Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

koliko ja znam, taj f-16 iz nakučana nije oboren nevom (možda kubom?), pre iglom/strelom.

 

 

btw, bio sam (udaljeni) svedok tog obaranja, terasa na mojoj kući je okrenuta ka jugu (15ak km od nakučana), noć, 2:15, bila je pucnjava i iz topova ka tom jednom cilju a onda se videla z-v raketa i eksplozija (nečega) u vazduhu. do ujutru smo ukapirali šta je.

Link to comment

koliko ja znam, taj f-16 iz nakučana nije oboren nevom (možda kubom?), pre iglom/strelom.

 

 

btw, bio sam (udaljeni) svedok tog obaranja, terasa na mojoj kući je okrenuta ka jugu (15ak km od nakučana), noć, 2:15, bila je pucnjava i iz topova ka tom jednom cilju a onda se videla z-v raketa i eksplozija (nečega) u vazduhu. do ujutru smo ukapirali šta je.

 

Стрелаш га је докусурио.

Гађан је Невом и оштећен, пао је ниже где су га и остали поткачили.

На олупини су нашли и гелере и Стрелу у мотору.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:602993-Mi-smo-oborili-komandanta-americke-avijacije

Link to comment

E, da, neka kaže ko šta hoće ali nema šanse da je ovo formacijsko brisanje i degradiranje jedinica koje su se dobro pokazale 99te slučajno i da vojska nije mogla da postane demokratska bez toga. Rasformiranje tih jedinica je svesno podrivanje odbrambene moći zemlje ili, prostije rečeno, veleizdaja.

Link to comment

E, da, neka kaže ko šta hoće ali nema šanse da je ovo formacijsko brisanje i degradiranje jedinica koje su se dobro pokazale 99te slučajno i da vojska nije mogla da postane demokratska bez toga. Rasformiranje tih jedinica je svesno podrivanje odbrambene moći zemlje ili, prostije rečeno, veleizdaja.

 

Ahhh... ma to se zove veoma uspešna reforma Vojske po NATO standardima...

Link to comment

E, da, neka kaže ko šta hoće ali nema šanse da je ovo formacijsko brisanje i degradiranje jedinica koje su se dobro pokazale 99te slučajno i da vojska nije mogla da postane demokratska bez toga. Rasformiranje tih jedinica je svesno podrivanje odbrambene moći zemlje ili, prostije rečeno, veleizdaja.

Ako bi imao volje i istražiti koliko je oficira penzionisano po nekom™ kriterijumu ili što su pogašeni određeni smerovi™ na voj.akademiji bio bi još sigurniji.

Ali to je cena poraza.

Link to comment

Ipak si ti Rodzere 1 kurton.

I to бушан.

A tu ne pomaze nikakav vulkanizer.

 

banska_str_4_zpsqr3yzzht.jpg

 

 

BTW, dosadi li ponekad biti na mrtvoj strazi, dezuran ili sta god vec da radis, jebote?

Link to comment

E, da, neka kaže ko šta hoće ali nema šanse da je ovo formacijsko brisanje i degradiranje jedinica koje su se dobro pokazale 99te slučajno i da vojska nije mogla da postane demokratska bez toga. Rasformiranje tih jedinica je svesno podrivanje odbrambene moći zemlje ili, prostije rečeno, veleizdaja.

 

Има и тога, али је већи проблем од пензионисања што искусни војници ником не преносе своја знања.

 

Link to comment

To je više posledica. Nerealno je očekivati da ti ista ekipa koja po NATO naredjenju rasformira najbolje jedinice napravi i neki sistem prenošenja znanja i iskustva na mladje oficire.

Link to comment

Ali zato je tu forum pa ima gde da ostanu ta ratna iskustva zabelezena. A i Vecernje Novosti povremeno osveze pricu, da nam vathra ne ostane bez "izvora".

 

A evo i dosao ovaj, kako ga kolega namenski nazva vec, da ne ponavljam. Privuklo ga da sazna gde je u Spacvi tacno pao vathrin B2.

Link to comment

E, da, neka kaže ko šta hoće ali nema šanse da je ovo formacijsko brisanje i degradiranje jedinica koje su se dobro pokazale 99te slučajno i da vojska nije mogla da postane demokratska bez toga. Rasformiranje tih jedinica je svesno podrivanje odbrambene moći zemlje ili, prostije rečeno, veleizdaja.

 

Sta je formacijski degradirano? Zar 250. raketna brigada PVO, koja je oborila F-117, ne postoji i dalje?

 

225px-250_Raketna_Brigada.png

Edited by hazard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...