Jump to content
IGNORED

Lingvistički izazovi na mrskom Zapadu


duda

Recommended Posts

Eh, stara priča.

Igraš onoliko i onako kako ti protivnik dozvoli.

 

Ok je Alkaraz, veliki je šampion, mnogo mi je simpatičniji od Rafe.

Ali mu je engleski tu negde :isuse:.

Šta je @Lancia sa Špancima i jezicima ?

 

 

 

 

Link to comment
19 minutes ago, duda said:

 

Šta je @Lancia sa Špancima i jezicima ?

 

 

 

Kao i svim velikim narodima sa sopstvenim rasprostranjenim jezikom - ne ide im nikako strani. Nisu bolji ni Englezi, ni Francuzi.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Jesu li i kod njih filmovi i serije sinhronizovani? U Mađarskoj, Češkoj i Slovačkoj je da se čovek ubije, niko živ ne zna engleski  zbog toga.

Link to comment
Just now, napadaj said:

Jesu li i kod njih filmovi i serije sinhronizovani? U Mađarskoj, Češkoj i Slovačkoj je da se čovek ubije, niko živ ne zna engleski  zbog toga.

Vecina kanala ima opciju da gledas u originalu, medjutim niko koga znam to koristi.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, bags said:

 

Uh. Mislim da su Francuzi daleko bolji...

 

 

Nisam nikad bio u Francuskoj, znam da kad mi se zadesilo u Belgiji da natrcim na Valonca, muke zive. Ovi koji dolaze kod mene na ostrvo ne pricaju nista do svog jezika. 

Link to comment

Kako je ovaj nas bog spremio mec i sproveo u delo na najvisem nivou. Zato je najveci :).

Gleda mi se jos jednom u miru.

 

Alkaraz je sportista, recnik mu je skroman i na spanskom i to je tako :)

 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Sandradjer said:

Kako je ovaj nas bog spremio mec i sproveo u delo na najvisem nivou. Zato je najveci :).

Gleda mi se jos jednom u miru.

 

Alkaraz je sportista, recnik mu je skroman i na spanskom i to je tako :)

 

Sasvim OK se izrazava na spanskom. Btw, biti sportista ne znaci automatski danas da imas skroman recnik, gomila primera pokazuje suprotno.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Sasvim OK se izrazava na spanskom. Btw, biti sportista ne znaci automatski danas da imas skroman recnik, gomila primera pokazuje suprotno.

Ok, ako tako kazes verujem ti :wub:. Moj utisak je drugaciji, pratim samo fluentnost dok govori jer ne znam spanski, samo osnovni nivo.

Ne generalizujem za ostale sportiste. Djokovic lepo palamudi :D

 

Link to comment
24 minutes ago, Lancia said:

Vecina kanala ima opciju da gledas u originalu, medjutim niko koga znam to koristi.

 

 

Koji zločin prema filmskoj umetnosti.

  • +1 6
  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Ok, ako tako kazes verujem ti :wub:. Moj utisak je drugaciji, pratim samo fluentnost dok govori jer ne znam spanski, samo osnovni nivo.

Ne generalizujem za ostale sportiste. Djokovic lepo palamudi :D

 

Fluentnost je uvek diskutabilna, sve profesije nisu imune od toga, meni recimo smeta izrazavanje pojedinih umetnika, gde izgubim volju za slusanjem posle par minuta, usled besmislenog pakovanja uzvisenog sadrzaja.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, napadaj said:

 

 

Koji zločin prema filmskoj umetnosti.

Pa i u Nemackoj je tako, moji rodjaci i ne znaju kako zvuci Son Koneri.

Edited by Lancia
Link to comment
31 minutes ago, bags said:

 

Uh. Mislim da su Francuzi daleko bolji...

 

 

 

O ne, nisu nisu :) Pogotovo medju visokoobrazovanima, tu mislim da i Spanci i Italijani bolje pricaju engleski (uzorak su mi uglavnom kolege, ali ne samo oni). Delom je to verovatno i do fetisa vlastitog jezika, koji je jak u Francuskoj, pa onda i kad uce engleski, to rade bez entuzijazma.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, bags said:

 

Uh. Mislim da su Francuzi daleko bolji...

 

 

 

Kako se uzme. Postoji anegdota da na međunarodnim naučnim simpozijumima Francuze teraju da pričaju Francuski jer će ih tako bar frankofoni razumeti, dok ih niko živi ne razume kad pričaju engleski. Ja kad sam  komunicirao sa Francuzima nekoliko puta uglavnom im je engleski gramatički ispravan, tečan, bogat vokabular  ali tako zavrću jezikom da ih čovek ništa ne razume. 

 

@Lancia  kakav je Novakov španski. VIdim da je davao izjavu na španskom za neku njihovu TV

Link to comment
8 minutes ago, Lancia said:

Fluentnost je uvek diskutabilna, sve profesije nisu imune od toga, meni recimo smeta izrazavanje pojedinih umetnika, gde izgubim volju za slusanjem posle par minuta, usled besmislenog pakovanja uzvisenog sadrzaja.

Lepo si srocio :)

Spoiler

To ti je kompliment od matematicarke pa ne uzimaj za ozbiljno :D

 

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...