Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

e sad da ja pitam glupo pitanje, kada napravim workgroup, ili šta već, sa npr laptopa mogu da pristupim samo fajlovima na drugom računaru koji su u my documents, znači samo delu onoga što se nalazi na c particiji, druge particije se ne vide, a kako zbog uštede prostora na c particiji u my doc. ne držim ništa to mi ništa i ne znači  <_<

- gde grešim?

Link to comment

Dudo, napravi mrežu (workgroup). Ima tutorijala na raznim nivoima "pismenosti", ništa lakše od toga.

fala, plašim se da neću sada imati vremena za proučavanje, ja mislila to može u dve reči  :cry:

 

ma ništa, gledaću nekako preko dropbox-a sada da prebacim a za ubuduće  ću se obrazujem   :cry: 

Link to comment

fala, plašim se da neću sada imati vremena za proučavanje, ja mislila to može u dve reči :cry:

 

ma ništa, gledaću nekako preko dropbox-a sada da prebacim a za ubuduće ću se obrazujem :cry:

Ma može u dve reči, samo je razlika u OS:

 

Desni klik na (My) Computer, Workgroup, Change settings. Podesiš recimo Homegroup (win7) ili daš novi naziv za workgroup. Tako napraviš mrežu.

Sa drugog računara istom putanjom se samo pridružiš ovoj mreži.

Link to comment

Ma može u dve reči, samo je razlika u OS:

 

Desni klik na (My) Computer, Workgroup, Change settings. Podesiš recimo Homegroup (win7) ili daš novi naziv za workgroup. Tako napraviš mrežu.

Sa drugog računara istom putanjom se samo pridružiš ovoj mreži.

:Hail:

ubedi me u dve reči  :D 

Link to comment

Imaš sigurno. Običan LAN (mrežni kabl, jednim takvim ti je bar jedan računar povezan sa ruterom). Umesto da ti laptop koristi wi-fi za net i mrežu poveži i njega na ruter takvim kablom. Brže će se kopirati.

Link to comment

aha, ok, ja mislila to je nešto super spešl

 

ma nema problema, nisu moji fajlovi mnogo veliki, brzo mi ide i ovako

još malo pa sam završila ovo što mi treba za ovaj put

 

za sledeći se obezbeđujem kablom 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Treba mi pomoć, "otpalo" mi shift dugme sa lapića

Samostalno nema šanse da ga vratim u prvobitno stanje,

gledao kako to rade preko youtuba, čitao kojekakve tutorijale - jok - n`umem :(

 

Ovako to izgleda:

slika 1

slika 2

 

u pitanju je Asus V6000

 

Nadam se da neko zna kako se "ovo" rešava ili kako da se "sredi"!

Link to comment

umes, umes. malo je hevi ako nikad nisi radio. prvo, namesti ovaj plasticni deo gde stoji + kapicu. ovaj 'shift' taster ubodes u ove sine, tj. imas rupice. kada ga spustas, kako sada to da objasnim.. glavu namestis kao da gledas da li nesto ima ispod. jel ti je ovo jasno? treba da imas pregled sta se desava sa one gornje strane tastera, od f1, f2...ne od space ili y, x, c... ala sam objasnio svaka mi cast... :D

 

 

sledece je, ne da ga guras ili slicno. stavis prst na shift dugme i pomeras ga sve dok ne legne. npr. stavis kaziprst i pritiskas shift istim prstom, ali ga mesis, tj. vrtis prst u krug. takodje i kontra smer kruga je bitan kako bi taj taster upao u leziste.

 

 

da li si razumeo, ili da probam ponovo da objasnim?

Link to comment
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...