Jump to content
IGNORED

TEMU - Trošenje Evry Monetarno Ugroženih


Recommended Posts

Posted (edited)
On 5.6.2024. at 17:59, ljuttko said:

Xaxa, upravo sam se spremala da pitam  isto. Kad smo svi navalili, pa carinici moraju da rade ko mravići. A mene prsti svrbe za 20 različitih šablona, četkica, o 2 kupaća da i ne govorim. Carine ih kao da sam naručila tovar kokanina a na listi čekanja imam još toliko  koječega. Za to vreme sa Alija stigli sitni komadi svi,  za manje od 3 nedelje.  Kod za praćenje ne radi jer kao radi tek kada prodje carinu, meni je rok isporuke 3-19 jun. plus , u tom kodu  koji su dali za praćenje generalno slovo br 1 za pošiljke iz inostranstva ne valja  kada se pogleda na sajtu pošte sistem obeležavanja  ovaj koji su oni poslali je neispravan.

Sorry, new tracking update for your package is not yet available because of customs clearance. When the customs clearance is completed, Serbian Post will receive your package as soon as possible. Please rest assured that your package will still arrive on time. Temu will give you 220 RSD credits if not delivered by Jun 21.
I tako pet puta.
Dvadeset i jedan artikal, podeljen na 5 paketa; ukupno 22 mejla i 4 SMS-a (pakuje se, spakovano, otpremljeno, stiglo na aerodrom, poleće, odleće,  doleće, sleće...)
Osetili, nema druge, da imam živce k'o konopce, a i da sam stipsa, pa me teše NEPREKIDNIM spominjanjem 220 RSD, kao nadoknadom za pretrpljenu duševnu bol.

“Čekaj me

i ja ću sigurno doći

samo me čekaj dugo...“
:isuse:

edit: faze letenja; 

Edited by atajlo
  • Haha 1
Link to comment

Stiglo sve iz dva puta. U pošti se čudili odakle toliko paketa od jednom, jer su valjda krenule da pristižu te prve Temu pošiljke. Prvo su mislile da stiže negde odavde jer ima tracking broj, ali su posle povezale da je neka vrsta Alija, da imaju ugovor sa poštom i da je neko pranje para :D

Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

a carina, platiste li

Pisalo u poruci da ce mi naplatiti 400 dinara ali nisu naplatili ništa.

Link to comment
2 hours ago, Calavera said:

stiglo i meni danas, nisam platio ništa sem onoga što sam naručio

Isti slučaj kod mene.

Link to comment
7 hours ago, *edited by mod said:

Stiglo sve iz dva puta. U pošti se čudili odakle toliko paketa od jednom, jer su valjda krenule da pristižu te prve Temu pošiljke. Prvo su mislile da stiže negde odavde jer ima tracking broj, ali su posle povezale da je neka vrsta Alija, da imaju ugovor sa poštom i da je neko pranje para :D

meni danas stigla poruka na viber da preusperim na paketomat ako hoću . Poštar nije ostavio nikakvu poruku, pretpostavljam da ako neću paketomat a neću jer mi nije blizu nijedan, sutra će me obradovati 20 slikarskih šablona i ostalih slikarskih potrepština na vratima. što znači da ću večeras da kliknem ponovo  na razne stvari.Izmedju ostalog rastegljive navlake za kofere  divnih šara, na tamou 800 din , kod nas na instagramu 2500 isto to :D navlakice za točkiće da ne tandrču i još sijaset potrebnih i nepotrebnih sitnurija :D

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Jedan Temu rewiev : sve je stiglo 2 dana pre roka koji su naveli .

Slikarski materijal zvani šabloni odličan 5 , četkice  od prirodne kozje dlake  otprilike 3 ( nisu dovoljno guste )ostalo sitno  valja

kupaći - gornji deo uzimati 2 broja veći nego što nosiš :D boje su iste  kao na slikama a ostalo spram cene, slaba trojka biće dobri za u livadi u selu :D Realno ni ja nisam više ni približno nalik onim telima koja reklamiraju kupaće :sad:

čekaju se još navlake za kofere što mislim neće biti  omašeno i neki kuhinjski i kupatilski sitni pribori

potpuno sam omašila sa nekom dekoracijom kojom sam htela da ukrasim hodnike u zgradi,  uzela 1 kom za probu, bačenih 400 dinara :D na slici jedno  u stvarnosti drugo kvaliteta što se tiče.

uporedjivala sam sa Alijem, zbog besplatnog slanja je sve još uvek jeftinije i stiže brzo sa 20 mailova kojima stalno bombarduju ali  je i ponuda tj broj prodavaca ograničeniji za neke stvari.

čekam da preporučite šta je kome od vas stiglo a da zaslužuje pažnju :)

 

  • Hvala 2
Link to comment

@ljuttko Jel' za Temu mora app da se skine, ili je dovoljna registracija na sajtu? Jel' traže broj kartice pri registraciji, ili kupovini?

 

Mene ovo zanima, pošto kod nas nema nigde.

Edited by zorglub
Link to comment
16 hours ago, zorglub said:

@ljuttko Jel' za Temu mora app da se skine, ili je dovoljna registracija na sajtu? Jel' traže broj kartice pri registraciji, ili kupovini?

 

Mene ovo zanima, pošto kod nas nema nigde.

Ja sam se samo na sajtu registrovala sa mail adresom, nije tražen broj kartice. Broj kartice tražen pri kupovini

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Jel vam se Temu čini kao Aliexpress preprodavac? Puno identičnih stvari mi iskoči kao rezultat pretrage, čak je i cena vrlo slična.

Link to comment

Ista roba sigurno, sve iste rukice sklapale. Par puta sam gledao i jednom kupio(vrlo povoljno !)ali Ali mi i dalje izbor, verovatno zbog inercije.

 

Screenshot_2024-07-13-09-55-21-325_com.einnovation.temu-edit.thumb.jpg.de2c9f2c3562ed5baca986a1e9811758.jpg

 

Jasno da su prva dva sa prenaduvanim cenama ali ranac realno vredi bar 30-40 evra. 

Edited by Desmond Bojčinski
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...