Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Pukla je burazeru plastika na monitoru laptopa (najvjerovatnije će se morati mijenjati monitor) pa ako neko zna neki servis gdje bi to moglo jeftino da se sredi. :) Acer netbook. 

Link to comment

Bio je na kraju (ili početku, zavisi kako gledaš, dakle bliže Vuku) Cvijićeve jedan ludak koji odlično popravlja laptopove. Šta god sam mu odneo, popravio je i to traje!

 

Dakle, ako ideš Cvijićevom od Zire (valjda se tako zvalo), na levoj strani ulice u jednom prolazu. Nemoj da se uplašiš čoveka, ume svoj posao!

 

Ako ideš od Zire nadole, onda je sa desne strane, na istoj strani na kojoj je i Zira. Prekoputa ćoška Vladetine i Cvijićeve, približno.

Nosio poslednjih par kompova kod njega, zna znanje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Laik sam al mislim da je prevelika razlika.

 

Kapacitet se ne meri u voltima nego Mah. Napon bi trebao da bude isti. Znam da se neke razlike u naponu tolerisu ali mi ovo zvuci previse. Koji lap?

 

edit: da se demantujem

 

https://aubatteries1.wordpress.com/2011/07/08/can-11-1v-dell-inspiron-1300-battery-replace-14-8v-one%EF%BC%9F/

 

Ja bih ipak gledao da nadjem sa istim naponom za svaki slucaj :)

Edited by katamaran
Link to comment

Laik sam al mislim da je prevelika razlika.

 

Kapacitet se ne meri u voltima nego Mah. Napon bi trebao da bude isti. Znam da se neke razlike u naponu tolerisu ali mi ovo zvuci previse. Koji lap?

Mislio sam ma 6-cell i 8 kapacitete.

A nagađam da je original 8. :)

Link to comment

Laptop je Dell 500. Znam da se kapacitet meri u mAh, to su 2 podatka koja pišu na bateriji. Rating: 14,8V, Capacity: 28Wh (to je oko 1900 mAh). Zamenske imaju i do 3-4 puta veći kapacitet, ali je napon uglavnom 11,1V. Mislim, ima i onih sa 14,8V, ali su ređe, pa samim tim i nešto skuplje, a i kapacitet im je manji.

Link to comment

Gledam sad moju zamensku na netbuku i obe su 10.8v iako je jedna extended.

 

Nisam uspeo da nadjem zvanicno ali ovde kazu da Dell preporucuje 11.1 kao zamensku za neki lap koji originalno dolazi sa 14.8

 

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19406011

 

par ljudi prijavljuje neke probleme u radu sa takvom baterijom. Ne znam kolko su kod nas sad baterije (cenim da deru) Ja sam uzeo preko amazon.co.uk za nekih 11 funti vrhunsku extended bateriju za netbuk. Ne znam kako ide sa slanjem jer su je meni doneli

 

edit: sto se tice ovoga sto kaze da mu ne meri kako treba to bi kalibracija verovatno resila.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...