oni stvarno izgledaju veoma lepo, ali imaju gresku. meni je ovaj lik iz pc klinike tacno opisao u cemu je problem i naveo mi je ime dizajnera koji je angazovan da ulepsa kompjutere da bi se lakse prodali.
e jebat ga, malo sam skeptičan glede tih reko mi jedan čovek priča o nepopravljivim genetskimgreškama. šta ti je tačno rekao, koji je problem, kako se manifestuje, i da li je siguran da je problemhronično serijske prirode, a ne samo povremeni?oko dizajna, HP nikad nije nešto plenio izgledom, pogotovo ova serija, koja nije ni zamišljena kaonešto za kurčenje na terasi kafića. Edited by Gonzo
Link to comment

Meni sad na pamet ne pada kupovati high-end laptala. Sada pa do kraja godine, po mojoj skromnoj procjeni, treba kupovati što je jeftinije (a ipak i kvalitetnije) moguće. Dolazi smjena tehnologija..Ja se planiram high-end obnoviti za cca. godinu dana, kad dođu mobilni Nehalemi, DX 11 mobilne grafulje, ugrađene Bluray pržilice i na kraju i najmanje važno, predinstalirani Windows 7 OEM..Mislim, praktički je smiješno koliko je moja Toshiba (berba zima 2006) malo zastarila u ove tri godine.. što se uopće dogodilo?? Ubrzanje FSBa? Pih... :lol: Prijelaz na 45nm? Skoro pih.. DX 10 kartice na laptopu? Smijurija...Škola mi je bila kad sam 2004 npr. kupio lap sa CD-RW drajvom. 4 mjeseca kasnije, svaki lap u tom cjenovnom razredu imao je DVD-RW. Pojest sam se htio.. Ista priču iskusio sam i sa USB 2.0 standardom..

Link to comment

nema razloga da budes skeptican, covek zna o cemu govori. ako se dobro secam, problem je sto je ploca ( mozda i graficka, ne secam se dobro) veoma tanka i pregreva se konstantno, kao i graficka. graficka uvek prva rikne. ovo pisem po secanju, mozda nisam dobro preneo, ali on je bas detaljno pisao. rekao je da ce se na ekranu pojaviti neke linije pre nego sto rikne, sto se posle nekoliko meseci desilo mom drugu koji ima 6nesto seriju. proveri na drugim forumima, pa ces videti sta ljudi kazu. covek nije hteo da mi otvara kompjuter zato sto ne moze da garantuje da ce ikada vise proraditi.

Link to comment

bi li bio ljubazan da mi ukažeš na neki forum/e gde se priča o tom problemu kao opštepoznatom i rasprostranjenom.ja ne nalazim ni na jednom primedbe tog tipa na HP 6 seriju.nisam ironičan, zaista bih hteo neku solidniju potvrdu tih tvrdnji. imao sam već negativna iskustva saall knowing geekovima iz naših prodavnica/servisa kompjuterske opreme.

Edited by Gonzo
Link to comment
HP je smece, bacio sam dva komada u godinu dana.
mudri hoste, šta bi ti preporučio svom forumskom sapatniku sa manjkom para,a hitnom potrebom da si kupi pristojan lap.
Link to comment

stvarno ne mogu da te uputim na neki forum, posto sam se odavno bavio tom materijom.@bgkoji modeli?

Link to comment
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphi...List.844.0.html - ovo je za integisane grafike, mora se još obratita pažnja i na memoriju, i obavezno proveriti da li ima mesta za dodavanje jos memorije, veliki hdd, da komp ima podršku za XP, ovi sto rade samo sa Vistom su svi nesto kilavi, 17" obavezno ako mobilnost nije bitna a ako jeste onda pak 15" i ni inč više, ne samo zbog prostora već i zbog potrošnje, inače većina 17", da ne kažem svi, imaju i numeričku pa možeš da kucaš kao čovek, mada mislim da 15" msi ima numericku ali msi je 0, na kraju, strogo intel procesor, centrino ako je moguće, to je obično intel C2D Pxxxx oznaka, sa T oznakama su oni sa sporijim busom i većom potrosnjom, ali ni oni nisu loši, mobilni AMD je slabiji od intela, veći su potrošači i dosta se greju, a još se valjaju neki i sa sis integrušama, to izbegavati, izbegavati celerone, zastareli i spori. Takozvane 6-cell baterije su rasprostranjene, postoje i 7,8,9-cell, 9-cell traje značajno duze od 6-cell, ali i snaga konfiguracije ulazi u proračun.Intelova 4500 je, za razliku od 3100, ok, neki su imali problema i iskakanja sa jacim 3D aplikacijama (citaj igre) ali sve ostalo - odlicno. Svaka jaca grafika, pa jos ako ima dedicated memoriju trosice vise struje i grejace se prilicno, ali ce biti i dosta jaca, to naravno ako gledamo ATI 3xxx i NV Go 8 i 9, zavisi šta vam treba. Što se tice proizvođaca, po mom iskustvu, dell je jako dobar ali precenjen, toshiba slično, asus pravi izuzetno čvrste kompove ali su im baterije slabija strana, msi me je jako razočarao a njihov pickup and return je sr***e, i jos su pokvarene lazovčine. FS ima odlične cene za prilično jake konfiguracije, ali je klimav i škljocav sav, slično i acer. HP, nisam viđao puno, par komada i ti su radili, ali nikako nema dobar odnos cena performanse. A vidim da rade sa vladom Srbije, i to 15" bez integrisanih čitača otisaka prsta, koliko sam video, odličan pokazatelj kolike su ljige, šalim se...nemam iskustava sa HP lapićima.
Link to comment

@bgnisam znao ni ja oznaku dok je sve sljakalo ok.ovaj moj hp se uzasno zagreva. toliko je vruce da ne mogu da ga drzim na kolenima. morao sam da kupim neke gumice da bi mogao da ga podignem nekoliko cm od stola.

Edited by kojot
Link to comment

Jbt, pretvorili ste topik o grafičkim kartama u laptopovi #2. Lično, pre bih se ubio nego kupio sebi HP laptop u Srbiji. Precenjeni, šuntavi u samom radu gde čovek nikada nije siguran da li će se pregrevati ili će se drati kuler, dosta reklamacija, šalju ovamo samo najgore i samo biznis serije, novi ProBook modeli socijala, veliki broj modela sa AMD čipovima ima neadekvatna hlađenja...Kome treba jeftino a dovoljno dobro, bolje neka pojuri neki Acer, mada u principu u tim cenovnim okvirima od 450-550 evra nema neke odlične kupovine. Samo može da se naleti na mnogo mina.Jbt #2, doprinosim pretvaranju topika u laptopove #2 :(

Ja se planiram high-end obnoviti za cca. godinu dana, kad dođu mobilni Nehalemi, DX 11 mobilne grafulje, ugrađene Bluray pržilice i na kraju i najmanje važno, predinstalirani Windows 7 OEM..Mislim, praktički je smiješno koliko je moja Toshiba (berba zima 2006) malo zastarila u ove tri godine.. što se uopće dogodilo?? Ubrzanje FSBa? Pih... :lol: Prijelaz na 45nm? Skoro pih.. DX 10 kartice na laptopu? Smijurija...
Yeah, right...mislim, prva rečenica ima smisla, ali onda se druga isključuje. Naravno da ako nemaš neke zahtevnije potrebe razlika između mainstream računara nikada neće biti. Cela industrija je prešla na veliki broj evolutivnih pomaka umeste na neke revolucionarne pomake u dužim vremenskim periodima, pa tako teško da možeš da očekuješ ko zna kakva unapređenja, posebno sa takvim zahtevima. To uzrokuje još jednu pojavu - uvek ćeš imati nekih razloga da čekaš još. Mislim, kada se budu pojavili mobilni Nehalemi laptopovi sa njima će koštati kao Sv. Petra kajgana, a modeli sa DX11 grafikom još grđe, naročito ako se hoće diskretna, a ne integrisana grafika. Tada će u najavi biti naredna generacija, npr. 32-nm procesori ili tako nešto. A integrisana će opet biti krš kako god da okreneš. Windows 7 argument ne stoji, jer mislim da svi koji kupe bilo koji laptop sa Vistom do izlaska Windows 7 imaju pravo da besplatno apgrejduju na isti. Blu-ray? Pih, eksterni diskovi su ionako džaba. Tako da, okreni obrni, ne vidim poentu čekanja, ako je samo zbog toga što mainstream modeli nisu puno odmakli od ranijih. A i sledeće godine će mobilni grafički čipovi biti na istom, nesposobnom nivou ako su integrisani, a diskretna grafika donje klase će biti jedva dovoljna za igre i u rangu sadašnjih 4830 modela, recimo. Tako da to što će biti DX11 ne znači ništa.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...