Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Setih se sad nečega, aeromiting me podsetio, pomalo offtopic... Da li neko zna šta je sa domaćom akro-grupom ''Stars''? Koliko sam upućen oni su nastali od nekadašnje vojne akro grupe ''Leteće zvezde'', kao privatni klub. Baza im je bila na Čeneju, najsvežije informacije koje sam našao na netu je neki serijal fotografija iz 2011. sa Čeneja. Znam da nekad bilo kakav događaj koji ima veze sa vazduhoplovstvom nije mogao da se zamisli bez njihovog nastupa, a sad ih niko ni ne spominje...

Edited by fanjo
Link to comment

G-4 na kojima su letele "Zvezde" uništeni su u Golubovcima 1999-te i grupa se nikada nije ponovo okupila. "Stars" su oformila četvorica nekadašnjih pripadnika Zvezda koji su remontovali rashodovane G-2, ofarbali ih i dodali zvezdu na "trbuhu" letelica po uzoru na "Leteće zvezde". Baza im je bila u Čeneju ali nisu bili zvanična akro grupa RV Srbije. Leteli su do 2008. kada je Ištvan Kanas poginuo u udesu na Batajnici. Mislim da posle toga nisu nastupali.Edit: ovaj klip sam već ranije linkovao na ovom topiku - nastup sa DC-10 na Batajnici i B727 u Vršcu tokom 1997. godine. Potpuno nezaboravna scena, raspilavim se svaki put kad se setim.http://www.youtube.com/watch?v=WV4xLuM9DCI[/url]

Edited by beowl
Link to comment

Kakav je ono šugavi beli krst na ramenima & drugim obeležjima? Jesu li to vratili neku varijantu oznake iz doba kraljevine Jugoslavije? :rolf:220px-Roundel_of_the_Royal_Yugoslav_Air_Force.svg.pngLiči na ovaj simbol (kraljevska avijacija jugoslavije), ali su pozadinske boje drugačije. Dakle, definitivno se ide u retardaciju.

Link to comment
Totalna dominacija Italijana danas na Bataji.Typhoon, Spartan :Hail::Hail: :Hail:Ostali učesnici takođe odlični.Ristić, Danac :Hail: :Hail:29M2 i Gripen korektni. Domaća masovka lepo uvežbana i odrađena. I naravno Striži: :Hail:Mnogo bolja organizacija nego pre dve godine, prvenstveno u smislu prilaska publike bliže pistama i uparkiravanja aviona na stajanku posle nastupa. Mislim da se Typhoon i MiG-29M2 nisu slučajno parkirali jedan pored drugog. Sve u svemu, mnogo bolje nego pre dve godine i još jednom - apsolutno fantastični Italijani. Respekt na kvadrat.
miting sranja. strizi su nevidjeni fail. trebo sam da odem kuci odmah posle singl dvaesdeveke.da sve ne bude sranje pobrinuo se eufighter.po prevozu je bio haos.
+1 na sve što ste rekli nemam šta da dodam.Što je bilo do pandura i vojske organizovali ljudi sve kako treba. GSP po običaju zajebao.
Link to comment

Meni isto Italijani sa obe tačke bili najvrh, ruske Čiope™ takođe skroz kul. :)Mazgova koji je intervjuisao pilote treba spakovati i baciti u najdublji ponor naše najveće fabrike tutkala... "Jeste li imali priliku da Beograd vidite i sa zemlje?" [... svim strancima redom, očekujući odgovor tipa "jea, da, ludilo, splavovi!"] "Jeste li čuli da se priča kako su Italijani uvek bili lošiji piloti od onih iz Jugoslavije?" [... a Italijan fazon ne zna da li da ga zvekne ili samo ode.] "Ima li nekih govorkanja, koji će vam avioni biti nabavljeni uskoro? Haaajde, sigurno ste čuli nešto..." [... a svim domaćim pilotima zent da uopšte pominju tuđe avione, hvale svoje i trude se da iskuliraju idiota.] "Koliko je teško ovo što gledaoci najviše vole, kada se okrenete onako naopako?" [... pitao poslednjeg našeg pilota, on čovek skontao valjda gledajući ostatak prenosa koliko je sati i sve vreme se nešto ~sprdao s njim, nijedan ozbiljan odgovor nije dao.] :isuse: ... Lazanski je bio oaza umerenosti i izlet u zdrav razum pored ekstravagantnog™ i nadasve splavarskog™ izdanja ovog idiota.edit:kč->čk

Edited by Oxymoron
Link to comment

Kako je impresivno ovo sa DC10 iz 97. Sva se najezih.Jedva cekam Vasudevine fotke, a do tada ima na RTS-ovom sajtu da se pogleda par snimaka uz prijatni zvuk Lazanskijevog glasa.Ali ja stvarno ne mogu da linkujem sa njihovog sajta jer se svi cirilicni karakteri pretvaraju u neke nebuloze. :(Inace, jedan moj profesor Svajcarac je bio vojni pilot, pa se onda presaltao na Finansije. Pricao mi kako su mu drugari priredili flyover na dan vencanja. Kad stavis prst na celo ukapiras da svajcarsko vojno vazduhoplovstvo samo za to sluzi. :DA ovde bude lep flyover za Bastille day, te kako ja zivim na Bastille, oni pocnu sa vezbama pet dana unapred. Ove godine sam se presekla jer su mi bili ja mislim na ne vise od 100 metara od krova. Pa sve tako ide jedan veliki sa krilima ko ptica, a oko njega po 6 ovih malih sto su ko trougao. Pa posle leteli oni debeli avioni sto imaju velike propelere, isto u nekoj simetricnoj formaciji. Mnogo uzbudljivo!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...