Jump to content
IGNORED

House MD


jms_uk

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    251

  • Milosh76

    172

  • freakns

    76

  • gervasius twinkleminkleson

    57

Posle sveg ovoga što rekoste o ovoj poslednjoj epizodi, morala sam da je pogledam, iako Haus nije nešto što redovno pratim.Pa evo mog utiska, kao nekog ko se nije mnogo udubljivao u lik i delo dotičnog.Haus je jedna samoživa sebična džukela, a verovatno i sociopata, kome je Bog ili genetika, podario pamet a porodica obrazovanje, tako da je dospeo do pozicije u kojoj on može da utiče na druge, ali niko ne može da utiče na njega.Verovatno se to njegovo latentno stanje drastično pogoršalo posle operacije noge, i to je dovelo i do zavisnosti isl, pa je postalo stalno akutno. Koliko sam uspela da ispratim, on se sve vreme serije nabacuje dr Kadi, ali verovatno priželjkuje da se tu ništa ne dogodi,jer bi to zahtevalo dvosmernu interakciju. Pošto se ta veza dogodila ( ne znam kako, morala bih da pogledam tu epizodu, reci te mi koja je)Haus postaje malo više čovek, ali to kod njega ne može da bude trajno stanje, jer džukac dominira. Predpostavljam da je Kadina bolest prvi ozbiljniji problem (ako to uopšte može biti problem u vezi)i House odlučuje da uradi ono što najbolje ume,a to je da se povuče i da ga to uopšte ne zanima. Problem u priči je to što Kadi šutne njega jer je ,bože moj, zavisnik, pa on je to od pilot epizide, i kao sad je ona otkrila rupu na saksiji i ta rupa joj smeta. To mi je bilo totalno bezveze.Sad, sve ovo što se desilo u poslednjoj epizodi ima elemente španske serije i Brodveja, pitanje je da li je tome mesto u ovoj seriji, naravno da ne, ali koliko je ova serija gledana, dalo je autorima slobodu da rade šta hoće, a verovatno da publika u Americi želi da se sedma (poslednja?) sezona završi sa nekim konačnim odgovorom koji se tiče svih likova a posebno Hausa i Kadi. Jer ne treba zaboraviti da su na kraju krajeva likovi koji će se pamtiti, a ne tamo neki egzotični slučaj iz 4 sezone.

Link to comment

haus je covek koji trpi konstantan fizicki bol. vikodin ublazava bol ali izaziva zavisnost i na kraju ga dovodi u ludnicu. haus posle duze pauze ponovo uzima vikodin kada se kadi smrtno razboli 1. zato sto ne moze da trpi i fizicki i emotivni bol 2. da bi pronasao resenje za njenu bolest sto i radi3. kadi je bila zamena za vikodin kao sto je heptos zamena za dop (zato spanskoserijsko lupetanje ove sezone)kadi ga ostavlja jer ne kapira zasto je on uzeo vikodin ili zato sto ne zeli da ona bude kriva za njegovo 'giranje.nije lako biti haus.nego, je l' se i vama cini da ce kengur da bemba pipi dugacarapu?

Link to comment
Haus je jedna samoživa sebična džukela, a verovatno i sociopata, kome je Bog ili genetika, podario pamet a porodica obrazovanje, tako da je dospeo do pozicije u kojoj on može da utiče na druge, ali niko ne može da utiče na njega.
House je bog. i to je to. a ne ovo tvoje :P "you can think im wrong, but thats no reason to quit thinking"
Link to comment
House je bog. i to je to. a ne ovo tvoje :P "you can think im wrong, but thats no reason to quit thinking"
samo je semantika u pitanju :D Edited by Arkadija
Link to comment

moja bolja polovina tvrdi da ce se serija zavrsiti tako sto ce se Haus ubiti. Nije to nigde procitala, to je njeno misljenje.

 

Ne razumem zasto je spoilerovano sta tvoja bolja polovina misli

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...