July 28, 201015 yr Valjda je pravi topik.Idem sticajem blagoslovenih okolnosti na Palma De Majorku, bagatela kinta, avion sve takse, 7 noćenja, 3 zvezde i Švedski astal, samo idiot ište više od putovanja.Dakle, Palma, nisam se još bacio na istraživanje destinacije, ali par ad hok saveta na tacni uvek dobro dođe, ako je itko biJo.Nešto mi se crv u guzicu zavukao pa bi da skoknem do Barse, planiram avionom, to ne bi trebalo da je skupo jerbo nije daleko, pa zabodem neki hostel tamo na 2, 3 dana. Trajektom koliko vidim 7 sati, ali skupo do bola, koje su šanse da odem na aerodrom i kupim karte instant pre leta, a da nisu preko recimo 50e, ili tu negde?
June 17, 201214 yr Pitaću ovde:Menorka - preporuke, iskustva, doživljaji, gde spavati, gde jesti, gde se kupati, šta posetiti...Hvala unapred.
August 2, 201312 yr Author Ovde piše samo o Barsi, da nema neko ko može da napiše koju o Majorci?Šta te zanima? Bio na palmi 7 dana, S'arenal deo. Obišao još 2 remote plaže uz to. Najbolja zajebancija je teranje bajsa od s'arenala do grada palme tik uz more (6e bila renta) po takvih podlozi za koju su avionske piste grbavice fudbalskih terena Srbije u nižim rangovima. I spremi se da ne ideš u Španiju već u Nemačku.
August 6, 201312 yr Šta te zanima? Bio na palmi 7 dana, S'arenal deo. Obišao još 2 remote plaže uz to. Najbolja zajebancija je teranje bajsa od s'arenala do grada palme tik uz more (6e bila renta) po takvih podlozi za koju su avionske piste grbavice fudbalskih terena Srbije u nižim rangovima. I spremi se da ne ideš u Španiju već u Nemačku.Pa bolje u Nemačku nego UK. :) Biću smešten u Pegueri, zanima me šta bi trebalo obavezno da vidim/iskusim, čuo sam da Majorka nije skupa upšte i najviše me zanima da l ima tamo nekih ekskurzija i po kojim cenama, hvala!
August 6, 201312 yr Author Vidi, nisam bio nešto puno, 6 celih dana od čega smo dosta blejali po playa de Palmi, koja je najveća plaža i najkomercijalnija, msm da je 6km duga.Pored bajk vožnje zahvaljujući kojoj smo malo i bazali po Palmi, obišli onu katedralu i sl, ono što moraš da uradiš je da iznajmiš kola i da se odvezeš negde dalje od grada, pošto koliko vidim, blizu si Palme. Tek u tim remote plažama leži zabava. Mi smo obišli es trenc i callas de mallorca (obe u jednom danu, tek smo se poslednji dan nakanili da rentujemo kola). Renta je smešna, bila 45e na dan, što nas izašlo oko 10 po čoveku.Evo da ti malo zagolicam maštu, iz porodičnog albuma:Es trenc:Callas de mallorca, kao što š videti, stena u sredini deli plažu na dve. Voda je super čista, talasi stalno oko metar bili, milina, a ako si hrabar, možeš da skačeš sa nekih 10ak metara, a i sa manje na nogu, tikvu ili koji već deo tela...
October 6, 20214 yr Nema teme o Spaniji generalno. Ima ova i druga o Andaluziji. Anyway, da ne otvaram novu, par crtica sa nedavnog izleta na Mallorcu. Za par dana smo obisli skoro celo ostrvo. Ostrvo je veliko, sigurno ima mnogo skrivenih dragulja, ali za neki opsti utisak je bilo dovoljno. Priroda je apsolutno nestvarna. Podseca mnogo na "mediteran kakav je nekad bio", borovi koji se spustaju do vode, more super toplo u septembru, mnogo obale na kojoj se moze kupati i gde mozes da izaberes od najfinijeg peska, preko malo krupnije, sitnog sljunka, oblutaka ili stena. Bukvalno, sta ko voli. Ima plaza na otvorenom moru, ima fantasticnih uvala kojih se ne bi postidela najlepsa ostrva hrvatskog primorja. Ostrvo je veliko i zapravo na par km od obale vec mozes da zaboravis da si blizu mora. Sela po unutrasnjosti imaju neki vajb koji vuce na Italiju ili Provansu pre negoli na Spaniju (bar ono sto sam ja video od Spanije). U tom kontekstu, unutrasnjost je lepa, ali ne nesto najlepse u tom zanru. Palma preturisticka za moj ukus. Kao da je grad zaustavljen negde na pola puta izmedju hiper-turistickog centra i spanske provincije. Proveli jedno popodne po centru, prilicno me je ostavio hladnim. Na jugo istoku ostrva kupali se u zatvorenoj uvali Cala Mondrago. Bilo dosta naplavine od nedavnog nevremena, ali opet, mozda i najlepse kupanje u poslednjih n godina. I cela zona je ludilo od lepote. Posto je uvala, tj. uvale, povezana s morem samo uskim ustima, voda je kao u jezeru, fantasticno za klince. Posebno poslednji dan, kupali smo se po kisi, na pustoj plazi, potpuni odlep. Drugi highlight je zapadna planinska strana ostrva Sera de Tramuntana. Neodoljivi pejzazi i putevi po njima, selo Soller izgubljeno u brdu sa 100 godina starim tramvajem. Neki dobar vajb, duduse prenapuceno turistima cak i van sezone, mogu da zamislim kako je u high season. Luka Soller je 'nako. Pomalo Budva feeling, plaza bila odvratno prljava. Sigurno je bilo carobno mesto pre masovnog turizma, sad tesko da bismo se tamo vratili. Ali zato Sa Calobra, plaza do koje se silazi dugackim serpentinama. Sama voznja je prelepa, a dole prirodni amfiteatar ispunjen oblucima i 20ak metara siroka plaza izmedju dve okomite stene. Najlepsa tirkizna voda koju sam ikada video. Stigli smo tu sat pre sumraka, bile samo 2-3 porodice na plazi. Verujem da je i van sezone preko dana ludilo od guzve, a ovako je bilo mnogo lepo. Ono sto nam se nikako nije dopalo: komarci (mnogo mnogo gladnih usta), cene (u odnosu na Kanare ili Andaluziju, ovde je sve bilo pomnozena sa 2), turisti (vise njihov "kvalitet" nego kvantitet), generalno prilicno mrtvilo i nekakva usiljenost i losa atmosfera skora pa svugde gde smo seli nesto da popijemo/pojedemo, neshvatljivo prljave plaze (nesto je to de naplavine, ali nesto je prosto nakupljeno djubre koje niko nije skupio). Ako se ikada vratimo na Mallorcu, najradije neko selo inland na severo zapadu, pa odatle, malo hajk, malo plaze i sto dalje od tih turistickih hubova. U odnosu na Kanare, prednosti su blizina, vegetacija koja se spusta do mora i mnogo toplija voda. Sve ostalo je na strani Kanara. Ono sto plati covek za duzi put, vrati mu se na 2 obroka.
November 1, 20223 yr 8 hours ago, jms_uk said: @Lancia Imas li neku preporuku koji kraj izbegavati, ili koji je bolji? Za videti Corralejo i El Cotillo na severu gde su Englezi i Italijani uglavnom, na jugu Costa Calma i jJandia gde su Nemci i ja Za izgefavati glavni grad Puerto dek Rosario i Caleta de fuste- I ne zajebavaj, javi mi kad dolazis, bicess moj gost
January 1, 20233 yr Fuerteventura Nema boljeg odnosa cena/kvalitet/daljina/temperatura u ovom periodu godine. Edited January 1, 20233 yr by bags
January 9, 20233 yr Mislim da nemamo nikog na Balearskim ostrvima. Sent from my iTelephone using Tapatalk
January 30, 20233 yr On 9.1.2023. at 2:04, jms_uk said: Mislim da nemamo nikog na Balearskim ostrvima. Uzeli 2 dana u centru grada, i 5 dana na samom sjeveru ostrva.
January 30, 20233 yr Uzeli 2 dana u centru grada, i 5 dana na samom sjeveru ostrva.Uzivajte (i podeli posle utiske ovde).Produzeni vikend u Santanderu i (jos danas) Valensiji kod mene. Sent from my iTelephone using Tapatalk
Create an account or sign in to comment