Jump to content
IGNORED

TEMU - Trošenje Evry Monetarno Ugroženih


Recommended Posts

  • aram changed the title to TEMU - Trošenje Evry Monetarno Ugroženih
22 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

koliko je realna cifra od 70.000 paketa dnevno u srbiji

 

Toliko da su totalno sjebali Post Express 

Link to comment
23 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

koliko je realna cifra od 70.000 paketa dnevno u srbiji

 

Verovatno sasvim realna. 

 

Mislim da je naše stanovništvo tehnički i dalje nepismeno i da ima averziju prema korišćenju kartica online, tako da kad bi samo pojedinci poručivali stvari ne bi bilo toliko problema...

 

...no mislim da su se ovde ozbiljno ušemili neki preprodavci, što instagram/online, što ljudi sa stvarnim prodavnicama. Isporuka je besplatna, minimalni iznos za porudžbinu je 3000 dinara čini mi se, što znači da može da se poruči do 50e vrednosti robe (što je granica za carinjenje) koja se kasnije proda za 2-3 puta toliko. A opet da bi izbegli carinu, poruče lepo 30 pojedinačnih paketa umesto jedan veliki koji bi se carinio.

Da se razumemo, ovo je maks ilegalno, ali verovatno prolazi.

  • +1 2
Link to comment
55 minutes ago, goofs said:

 

Verovatno sasvim realna. 

 

Mislim da je naše stanovništvo tehnički i dalje nepismeno i da ima averziju prema korišćenju kartica online, tako da kad bi samo pojedinci poručivali stvari ne bi bilo toliko problema...

 

...no mislim da su se ovde ozbiljno ušemili neki preprodavci, što instagram/online, što ljudi sa stvarnim prodavnicama. Isporuka je besplatna, minimalni iznos za porudžbinu je 3000 dinara čini mi se, što znači da može da se poruči do 50e vrednosti robe (što je granica za carinjenje) koja se kasnije proda za 2-3 puta toliko. A opet da bi izbegli carinu, poruče lepo 30 pojedinačnih paketa umesto jedan veliki koji bi se carinio.

Da se razumemo, ovo je maks ilegalno, ali verovatno prolazi.

To je upravo ono sto ljudi rade.

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

koliko je realna cifra od 70.000 paketa dnevno u srbiji Beogradu i Novomm Sadu?

 

Realna.

Link to comment
5 hours ago, goofs said:

A opet da bi izbegli carinu, poruče lepo 30 pojedinačnih paketa umesto jedan veliki koji bi se carinio.

a kako se naručuju pojedinačni paketi? jel niste rekli da stiže sve zajedno u jednom paketu? odvoji se plaćanje?

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

a kako se naručuju pojedinačni paketi? jel niste rekli da stiže sve zajedno u jednom paketu? odvoji se plaćanje?


Poručiš pet džidžabidža odjednom i to stiže u jednom paketu. Onda za dva dana poručiš drugih pet džidžabidža na drugu adresu. Onda za još dva dana ponovo na prvu i tako u krug.

  • Hvala 1
Link to comment

upala sam u temu :mellow:

 

nisam jos nista porucila jer treba da dopunim karticu ali izgledno je da cu poruciti po prvi put :mellow:

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
16 minutes ago, ivy said:

upala sam u temu :mellow:

 

nisam jos nista porucila jer treba da dopunim karticu ali izgledno je da cu poruciti po prvi put :mellow:

mene samo plaši preuzimanje

 

zadni put kad sam letos nešto poručila sa aliexpresa išla sam u poštu 4 puta... prvo je kao bilo u paketomatu, pa mi je tamo pisalo da sam zakasnila, pa onda još nekoliko puta na šalter, neki posebni, pa dođite sutra...

Link to comment

Ja tek sad vidim da je napravljen posebna temica o Temuu, i pošteno je da sam ja pokretač koliko sam para već dala od pokretanja ove plemenite priče za trošenje para :D Korpa mi je i dalje puna ali je povremeno praznim  dok se ne rešim šta sledeće, samo sam u 2 sitne stvari ali baš besmislenih cena promašila, ostalo je taman to što sam i mislila da je.  Ivy, do 1700 nakupim za 3 minuta  :D seosku kuću i pčele sam osvetlila kao Las Vegas solarnim lampama koje reaguju na pokret, medved se kaže mi komšija 2 puta i bukvalno ukenjao od straha kad ga je zabljesnulo( dočim jazavac nije reagovao , rovio je ispred kuće a lampa je svetlela celu noć dok se nije ispraznila  :D slikarski alati uradili su posao ko lutka - šabloni kad sam zamaskirala jedan  uradisam gletovani zid  sa reljefnim šarama, najskuplje sam platila neku tašnu torbu vintage stil bratanici  za koju su je fensi drugarice u Holandiji sve pitale gde je kupila a ona rekla u fensi butiku u Bgu.  Polomljeni držač vukač rajsfesšlusa sam pre 2 nedelje platila kod majstora  za ranac 500 dindži a na tamo kupila pakovanje od 10 komada za 120 dinara. No najveće oduševljenje je za moju kevicu ovaj divajs na slici ispod od mekane gume  koji joj pomaže da joj naočare za čitanje  ne spadaju , probala i ja i sad dok ne stigne novi par svadjamo se i delimo ovaj jedan  :D  trenutno merkam malu kameru za u kuću da mogu da nadgledam kevu kad nisam tu za slučaj da nedobog padne , ako neko ima iskustva neka kaže vredi li to što se tamo prodaje. e da, poslednju dostavu  je preuzelo neki M post a doneo zapravo Dexpress, Post ekspres je raspodelio posao jer oni više nemaju kapaciteta za to

image.thumb.png.153af53e289d404a553f79fc928ca441.png

  

  • Hvala 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...