Jump to content
IGNORED

Lingvistički izazovi na mrskom Zapadu


duda

Recommended Posts

1 minute ago, radisa said:

Moja žena koja govori engleski skoro pa nikako je, uglavnom rukama i sa stnadardnim nazivima lekova, sasvim lepo dobila šta je tražila u Firenci u apoteci pre par godina... Žao mi samo što nisam tome prisustvovao da vidim kako su se dve osobe koje nemaju pojma zajednički jezik sporazumele oko lekova, ali, eto išlo je nekako...

 

Kad ljudi imaju volju, sve se može, valjda...

To je bar lako, osim ako te ne boli intimni deo tela.

  • Haha 4
Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

To stoji, samo govorim o ljudima, koji su turisti ili pecalbari kao ja a takvih je na tone, nemam pojma kako je u Italiji, eto Lo Zingaro, Serena i Tresko zivotinjare tamo, pa nek kazu.

 

Najgore sam s engleskim prosao u Langdoku u Francuskoj. Nemoc kao takva.

  • Haha 3
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

 

Znam, ali to ipak nije to. Prosto, scenariji se pišu za jezik na kojem se film snima, postoje doskočice, fraze, igre rečima koje su neprevodive...

Nije ti dobar argument, jer da jeste tako kao što tvrdiš ni književnost se ne bi prevodila.

 

Sinhronizacija bliske budućnosti verovatno je posao za AI.

 

Tim titlovi da ne bude zabune.

Link to comment
10 minutes ago, harper lee said:

 

Najgore sam s engleskim prosao u Langdoku u Francuskoj. Nemoc kao takva.

Jeste zajebano, polazim od sebe, francuski volim da slusam, ali sam skroz netalentovan da ga naucim, a s druge strane imas njihovu nezainteresovanost da nauce makar dve reci stranog jezika.

Ali opet sve je OK dok ne dozivis nesto kao moja najbolja prijateljica kad je trazila vodu da bi popila lek - ''za one koji pricaju engleski, voda je u toaletu'' na tecnom engleskom.

Edited by Lancia
Link to comment
16 minutes ago, Lancia said:

Jeste zajebano, polazim od sebe, francuski volim da slusam, ali sam skroz netalentovan da ga naucim, a s druge strane imas njihovu nezainteresovanost da nauce makar dve reci stranog jezika.

Ali opet sve je OK dok ne dozivis nesto kao moja najbolja prijateljica kad je trazila vodu da bi popila lek - ''za one koji pricaju engleski, voda je u toaletu'' na tecnom engleskom.

Ja sam doževo da na "two bagets, please" dobijem sleganje ramenima, a na "Du baget sivu ple", dobijem i bagete i osmeh...

 

Na kurac ih lukseburški nabijem...

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Ja sam doževo da na "two bagets, please" dobijem sleganje ramenima, a na "Du baget sivu ple", dobijem i bagete i osmeh...

 

Na kurac ih lukseburški nabijem...

treba nauciti znakovni jezik, da vidim dal bi smeli da se kurce tako 

  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Ja sam doževo da na "two bagets, please" dobijem sleganje ramenima, a na "Du baget sivu ple", dobijem i bagete i osmeh...

 

Na kurac ih lukseburški nabijem...

A bilo ti lepo tamo, dok si se bogatio :tongue:

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Moja žena koja govori engleski skoro pa nikako je, uglavnom rukama i sa stnadardnim nazivima lekova, sasvim lepo dobila šta je tražila u Firenci u apoteci pre par godina... Žao mi samo što nisam tome prisustvovao da vidim kako su se dve osobe koje nemaju pojma zajednički jezik sporazumele oko lekova, ali, eto išlo je nekako...

 

Kad ljudi imaju volju, sve se može, valjda...

:D

ima ona emisija andrejeve pustolovine... taj ide među neke crnce, indijance koji žive u plemenima u prirodi. bude puno situacija kad im priča na srpskom, a oni pričaju svoje i svi se smeju, izgleda kao da se sve razumeju

  • Wub 1
Link to comment
9 hours ago, radisa said:

Moja žena koja govori engleski skoro pa nikako je, uglavnom rukama i sa stnadardnim nazivima lekova, sasvim lepo dobila šta je tražila u Firenci u apoteci pre par godina... Žao mi samo što nisam tome prisustvovao da vidim kako su se dve osobe koje nemaju pojma zajednički jezik sporazumele oko lekova, ali, eto išlo je nekako...

 

Kad ljudi imaju volju, sve se može, valjda...

Pa u Italiji možeš da se slikaš sa engleskim, ili bilo kojim stranim jezikom. Oni recimo misle da je španski vrlo lako govoriti, dodaš na italijanske reči na kraju s i to je to.

Tako, ako su lekovi, pokažeš naziv leka i dobićeš, nema svrhe pokušavati stranim jezicima. 

Link to comment

italijani, ako su ista znali, znali su nesto francuskog.

al, ajd, majcin sine, ponosi se znanjem francuskog u flamanskom delu belgije. gledaju kroz tebe. :isuse: ko da svako treba da zna kad je iz valonskog presao u flamanski deo. :dry:

 

opet, opste je pravilo da su domoroci vrlo susretljivi ako ikako pokusas da progovoris na njihovom jeziku. ja sam "pricala" italijanski, ceski, svedski... cak u banci, na primer. jedino sam se s finskim zakucala. izem ti jezik gde se centar (grada) kaze keeskusta. :wacko:

 

poz

Link to comment

Ja sam bash imala suprotno iskustvo, kad krenem zapadnoevropski, Arapi nocni chuvari krecu da govore sa akcentom princa Vilijema, mislim da sam unapredila engleski lokalne zajednice kao malo ko.

Link to comment
13 hours ago, barba said:

 

 

Meni je svuda gde sam bio bilo ispocetka smesno, posle se naviknes. 

 

I sad u Rusiji ima glasova koji su cak bolji od originala. Obicno svaka zvezda ima svoj glas koji ga prati kroz filmove. 

Ali nikad i nigde to nije bilo moguce sa Staloneom i Svarcenegerom))).. 

 

 

 

devedesetih je sve bilo prevodjeno tako da se original cuje malo tise od prevoda. tacno da se roknes u pocetku, posle se polako naviknes. pomaze da se nauci jezik brzo. 

 

 

 

Link to comment

najgore iskustvo sam imao u jednom malom gradu u mađarskoj, ne mogu trenutno da se setim imena, ali sam propustio skelu i bilo je potrebno da nađem sobu u hotelu, probali smo sa recepcionarkom engleski, francuski, ruski i nemački, ništa

 

inače redovno sam na sastancima sa Špancima, Francuzima, Indijcima i ostalima, sve je individualno, ali mislim da Španci imaju više problema sa engleskim nego ostali

 

moj problem je da govorim gore kada sam sa nekim ko natuca, asimiluju me za par minuta u svoje loše naglaske i skromne rečnike

 

nešto kao autokorekt koji me trenutno zeza

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...