Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Ne pratim lap-topove odavno, jel se zna sta je neki best-buy do 400€? Racunar ce se koristiti prevashodno kod kuce (bez nosenja, znaci tezina i trajanje baterije nebitni), obican office rad, web, filmovi i poneka nezahtevna igra... Verovatno za te pare 15.6, ali ne bunim se ni za 17 inca...

Link to comment

Rado bih rekao neki dell...ali na žalost trenutno nema della u tom rangu a da je lako dobavljiv i da može da se meri sa konkurencijom u istom rangu, eventualno da se nađe negde po lagerima neka pentium varijanta sa 4gb memorije, inspiron 3521 sa 2127U procesorom je tu negde, ali mislim da su konkurenti trenutno bolji....obratiti paznju na nove procesore, pojavljuje se sve više dual i quad core celeron i pentium N procesora, to, po mom mišljenju, NISU procesori za računar, to je preslabo za moj ukus, takođe i "obični" procesori sa U u imenu mi baš nisu dragi, ali ove N varijante su krš...

 

Tako da potraži i pogledaj nešto od sledećih (btw ja ću staviti okvirno, da ne kopam linkove danas)

 

Lenovo ThinkPad B590 Pentium Dual Core 2020M, 4GB , HDD 1TB, 15.6"  cca 39k

 

Lenovo G500 Core i3 3110M 2.4Ghz, 4GB, 500GB 15.6" , cca 43k

Lenovo G500 2020M 2.4Ghz, 4GB, 1TB 15.6" , cca 43k - thinkpad je mislim bolja kupovina od ovog, pa, za kućnu upotrebu, možda čak i od i3 varijante

 

HP 15-d003sm, AMD Quad-Core A4-5000 1,5GHz, 4GB DDR3L, 750GB, 15,6  cca 41k - jako fin računarčić

Edited by Vapad
Link to comment
  • 2 weeks later...

Slično kao Čika Spale dva posta iznad.

 

Valjala bi mi neka asistencija u potrazi do 50.000 din. ; bitan je ekran 17" i da nema web, yt, filmovi 720p trokiranja.

Link to comment

Hm, hm, pogledaj ovaj. ili nešto takvo. Mada je i tu procesor od tih, modernih, sitnovatnih, i mem.kontroler je jednokanalni, ali barem ima zasebnu grafiku, trebalo bi da ume da menja između integrisane i te i može da hardverski dekodira štošta pa i fleš.

Link to comment

Treba mi novi laptop jer je proslodisnji modem koji rabim odavno demode. Laptop koristim za:

 

- intenzivne racunske operacije (statisticke proracune isl).

- setnju gradom

- surf

 

tim redom.

 

Dakle, brzina je najbitniji parametar, a odmah zatim ide prenosivost. Po ceo dan sam za racunarom i vrlo mi je vazno da se ne pregreva i da nije bucan. Privatni racunari su mi uvek bile Toshibe, ali iz nizeg segmenta, i bio sam prilicno zadovoljan, samo nisam siguran da bih investirao u njihov high-end racunar. Prosao sam kroz dva high-end HPa, pa znam da nema sanse da njima dajem pare. Sa Dellom nemam iskustva, a Apple je preskup. Dakle, ThinkPad.

 

Ne razumem se u hardware za boraniju, pa me interesuju sledece stvari:

 

- Koliko je bitan CPU za brzinu rada? Npr. razlika u performansama izmedju i5 i i7 i izmedju procesora serije U, M, MQ isl. Pretpostavljam da je mnogo bitniji kes od brzine?

- Da li vredi investirati u 1600MHz DDR3 (PC3-12800) memoriju?

 

Najverovatnije cu kupiti restokovan ili refurbished (rase: nasminkan) racunar iz Amerike, i u tom slucaju moze biti problema oko garancije. Koliki je problem biti sam svoj serviser u slucaju potrebe? Ideja je da kupim model sa jakim procesorom (ako kazete da ima smisla), a da zatim sam dopunim memoriju i zamenim ekran boljim panelom.

 

Ima li razlike u izradi izmedju T440s i T440p modela?

Štediš na mašini, kad to sve izvodiš?

 

Uzged Assus, neki G model (igrački)? Ja to koristim i za posao i kući (iako imam službeni Lenovo Yoga sa i7 sa U oznakom (koju obavezno izbegavaj), kojim apsolutno nisam zadovoljan).

 

Za memoriju mislim da vredi, ja osećam nešto razlike u nekim zahtevnijim stvarima, a za procesor gledaj MX, MQ, HQ tim redosledom ako je serija 4000 (sa što većim brojevima). MX ima 8MB L3 keša, ostali imaju 6MB ili manje. Svi imaju L2 keš na 1MB.

 

Polse ovih oznaka idu M, pa U.

 

Uzmi i7 obavezno, 4 threda više znače, ako radiš komplikovane obračune, sigurno.

 

Kažem, pogledaj i assus G seriju, meni izgledaju jebački, a dobre su mašine. Lenovo T mi je nekako meh...

Link to comment

Asus ima dobre modele, ali im je sajt i generalno sistematizacija tragicna. Gledao sam za nekog pre mesec i po i odustao sam, jer nikad ne znas koji model je zapravo aktuelan.

 

Jedan drugar je skoro kupio neki Acer model, vrlo korektan, a mislim da je rekao da kosta ~750 evra. Dosta dobra masina unutra, tanak i lagan, generalno hladan, ali poprilicno plastican. Baterija drzi 7-8 sati, tezak je kao njegov stari lenovo 13", iako je valjda 15". Skuplji modeli su verovatno  i bolji.

Edited by Venom
Link to comment

Treba mi novi laptop jer je proslodisnji modem koji rabim odavno demode. Laptop koristim za:

 

- intenzivne racunske operacije (statisticke proracune isl).

- setnju gradom

- surf

 

tim redom.

 

Dakle, brzina je najbitniji parametar, a odmah zatim ide prenosivost. Po ceo dan sam za racunarom i vrlo mi je vazno da se ne pregreva i da nije bucan. Privatni racunari su mi uvek bile Toshibe, ali iz nizeg segmenta, i bio sam prilicno zadovoljan, samo nisam siguran da bih investirao u njihov high-end racunar. Prosao sam kroz dva high-end HPa, pa znam da nema sanse da njima dajem pare. Sa Dellom nemam iskustva, a Apple je preskup. Dakle, ThinkPad.

 

Ne razumem se u hardware za boraniju, pa me interesuju sledece stvari:

 

- Koliko je bitan CPU za brzinu rada? Npr. razlika u performansama izmedju i5 i i7 i izmedju procesora serije U, M, MQ isl. Pretpostavljam da je mnogo bitniji kes od brzine?

- Da li vredi investirati u 1600MHz DDR3 (PC3-12800) memoriju?

 

Najverovatnije cu kupiti restokovan ili refurbished (rase: nasminkan) racunar iz Amerike, i u tom slucaju moze biti problema oko garancije. Koliki je problem biti sam svoj serviser u slucaju potrebe? Ideja je da kupim model sa jakim procesorom (ako kazete da ima smisla), a da zatim sam dopunim memoriju i zamenim ekran boljim panelom.

 

Ima li razlike u izradi izmedju T440s i T440p modela?

Jesi video/koristio touchpad na 440?
Link to comment

Treba mi novi laptop jer je proslodisnji modem koji rabim odavno demode. Laptop koristim za:

 

- intenzivne racunske operacije (statisticke proracune isl).

- setnju gradom

- surf

 

tim redom.

 

Dakle, brzina je najbitniji parametar, a odmah zatim ide prenosivost. Po ceo dan sam za racunarom i vrlo mi je vazno da se ne pregreva i da nije bucan. Privatni racunari su mi uvek bile Toshibe, ali iz nizeg segmenta, i bio sam prilicno zadovoljan, samo nisam siguran da bih investirao u njihov high-end racunar. Prosao sam kroz dva high-end HPa, pa znam da nema sanse da njima dajem pare. Sa Dellom nemam iskustva, a Apple je preskup. Dakle, ThinkPad.

 

Ne razumem se u hardware za boraniju, pa me interesuju sledece stvari:

 

- Koliko je bitan CPU za brzinu rada? Npr. razlika u performansama izmedju i5 i i7 i izmedju procesora serije U, M, MQ isl. Pretpostavljam da je mnogo bitniji kes od brzine?

- Da li vredi investirati u 1600MHz DDR3 (PC3-12800) memoriju?

 

Najverovatnije cu kupiti restokovan ili refurbished (rase: nasminkan) racunar iz Amerike, i u tom slucaju moze biti problema oko garancije. Koliki je problem biti sam svoj serviser u slucaju potrebe? Ideja je da kupim model sa jakim procesorom (ako kazete da ima smisla), a da zatim sam dopunim memoriju i zamenim ekran boljim panelom.

 

Ima li razlike u izradi izmedju T440s i T440p modela?

jebiga, pricao sam sa likom koji je radio za hp u vezi sa refurbished  racunarima, i kaze da u principu zavisi sta ti uleti. od zagrebane tastature do sprzene ploce.

esi siguran da ti je na kraju to usteda? 

Link to comment

HP je uzas, od njih ne kupujem ni novo. Pre izvesnog vremena smo trazili ponudu za hardver od par miliona koji bi im potencijalno doneo stotine.. ladno nisu odgovorili i zbog toga su izgubili posao. Refurbished su tek 100nak dolara jeftiniji od restokovanih (novih, neraspakovanih) racunara, tako da verovatno nema smisla. Lenovo inace ima dobru reputaciju za refurbished opremu, ali izgleda da ne vazi medjunarodna garancija za takve racunare.

znam da je uzas, pricam principijelno.

 

jebiga, bez zezanja, uzmi nesto sto ima najduzi garantni rok, kad vec uzimas relativno skupu makinu.

meni to postala jedina smernica pri kupovini tehnike.

Link to comment

jel' može neko jezikom za nepismene da mi objasni kako da povežem laptop i komp a bez kabla

imam wifi, probala nešto tako, označila sve na laptopu da se šeruje ali jok, kada probam da pristupim traži mi da napravim neke profile, sve to uradim, napravim pasvorde (sve to traži) ali neće da fercera  :cry:

idem na selo ali će me gnjaviti u međuvremenu za sto stvari, moram masu toga da prebacim , pešačiča bih ja u normalnim okolnostima, nego nemam vremena za to

 

jbg, glupa sam 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...