Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

ajmo stručnjaci, best buy u srpskoj ponudi do 500 eur ili do 50k dinara.možda ima već na topiku, ali sam velika ljenčina i želim sve na gotovo.uslovi - krajnje praktične prirode, treba mi laptop, znači prenosni računar,ne neko čudo od 17 inča i 4,5 kg koje će mi krasiti astal.

Link to comment

Jel ima neko dobar predlog laptop do 600$-700$ za kupiti u USofA?Nije mi nesto puno bitna prenosivost pa bih da bude nesto izmedju lap topa i PCa i da je otporan na svakodnevno akanje i duze drndanje

Link to comment
Dosta ljudi hvali Lenovo S10, ja ga nisam probao.
Kupila moja zena taj Lenovo, upravo na osnovu dobrih iskustava koje sam pokupio sa neta. Ovo je verzija sa 160 GB i sest celijskom baterijom. Placen 28K. Za ovo kratko vreme nemam nikakvih primedbi, odlican ekran, solidna tastatura...
Link to comment
Kupila moja zena taj Lenovo, upravo na osnovu dobrih iskustava koje sam pokupio sa neta. Ovo je verzija sa 160 GB i sest celijskom baterijom. Placen 28K. Za ovo kratko vreme nemam nikakvih primedbi, odlican ekran, solidna tastatura...
Gde ako nije tajna?
Link to comment
ajmo stručnjaci, best buy u srpskoj ponudi do 500 eur ili do 50k dinara.možda ima već na topiku, ali sam velika ljenčina i želim sve na gotovo.uslovi - krajnje praktične prirode, treba mi laptop, znači prenosni računar,ne neko čudo od 17 inča i 4,5 kg koje će mi krasiti astal.
Svakako bih ti preporučio da pogledaš i toshibe u toj ceni, davali su ih sa 4GB RAM-a, SATA2 diskom 250 GB i sve ostalo, par komada mi je prošlo kroz ruku lepo urađeni a imali su i neku akciju No matter whatukoliko dođe do loma, krađe ili nekog drugog oštećenja notebook-a.
Link to comment
Svakako bih ti preporučio da pogledaš i toshibe u toj ceni, davali su ih sa 4GB RAM-a, SATA2 diskom 250 GB i sve ostalo, par komada mi je prošlo kroz ruku lepo urađeni a imali su i neku akciju No matter whatukoliko dođe do loma, krađe ili nekog drugog oštećenja notebook-a.
Ja sam kupio tu Toshibu sa 4GB rama. Za te pare savršeno.
Link to comment
Ja sam kupio tu Toshibu sa 4GB rama. Za te pare savršeno.
I ja mislim da best buy.Nego jesi dobio neki CD, drivere i sl uz njega ili kao i ja za ove sve svlačio sa neta? Jeste da dolaze bez OS-a ali smaranje žešće...
Link to comment
I ja mislim da best buy.Nego jesi dobio neki CD, drivere i sl uz njega ili kao i ja za ove sve svlačio sa neta? Jeste da dolaze bez OS-a ali smaranje žešće...
sve sa neta, posvetio tome jedno popodne i sad fercera samo tako.
Link to comment
sve sa neta, posvetio tome jedno popodne i sad fercera samo tako.
Da stvarno dobre mašine i po kvalitetu sigurno u rangu sa HP-om i Lenovo i sl.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Pre kupovine bilo kog laptopa, prvo odaberite nekoliko modela koji su vam prirasli za srce (i novčanik). Onda idite u radnju gde ima to sve izloženo da vidite da li vam odgovara tastatura, raspored portova, utisak izrade (plastika itd) i na kraju, najvažnije, potražite rivjue na netu tog konkretnog modela - sa čime su kupci imali najviše problema sa tim konkretnim modelom (možda vama to nije problem, možda jeste nepremostiv). To će vrlo iskristalisati šta da se kupi. Ovako možemo mi da trebimo koliko hoćemo - lap može da izgleda lepo na slici, da ima sasvim korektnu specifikaciju, ali ima (lupam primer) očajam dvd rezač koji posle ni eksperti za brajevu ne mogu pročitati, suviše glasan i iritantan kuler, monitor koji je suviše taman i reflektirajući, touchpad koji ima toliko tvrde tastere da ih treba laktom pritiskati...Da se vratim na GPU-ove u laptopovima, GMA950 i X3100 treba izbeći je su već suviše stari (osim ako se ne mogu izbeći, tipa u netbookovima), intelov 4500MHD je prvi koji je upotrebljiv za posao i po kući kada se ne igra bogznašta (a postoji stvarno velik izbor modela, pa prevagu mogu da odnesu drugi kriterijumi, tipa kvalitetne tastature ili monitora). Sve preko toga je plus po pitanju performansi (mada ne drastično), ali i plus po pitanju para, potrošnje, grejanja i buke.@marvinePhotoshopu nije potreban 3D, ali novije verzije imaju u podešavanju opciju da se koristi dodatno i GPU, a ne samo CPU. Dakle, nije neophodan, ali može da doda đusa.BTW, prosto ilustracija koliko je gpu komplexniji od cpuova - password kreker koji se izvršavao na 8800GT karti je brže razbio pass nego valjda xeon sa osam jezgara ili tako nešto, ne sećam se sad detalja. Tako da se polako radi sw tako da ako može uštine i dodatne stvari od GPU-agpu2.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...