Jump to content
IGNORED

TEMU - Trošenje Evry Monetarno Ugroženih


Recommended Posts

Kolega kupio krevet, bez madraca, za 250 evra na Temuu i čeka da mu dođe. Ne znam da li je isti krevet ali je slika ista na Aliekspresu i košta 450, na Otto 750(popust sa 1500).  U sva tri slučaja pošiljka stiže iz Nemačke za koji dan. 

Link to comment

Meni danas stigla prva porudzbina sa Temua, stiglo sve, za manje od mesec dana.  Nesto od porucenog je ispalo extra, nesto onako, a nesto sam omasila.

Konkretno omasila sam krevet za kera, premali je i tanak.  

Ranci za decu, su slatki , al verujem da slicni mogu da se nadju i kod Kineza za malo vise para. 

Link to comment
On 19. 8. 2024. at 19:33, Desmond Bojčinski said:

Kolega kupio krevet, bez madraca, za 250 evra na Temuu i čeka da mu dođe. Ne znam da li je isti krevet ali je slika ista na Aliekspresu i košta 450, na Otto 750(popust sa 1500).  U sva tri slučaja pošiljka stiže iz Nemačke za koji dan. 

Ajde javi baš kako je ispalo.

Ja to nekako doživljavam kao platformu za sitnice, možda grešim…

Kako uopšte ide sa dostavom i carinom za gabaritne i skuplje stvari?

Edited by mraki
  • +1 2
Link to comment

Oćem, videću ga sledeće nedelje. Juče sam ga pitao reče nije još stiglo. Napominjem da se sve dešava u Nemačkoj i da se i Temu i Alija hvale kad je dostava iz EU jer je brže i nema nekog poreza, što je slučaj sa robom iz Kine. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kad smo kod Temu, zanimljivo je da je kod nas udaren cap na 5299din. Ništa na app ne košta više od toga.

Link to comment
  • Valk changed the title to TEMU - Trošenje Evry Monetarno Ugoženih
On 23. 8. 2024. at 5:18, mraki said:

Ajde javi baš kako je ispalo

 

Sve po PS, donelo mu ga na vrata, sklopio ikea stil, stavio madrac, 10/10 kupovina bila

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Necu tu firmu ni da pominjem, cim je kazem, 6 meseci mi iskace zenski vesh. A dva dzaka njihove robe stoji neraspakovano, dobro, jedan je malo raspakovan.

Link to comment

Temu navodno ima neki suludi sistem gde sve salje direktno iz povezanih fabrika, ni magacine nemaju.

 

Ipak je najveci problem u gomili smeca naci nesto sto vredi. Koliko placate poreza/carina na to sto vam dostavljaju? 

Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Temu navodno ima neki suludi sistem gde sve salje direktno iz povezanih fabrika, ni magacine nemaju.

 

Ipak je najveci problem u gomili smeca naci nesto sto vredi. Koliko placate poreza/carina na to sto vam dostavljaju? 


Nula poreza i carina za Japan. Donesu na vrata, ne treba ni potpis da je primljeno.
Edit: Posiljke su bile sve zajedno, dve, kao 60,000 dinara.

Edited by Yoyogi
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Temu navodno ima neki suludi sistem gde sve salje direktno iz povezanih fabrika, ni magacine nemaju.

 Temu posiljka u Japan stize 2 dana od narudzbe. Ne 2 radna dana, kalendarska. Narucis u subotu, u ponedeljak je na vratima. Narucis u petak, u nedelju je tu (ostave na vratima ako niko nije kod kuce). Ako se desi (to se ovde nikada ne desava) da posiljke nema gde su je ostavili, prijavis i posalju istu takvu ponovo, besplatno.

Link to comment
2 hours ago, Desmond Bojčinski said:

 

Sve po PS, donelo mu ga na vrata, sklopio ikea stil, stavio madrac, 10/10 kupovina bila

 

A on živi u nemačkoj, i pošiljka je stigla iz nemačke ako sam dobro razumeo?

Edited by mraki
Link to comment

Sad sam prosao kroz one stvari koje me zaista zanimaju na Temu, znaci sve sto vredi je slicne cene ili skuplje nego drugde :D 

Link to comment
29 minutes ago, mraki said:

A on živi u nemačkoj, i pošiljka je stigla iz nemačke ako sam dobro razumeo?

Da, to je to. Trebalo je 6,7 dana da dođe

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...