Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Koliko vidim ovaj jeftiniji ima integrisanu grafiku tako da je ovaj prvi definitivno bolji.Cini mi se da je to jedina razlika ali svakako vrlo znacajnahttp://www.notebookc...0M.90247.0.html
Oba su mi ponudjena po nizim cenama od ovih, ali pribliznih cena.Ja sto sam video je da je kod jednog integrisana grafika, ima instaliran win 8 i ima opticki uredjaj....Iskreno pitanje da li bih hteo W8, a sad sve ionako moze da se instalira sa USB-a...valjda...
Link to comment

Nikad ne bih uzeo sa integrisanom grafikom. Opticki uredjaj se sve manje koristi. Kako je krenulo odumrece kao flopi. Eventualno bd mada mi je i to bezveze obzirom na cenu uredjaja i diskova.Rodja je svojevremeno pisao da je muka ziva instalirati stariju verziju na masine koje fabricki dodju sa osmicom.

a sad sve ionako moze da se instalira sa USB-a...valjda...
Ja jos ne naidjoh na nesto sto ne moze. Jedino mu jos instaliras virtuelni disk.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Da ne duzim puno treba mi neka preporuka za lagan lap-top sa monitorom preko 14' dobrom baterijom i da je u rangu do 700e. U principu najvaznija mi je prvo baterija pa onda i prenosivost.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Otišao, odavno, neće više sa nama da se druži

Veli gresni smo

 

@ Moca

 

meni se ne svidja zbog integrisane grafike al za tu kintu...

Link to comment
  • 2 weeks later...

integrisana grafika je sasva cool za osnovne, pogledati dell inspiron 15 3537 - celeron 2955U, slična cena, više portova, novija generacija a ponegde čaki i duža garancija

 
Link to comment

vapade, pitao me moća, pošto ne sme na forum dok ne položi

 

 

mozes da pitas na temi laptopovi Vapada preporuku za Laptop od 14 incha za oko 38k dinara

Link to comment

Gde baš nađe 14"!

Pa ovo sam ja njemu gore odgovarao, dell inspiron 15 3537, ali to je 15,6...

 

Ovako, ono što vidim su

ASUS X451CA

Ima optiku, 500GB hdd, oriđinale win 8 ali samo 2GB memorije zalemljene za ploču i samim tim neproširive i nepopravljive. Košta 35k.

 

ACER ASPIRE E1-430

bolji procesor od asusa, 4GB memorije i jedan prazan slot, 500GB hdd, nema OS, beo je(:)), i preskup, 40k.

i

SAMSUNG NP270E4

Sve bi bilo dobro da nije tog prokleto sporog procesora, stari model, samo USB2.0, 500GB, 4GB ram, 37k, sve ok samo...jako loš procesor.

 

Ako ne odustaješ od 14" moram da kažem asus, pa samsung pa acer, ali opet napominjem da je na asusu zalemljena memorija, to je za mene deal breaker, druga opcija je samsung, ako ti brzina procesora nije problem i ne treba ti USB3.0 i originalni sistem.

 

Ali, gledajući ove nove cene i sve to moram reći da se jako malo kompjutera dobija za toliko para. Za 40k, znači samo 2k više od tvoje granice (znam, znam, granice postoje sa razlogom), se može uzeti laptop sa pentijum procesorom, 4GB rama i 500GB hdd na kome je rad daleko udobniji.

Sa druge strane, ako performanse nisu toliko bitne onda je bolje proći daleeeeko jeftinije i uzeti recimo najosnoviniji DELL, opet moram da napomenem da  ne favorizujem brend nego prosto nudi mnogo više za manje para i to se prosto ne može prevideti, dakle, u GGT postoji DELL Inspiron 15 3521, celeron na 1.5, 2GB rama, 320GB hdd, ima optiku, ima 2 USB 2.0 i isto toliko USB 3.0, i tri godine garancije, za 30k, ti za razliku možeš da mu ubaciš još 4GB memorije i da ti ostane fino. Ako ti treba osnovni relativno lagani i ne preveliki laptop onda je to moja preporuka, tih 1.5" valjda ne pravi toliki problem (mnogi bi se radovali da imaju 1.5" više :naughty: )?

 

 

 
Link to comment

Onda su svi u igri, od ova tri, a acer izbija u prvi plan, ako cena nije problem, mada mi ta firma ne uliva previše poverenja, verujem da je rad na njemu najudobniji. Trebalo bi videti gde ih ima izloženih u GGT, i acer i asus pa da se to malo vidi i pipne.

 

EDIT: izgleda da acer nema optiku, obratiti pažnju i na to.

Edited by Vapad
Link to comment
  • 2 weeks later...

acer aspire v5 silver
11,6''
amd dual-core e1-2100, 1.0ghz
2gb ddr3
500gb hdd

 

27.500 dindži

 

uzet za put, nošenje i preventivnu zamenu za onu hp budžu gore levo koja ima punih 5 godina :)

 

 
WP_20140330_09_51_11_Pro.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...