Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

On 8.8.2024. at 12:31, Quince said:

Iz nekog razloga, Instagram misli da sam ja US citizen abroad (nisam) i sad mi svakodnevno izlazi ovaj i slični sponsored ads. To mi je što pratim gomiletinu US politics naloga (i ne samo US - ali džaba). Jebo ih taj algoritam :dry:

 

Screenshot_2024-08-08-12-28-17-47_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg

 

Kako je ovo super!

TikTok agoritam mene prepoznaje kao Afro-Amerikanku koja će glasati za Trampa. 

a990d3410e02d0e9c24821dafda42a20.gif

Dve nedelje mi je trebalo da se izvučem iz te furune (kontam da ima veze sa tim što pratim solidan broj crnkinja koje su u poslednje vreme dosta kritikovale demokrate, valjda je zbunjujuće što istovremeno smatraju da Bajden tj. sad Kamala mora da ponudi nešto više od "nismo Tramp, šta ćeš više od toga, dakle glasajte za nas", ali svakako nisu za republikance, niti će glasati za Trampa + imam i jednu crnu trans-ženu ali hvala ti bože trenutno je okupirana drugim stvarima pošto to bi me vrv odvelo u još gori krug pakla gde obitavaju LGBTQ+ konzerve a tu bi vrv morala da reinstaliram app i krenem od blenk slejta).

Edited by Patty Lee
  • Haha 3
Link to comment
3 hours ago, Quince said:

Meni glas i body language ne smetaju, al me nervira kako se oblači, ko Angela Merkel :dry:

A Merkel kao Hilari Klinton.

To se zove Chairman Mao style. :lolol:

  • Haha 4
Link to comment
9 minutes ago, Patty Lee said:

A Merkel kao Hilari Klinton.

To se zove Chairman Mao style. :lolol:

 

:ph34r:

 

 

  • Haha 5
Link to comment

NYT Siena ima Heris u vođstvu u h2H U PA, MI i WI od 4 do 5 poena. To je sad već ozbiljna situacija, ne treba joj ništa više od swing states ako uzme ove 3. 

 

Te cifre sigurno ima i Trampova kampanja već neko vreme jer inače ne bi tražili debatu iz koje su se povukli bili. 

 

Ne treba usko gledati ni pollove već gledati kako se kampanje ponašaju. To što je Bajdenov tim tražio debatu tako rano je bio dobar znak da su u kanalu. 

Edited by theanswer
  • +1 5
Link to comment
Posted (edited)

Samo grafikon uz answerov post, the momentum seems real 

 

& this is rich

Spoiler

Jonathan Ball, a floor installer from Jackson, Mich., said he believed Mr. Trump would do more to help working Americans than Ms. Harris.

“I think she’s more liberal. I just don’t think she’s all for the middle class,” said Mr. Ball, 46, who plans to support Mr. Trump for a third time this fall. “I just see her one-sided. You know, for the rich.”

 

Edited by Roger Sanchez
  • Haha 4
  • Hvala 1
Link to comment

Trump je sada u defanzivi i smislja nesto radikalno da uradi da opet promeni momentum kampanje. Mozda ce se ratosiljati Vanca i generalno tim oko sebe.

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, theanswer said:

NYT Siena ima Heris u vođstvu u h2H U PA, MI i WI od 4 do 5 poena. To je sad već ozbiljna situacija, ne treba joj ništa više od swing states ako uzme ove 3. 

 

Te cifre sigurno ima i Trampova kampanja već neko vreme jer inače ne bi tražili debatu iz koje su se povukli bili. 

 

Ne treba usko gledati ni pollove već gledati kako se kampanje ponašaju. To što je Bajdenov tim tražio debatu tako rano je bio dobar znak da su u kanalu. 

 

To je najnoviji poll, posle izbora Walza? Imaš link? Mislim da je NYT Sienna najbolji polster po rejtingu.

 

Momentum je ogroman na strani Demsa, Walz dominira na mitinzima, bukvalno su kao rok zvezde. Kako sad stvari stoje Trampa spašava krah berze, neki jači pad ekonomije tj inflacija ili baš ozbiljan kiks Harris na debatama ili u kampanji. Što ništa nije manje zamislivo od svega što se dogodilo u poslednjih mesec dana. Npr 1988.g. je bila čuvena po tome, kad je Dukakis uprskao neko ogromno vodjstvo u pollovima tokom avgusta.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Uzgred, meni je vest dana juče da je Džesi Ventura endorsovao tiket Harris-Walz. Mislim da je ovo prvi put da je on podržao kandidata bilo koje partije.

Link to comment

Deluje kao da je liberalna elita (deo elite, kako god) prilično nezadovoljna njenom reakcijom i to glasno pokazuje.

 

Uzimajući ovo što je napisano gore o tradiciji negradjenja kampanje na spoljno političkim pitanjima, ima li nade da se Demsi makar malo dozovu pameti oko ovog pitanja (i zašto ne)?

 

Link to comment
×
×
  • Create New...