July 5, 2025Jul 5 grad mora da ima parkove, mnogo parkova, taj osecaj da ispod tebe pulsira korenje, sto cini jedinstvo mesta i radnje.i botanicku bastu, to je moj subjektivni kriterijum.i antikvarnice, starinarnice
July 5, 2025Jul 5 Ma to da ne mozes da se izgubis, zavisi od toga kako se snalazis.Juce me u Pasterovoj pita zena kako da dodje do Autokomande. Objasnjavam joj, pa je pitam odakle je, ocekujuci da kaze da je iz unutrasnjosti. Odgovara da je sa NBG
July 5, 2025Jul 5 Retardirano sam napisao. Zapravo sam mislio izgubis u smislu da utones u masu, u neki vid anonimnosti.Nisam neki knjizevnik ,sto je ocigledno jelte.
August 3, 2025Aug 3 igrom obaveza ova dva meseca sam stalno u beogradu. utisak mi je poražavajući. džaba šopingmolovi sa sve starbaksima, pešačke zone i BnV, beograd je grad samo po tome što možeš da se izgubiš u njemu i što niko ništa ne jebe nego tera po svome. velegrad je po šapićevom mišljenju jer u prolazu na zelenom vencu spavaju beskućnici, što je beovoz išaran baš kao i svaka božija fasada. o tome da su trotoari pretvoreni u parkinge, da pred pekarama i lidlovima dežuraju prosjaci mogu da pričam. mislim da više ne želim da mi koji stranac dođe pa da treba da mu pokazujem ovo ruglo od grada, grada u kome sam rođen pre tričetvrt veka.mislim da su i zagađeni lazarevac i pod šapama bekamenta i peštana aranđelovac bolja mesta za život.šapiću je beograd dat onako. da ga uništi. očekujem da na terazija ukloni spomenik obešenima i tu uglavi njemu voljenog čiča dražu.
Create an account or sign in to comment