Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

dakle:

 

min. 8 gb ram (sto vise moze da se nadogradi, utoliko bolje)

15'' (nosi se pa ne bih 17. tezina je vazna, ali ne odlucujuca, par grama +- ne igra veliku ulogu)

win (ovde kod mene su uglavnom preinstalirani, bih da izbegnem osmicu nekako, ali je vrlo vazno da mogu bez vecih komplikacija da instaliram i linux)

mora pozeljno je da ima blok sa brojevima na tastaturi

rado bih da izbegnem acer, hp, lenovo i ostalu boraniju ako je moguce, inace mi marka nije vazna

evropsko trziste, nije srbija, ako je vazno

budzet ca. 1 000 eura - radije manje

 

hvala unapred :)

 

ps onomad je bila tendencija ka mybook, ali je sticaj okolnosti otisao u drugom pravcu.

 

pss fina baterija ne bi bila losa, ali nije vazan parametar, idem od toga da cu svuda gde ga budem nosio moci da ga ukljucim u struju.

 

 

edit: ispravio numericki blok, 'mora' je preterano, prosto sam se naviko pa je pozeljno

Edited by panta rhei
Link to comment

DELL Inspirion 3537-i7 i7-4500 8GB 1TB 15.6" DVDRW ATI 8850 2GB BT CAM

 

Nesto slicno, samo sa 17'' imam već dve godine, gazim ga svakodnevno bez milosti i šljaka kao leptir. Košta manje od sedamdeset hiljada, dakle ostaje dovoljan budžet da ga ubrzaš jednim SSD-om.

Link to comment

 

win (ovde kod mene su uglavnom preinstalirani, bih da izbegnem osmicu nekako, ali je vrlo vazno da mogu bez vecih komplikacija da instaliram i linux)

 

Preporucio bih ti ThinkPad T540(p), mada kazes neces Lenovo. Moze da se kupi u EU sa Windowsom 7 (mada nema potrebe ako vec imas instalacioni Win7 disk od ranije). Izadje u EU 884 eura sa 8GB RAM-a (moze do 16). Takodje bi trebalo da je ok za linux.

 

Ima cak i numericku tastaturu. ;)

Link to comment

dakle:

 

min. 8 gb ram (sto vise moze da se nadogradi, utoliko bolje)

15'' (nosi se pa ne bih 17. tezina je vazna, ali ne odlucujuca, par grama +- ne igra veliku ulogu)

win (ovde kod mene su uglavnom preinstalirani, bih da izbegnem osmicu nekako, ali je vrlo vazno da mogu bez vecih komplikacija da instaliram i linux)

mora pozeljno je da ima blok sa brojevima na tastaturi

rado bih da izbegnem acer, hp, lenovo i ostalu boraniju ako je moguce, inace mi marka nije vazna

evropsko trziste, nije srbija, ako je vazno

budzet ca. 1 000 eura - radije manje

 

hvala unapred :)

 

ps onomad je bila tendencija ka mybook, ali je sticaj okolnosti otisao u drugom pravcu.

 

pss fina baterija ne bi bila losa, ali nije vazan parametar, idem od toga da cu svuda gde ga budem nosio moci da ga ukljucim u struju.

 

 

edit: ispravio numericki blok, 'mora' je preterano, prosto sam se naviko pa je pozeljno

 

 

DELL Inspirion 3537-i7 i7-4500 8GB 1TB 15.6" DVDRW ATI 8850 2GB BT CAM

 

Nesto slicno, samo sa 17'' imam već dve godine, gazim ga svakodnevno bez milosti i šljaka kao leptir. Košta manje od sedamdeset hiljada, dakle ostaje dovoljan budžet da ga ubrzaš jednim SSD-om.

 

 

 

Preporucio bih ti ThinkPad T540(p), mada kazes neces Lenovo. Moze da se kupi u EU sa Windowsom 7 (mada nema potrebe ako vec imas instalacioni Win7 disk od ranije). Izadje u EU 884 eura sa 8GB RAM-a (moze do 16). Takodje bi trebalo da je ok za linux.

 

Ima cak i numericku tastaturu. ;)

 

+1 i za aprila i za indija. BTW, thinkpad možeš komotno da gledaš kao IBM a ne Lenovo mašinu.

Edited by Vapad
Link to comment

I ja mislim da je Aprilov savet OK, mada bih od Della pre preporucio Latitude. Malo je skuplji, ali evo (gledam na francuskom sajtu, da bih imao cene u EU okvirima) E6540 je trenutno na velikom snizenju (a cak se prodaje i direktno sa Windows 7).

Link to comment

DELL Inspirion 3537-i7 i7-4500 8GB 1TB 15.6" DVDRW ATI 8850 2GB BT CAM

 

Nesto slicno, samo sa 17'' imam već dve godine, gazim ga svakodnevno bez milosti i šljaka kao leptir. Košta manje od sedamdeset hiljada, dakle ostaje dovoljan budžet da ga ubrzaš jednim SSD-om.

 

 

 

Preporucio bih ti ThinkPad T540(p), mada kazes neces Lenovo. Moze da se kupi u EU sa Windowsom 7 (mada nema potrebe ako vec imas instalacioni Win7 disk od ranije). Izadje u EU 884 eura sa 8GB RAM-a (moze do 16). Takodje bi trebalo da je ok za linux.

 

Ima cak i numericku tastaturu. ;)

 

 

+1 i za aprila i za indija. BTW, thinkpad možeš komotno da gledaš kao IBM a ne Lenovo mašinu.

 

hvala.

 

ma nisam ja izricit za lenovo, tim pre sto nisam imao nikakvo iskustvo sa njim. verovatno predrasuda.

ali izgleda zanimljivo, tako da cu svakako pogledati.

nadao sam se neakom asusu, posto sam sa njim bas imao pozitivno iskustvo. mada gledam i preporuke drugima koje ste davali, bas asus.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zavisi za šta ti treba, pošto najjači najverovatnije ima najmanju autonomiju i sl...

 

Dell Latitude 6440 je supernapucana mašina sa opakim procesorom, i dobrom grafikom koja ima svoja 2gb ddr5!!! memorije, sva četiri usb3, 14" HD, aluminijum, perverzija, jedino bih se plašio pregrevanja i nisam siguran koja mu je autonomija, takođe najmanji hdd. Meni je i win7 pro plus.

 

Lenovo IdeaPad S510 je štedljiviji i skromniji u svakom pogledu, ali ima veći hdd i ima ssd od 8gb, tj. mislim da je hibrid u pitanju. Lep je to računar.

 

Hajde da kažemo da je tošiba broj tri, tu je negde, M a ne U procesor, osam giga rama ali u komadu tako da je upgrade lakši, 750GB hdd. Samo što je beo, i što je tošiba.

 

 

Mnogo su ovo različiti računari.

Link to comment

da, jasno mi je da su razliciti racunari. gore sam vec napomenuo sta mi je primarno, a bice standardno koriscenje, office, malo programiranja i mozda jos po nesto zahtevnije, ali ce se dosta rabiti pa bih da uzmem nesto sto ce vec sada biti na zavidnom nivou i trajati koju godinu sa nadogradnjom.

 

i ja tendiram ka dell-u, samo razmisljam da li cu praviti bas veliki kompromis u kvalitetu ako uzmem nesto malo jeftinije.

 

hvala u svakom slucaju.

Link to comment

Joj, izvini, ja sam zaboravio da smo to pričali već. Pa tebi onda ta grafika uopšte ne treba. Ali ostatak mašine je odličan. Gledaj onda da budu u aluminijumskom kućištu. I bilo bi, mislim, bolje da budu procesori koji nisu ultra low voltage, pošto ti štednja struje nije primarna, onda što što bolji procesor u što solidnijem kućištu. Takođe, kada bi bio takav model samo sa intel integrisanom grafikom.

Link to comment
  • 3 months later...

Ja sam uzeo na amazonu extended bateriju za netbuk za nekih 13 funti pa su mi doneli iz Engleske. Bas dugo drzi.

 

edit: ovu tvoju ne nalazim ispod 23

 

http://www.amazon.co.uk/Battpit-trade-Notebook-Replacement-LifeBook/dp/B00A48CJ98/ref=sr_1_34?ie=UTF8&qid=1407965443&sr=8-34&keywords=Fujitsu+Lifebook+A+battery

 

ja sam uzeo od ovih i prezadovoljan sam baterijom

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aag/main?ie=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=1&isCBA=&marketplaceID=A1F83G8C2ARO7P&orderID=&seller=A3D7MYAM03GN6N

 

koliko vidim oni sve baterije prodaju smesno jeftino.

Edited by katamaran
Link to comment

SUper, hvala!

 

A jel se isplatilo sa sve poštarinom?

 

Kod nas ova moja baterija nema za manje od 6 i po hiljadarki.

Edit: A ne, neko ti je doneo :isuse:  Stupid me. Zaboravi na pitanje.

Edited by Turnbull
Link to comment

Zaboravio :)

 

Cini mi se da je za UK bila dzabe postarina. Pojma nemam kako bi islo za Srbiju.

 

Ako imas nekog da ti donese iz UK pregledaj ovaj ukoutlet. Ne bi me cudilo da je kod njih i manje od one 23 funte.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...