Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

37 minutes ago, Lezilebovich said:

Da da, namucise se Izraelci pod demokratama, 'ajd ne zajebavaj. Znamo da je Trump olos, ali ni Kamala i'm speaking Harris nije puno bolja (pogotovo u tom kontekstu)

 

Verovatno nisam bio jasan, izvinjavam se.

Mislio sam na već viđenu smenu Netanjahua, koju samo Tramp može sprečiti. A Tramp zna šta da traži za to

 

  • +1 3
Link to comment
On 10. 8. 2024. at 15:20, Jimmy Kowalski said:

Trump je sada u defanzivi i smislja nesto radikalno da uradi da opet promeni momentum kampanje. Mozda ce se ratosiljati Vanca i generalno tim oko sebe.

 

mozda jos 1 atentat, ali da ga sada stvarno pogodi metak

Link to comment

Nek zovu ovog Turcina Dikeca. Mogu i onu Koreanku, ne znam kako se zove tacno. Ona je profi..

Link to comment

  

34 minutes ago, Budja said:

 

To je transparentna mizantropija dvojice ljudi nesklonih empatiji, docim se zvanicno i liberalno liju krokodilske suze jer "far too many people die in Gaza" :cry:  ali se, eto, nista ne cini na tu temu vec se, naprotiv, salje jos oruzja Izraelu.

 

I da, ovaj post ukazuje na svejetoisto, ne bezim od toga.

 

 

  • +1 5
Link to comment

Kajjaznam, trebala bi četno-Kejti možda uzeti u obzir da su Izrael i SAD isprovocirani :fantom:

 

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Četno-Kejti :lol: Borba neprestana protiv četništva u tvojoj namučenoj glavi, sa svih strana nadiru.

 

Ali da, naravno da su bili isprovicirani. Niko nije tvrdio da je Izrael naprasno & ničim izazvano uleteo u Gazu jer je Netanjahu iskompleksirana budala na štiklicama željna imperijalno-boljševičkog osvajanja i povratka na granice pre 722 PNE.

 

Link to comment

Kaubojev omiljeni novinar™ je na izdisaju, ali evo jedne od njegovih boljih opservacija. Više od tri decenije star citat, ipak savršeno primenjiv.

 

 

"This is an interesting fact about the last years, which, again, should not be laughed at. The fact of the matter is, for the last - I mean, the media had to put on a big pretense about this, but everybody knew, you know, everybody with their eyes open knew, and most of the population knew, that for the last few years the country hasn’t had a chief executive. Now, that’s an important fact. In fact, I think that’s a step forward in manufacture of consent, and in fact it’s maybe a sign of the future of political democracy. I think the United States made a leap into the future in the last years. They have sort of retracted a little, but I think they’ll go on, and I think other industrial democracies will follow us.

 

"If you could get to the point where voting is simply a matter of selecting purely symbolic figures, then you would have gone a long way towards marginalizing the public. And that pretty well happened in the last years. You know, you had somebody who probably didn’t know what the policies were. His job was to read the lines written for him by the rich folk. And he seems to enjoy it, and he gets well paid for it, and everybody seems happy...

 

"I don’t really mean this as a joke, I think that’s an advance, you know, it’s progress in marginalizing the public. Part of marginalizing the public is, taking the formal mechanisms of participation which exist, and ensuring that they don’t lead to a crisis of democracy by being substantive. And what better method can you think of that simply reducing them to the selection of symbolic figures? I think that's happened, and I think the press hasn’t covered it, though they doubtless know it."

 

  • Tužno 1
Link to comment
10 hours ago, Venom said:

Chomsky je doduše podržao i Hillary i Bidena.

 

Najcenjeniji su takvi kritičari sistema, ispravno uoče da je sranje i zašto je sranje, ali onda objasne da je ipak bolje ne talasati previše.

 

Deda je u duši uvek bio anarho-sindikalista™, a u praksi lojalni zagovarač glasanja za Demokrate. 

 

Nedavno je Chris Hedges odgovarajući na pitanja publike objasnio zašto nije marksista - kaže, previše mu utopijski zvuči ta ideja da se kapitalizmu neumitno bliži kraj. (Aferim, poštujem, slični su i moji razlozi.) Ali onda da bi objasnio šta jeste, kaže da je uvek bio blizak anarhizmu Noama Čomskog, neka bude borba neprestana protiv sile i nepravde :D 

 

Reko' brate Krise, ako ti anarhizam nije previše utopijski koncept, ja ne znam šta jeste...

 

  • Haha 1
Link to comment

uvek kada neko sernja po Chomskom znam da apsolutno nista ne razume o Americi i da ne zna nista o Chomskom.

nego da te priupitam, jel bi trebalo chomsky da glasa za trumpa da bi ti bio namiren ?

  • +1 2
Link to comment
20 hours ago, Weenie Pooh said:

Četno-Kejti

Oooops istina, my bad, pomiješao sam je s prezimenakinjom Dianom :inn:

Link to comment
25 minutes ago, 3opge said:

uvek kada neko sernja po Chomskom znam da apsolutno nista ne razume o Americi i da ne zna nista o Chomskom.

nego da te priupitam, jel bi trebalo chomsky da glasa za trumpa da bi ti bio namiren ?

 

Ko sernja po Čomskom? 

 

Ja bih bio namiren da deda kaže a plague on both their houses, rušite deco ovu raspalu državu, nek' ide život, sagradićete već nešto bolje jednog dana.

 

Umesto toga, on je puštao da ga iskotrljaju pred kamere svake četiri godine da odrecituje svoju "lesser evil" mantru i onda bude odguran nazad u špajz.

 

To sad više nije issue naravno, čovek ima 95 godina, ali uloga koju je tokom godina ovaj "anarho-sindikalista" imao u ventiliranju sistema nije zanemarljiva.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...