Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

^^Naravno, nego itekako ima razlike između toga da li je PVO neuključen ili ga nema.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

^^Naravno, nego itekako ima razlike između toga da li je PVO neuključen ili ga nema.

 

Тако је. Осим наведеног дејства са веће висине, за сваку мисију је требало обезбедити и већи број авиона за неутралисање ПВО, при чему су свакодневно трошене ХАРМ и сл. ракете, а то све кошта и тражи доста авиона.

За разлику погледати како Руси дејствују у Сирији - са 50 авиона гађају више него НАТО са 10 пута више. 

 

Link to comment

Nešto sam negde pročitao da su Ameri radili modifikacije na AGM-88 (HARM) na bazi iskustva sa našom taktikom paljenja radara na mahove. Tipa da sada pamti moguće lokacije i navodi se po jačini signala, ili tako nešto.

Link to comment

Vathra, moras to malo jednostavnijim recnikom. Zbunjujes rennea.

Ne zbunjuje mene niko, na žalost imam i godina i iskustva, ali čemu sve to više...
Link to comment

Ciganin hvali svoga konja :) ALARM se nešto nije proslavio, iako je imao originalnu taktiku (otvaranje padobrana i čekanje da se uključi radar). Zanimljivo mi ovo sa multi-purpose METEORom, fala bogu da se i Evropa jednom namlati para.

Link to comment

Ја не знам за други пример цртања силуета оборених авиона осим једног случаја после рата. На слици су силуете Ф-117 (потврђен) Ф-16 (потврђен) и Б-2 (вероватно успешно дејство).

 

sve sve, ali B-2  :0.6:

njih ima na prste da nabrojis, da je neki oboroen vrlo brzo bi se znalo koji tacno fali

Link to comment

nemoj tako, pao je u Spačvanske šume, nego su zli hrvatski Nato saveznici odmah ogradili mesto pada i nije moglo da se priđe i slika, a odbljesak vatre se video na noćnom nebu koje je bilo blago ružičasto, i posle je na internetu osvanuo podatak da jedan nedostaje iz brojnog stanja, to su utvrdili ruski blogeri, dok su pili kvas pomešan sa bunikama koje su ubrali u Spačvanskoj šumi gde su zli hrvatski nato saveznici uspeli da skupe sve najsitnije delove olupine pa ništa nije ostalo za dokaz... jebiga.

Link to comment

sve sve, ali B-2  :0.6:

njih ima na prste da nabrojis, da je neki oboroen vrlo brzo bi se znalo koji tacno fali

 

Kako se to bombardovanje sve više otezalo tako su oboreni jeroplani u narodnim pesmama bivali sve veći. Bilo je samo pitanje vremena kada će se doći i do najvećeg.

Link to comment

nemoj tako, pao je u Spačvanske šume, nego su zli hrvatski Nato saveznici odmah ogradili mesto pada i nije moglo da se priđe i slika, a odbljesak vatre se video na noćnom nebu koje je bilo blago ružičasto, i posle je na internetu osvanuo podatak da jedan nedostaje iz brojnog stanja, to su utvrdili ruski blogeri, dok su pili kvas pomešan sa bunikama koje su ubrali u Spačvanskoj šumi gde su zli hrvatski nato saveznici uspeli da skupe sve najsitnije delove olupine pa ništa nije ostalo za dokaz... jebiga.

 

venik lakjs dis.

Edited by Prospero
Link to comment

venik lakjs dis.

 

taj lik je garant bio neki operativac FSBa zaduzen za dizanja morala i kontrapropagandu...

 

Inace, nije Venik bio bloger...nije tada bilo blogera. Imao je covek sajt koji je sam uredjivao, old school style...covek je bio webmaster (kada ste poslednji put culi tu rec? a? :D)

Edited by hazard
Link to comment

Onu noc kad je oboren i drugi B2.

Ili onog jutra kad su olupinu obezbedjivali madjarski policajci jer je pao u jezero Balaton. Tako nesto, valjda, tad sam je poslednji put cuo, tu rec.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...