Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

Kako si mogao da zaboraviš Janice !

 

Ja vidiš obožavam njen smeh, glas mi je onako američki unjkav kroz nos, ali mi ne smeta 

Link to comment
1 minute ago, braca said:

Kako si mogao da zaboraviš Janice !

 

Ja vidiš obožavam njen smeh, glas mi je onako američki unjkav kroz nos, ali mi ne smeta 

nisam nikad redovno gledao, valjda zato. sorry...

 

a super da ti nije iritantan glas, nadam se da je to samo moja umisljotina.

Link to comment
22 minutes ago, adam said:

mene malo blam da kazem al meni je kamalin glas katastrofa. kresti kao ona chendlerova riba iz cheers-a (ne secam se vise imena) ako ne i gore. pokusao sam u nekoliko navrata da je slusam al apsolutno ne mogu da se skoncentrisem na to sto prica zbog te jebene boje glasa. 

 

smeta li to jos kome? pitam jer mi pada na pamet da ako dosta ljudi ima taj problem onda i ona moze imati problem, odnosno moze joj boja glasa izbiti par shaka glasova na izborima gde je svaki glas bitan.

 

Zanimljivo je da si to primetio, baš pre neki dan naletela na ovaj tekst, gde je meni bilo interesantno da se time neko ozbiljno i bavi:

 

A UC Berkeley linguist explores what Kamala Harris’s voice and speech reveal about her identity

 

"... She has a really unique style that reflects her biography. She sounds like an African American woman. She sounds like she’s from Northern California. She sounds like a charismatic political figure. But these are different identities that one person would have to inhabit all at once, and they’re traditionally seen as in conflict.

 

Our stereotype of a persuasive politician is not a Black and Indian woman. If you ask somebody to draw a picture of an American politician, they’re not drawing Kamala Harris. So she’s got to be a politician and, at the same time, sound like herself: a woman and Black and Indian American. And rep her hometown because she is a hometown girl, which can be a little bit of a liability for her now on a national stage because of the way that California is painted.

 

But damn, she is so California.


...

 

When people describe the features that are geographically unique to California in the linguistic literature, they focus on a few things. There is this thing called the California vowel shift, where the back vowels move forward, and this is something that we see Harris do."

 

Edited by Quince
  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, adam said:

nisam nikad redovno gledao, valjda zato. sorry...

 

a pa onda mi je sve jasno, ti si čovek bez ukusa...  :nobles:

  • Haha 1
Link to comment

gledajte seriju skitova SNL "Californians" da bi se razumelo bolje ovo o Mamalinom™ govoru

 

 

 

*ovo je do duse South CA, ne North CA govor

Edited by 3opge
  • Wub 1
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, adam said:

mene malo blam da kazem al meni je kamalin glas katastrofa.

 

Glas manje više, meni je urnebesno kako se razmaše svaki put kad nešto "objašnjava". Očigledno je prošla neki kurs ekspresije za vođe, ali to kod nje tako polu-programirano, ukočeno i izveštačeno izgleda da je smešno svaki put, bez greške. Zajedno sa harizmom na nivou Tome grobara, zabava je zagarantovana.

  • Tužno 1
Link to comment
39 minutes ago, braca said:

Imaju smisla za humor :

 

 

 

 

Ja iz ovog njenog tvita razumem da njen sin nije izašao iz kuće 2 nedelje i da tek treba da izađe napolje. A ovo što su ga pljuvali, udarali i gađali flašom, to su koliko zaključujem bili ukućani. :rolleyes:

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Quince said:

 

Ja iz ovog njenog tvita razumem da njen sin nije izašao iz kuće 2 nedelje i da tek treba da izađe napolje. A ovo što su ga pljuvali, udarali i gađali flašom, to su koliko zaključujem bili ukućani. :rolleyes:

 

Pa da, to je humor à la JD Vance : ispljuvali i izlupetali su ga ukućani, šta će tek biti kad izadje napolje, ha ha ha

 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...