Jump to content
IGNORED

Letnje šeme: filmovi o letu


ultra plasticni

Recommended Posts

4 minutes ago, morgana said:

 

simpa je ali zahtijeva nerve

meni svaki moreti zahteva nerve. ne znam zasto, al pocnem da se cesem skoro od spice pa trpim jer zna da uvuce u pricu. 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Leto '84 je malčice bizarnog zapleta, ali super hvata atmosferu 80-tih, vožnju biciklima po kraju, druženja, maštanja, lepe stvari, a bizarnost je u svrhu da imamo u vidu da živimo u iluzijama ako mislimo da je svaka kuća živela sličnu idilu. U neku ruku to je i omaž tom vremenu,  negovanje mita o bezbrižnim godinama, a i bizarna, brutalna demistifikacija.  Zato mi se sviđa, jer ima nešto od oba sveta, i mistifikaciju i demistifikaciju.

 

 

Edited by Biramo Borbu
  • +1 1
Link to comment

Eric Rohmer:

 

La collectionneuse (The Collector)

 

 

Pauline a la plage (Pauline at the Beach)

 

 

Conte d'ete (A Summer's Tale)

 

 

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, gsb said:

Kad smo kod domacih, meni ovo skroz letnje, od ove godine:

 

 

 

Malopre sam došao iz bioskopa i upravo sam hteo svim srcem da ga preporučim. Učinite sebi uslugu i odgledajte ga, ko nije.

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, adam said:

pravi letnji u kojima vidim svoja leta iz mladosti su varljivo leto (osnovni)

Osnovni?

Beše ima neki češki film sa tim imenom

Link to comment
57 minutes ago, Fakundo Sava said:

Osnovni?

Beše ima neki češki film sa tim imenom

ceski je 'hirovito leto'. mencel. nije los al mi nije tipicno letnji. vise leta ima u sceni kad piju pivo sa sedmog stepenika u 'selo moje malo' nego u citavom hirovitom letu. bar ja to tako dozivljavam. 

 

edit - osnovni u smislu da je to prvo na sta pomislim kad je u pitanju leto na filmu. a jesam se cokulasto izrazio, moja greska.

Edited by adam
Link to comment

Svako leto gledam Nije lako sa muškarcima i Poaroe sa Piterom Justinovim Evil under the sun i Death on the Nile

 

IMG_0136.png

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

jao i ja volim justinova kao poaroa. al to obicno gledam zimi, vikendom posle rucka. da ubijem oko uz neko suncano stivo. 

 

a sad me ovo njegovo odelo podseti na verovatno estetski najlepsi a najmracniji letnji film i jedan od retkih radjenih po klasicnoj literaturi da valja - smrt u veneciji. kakva mamojebna lepota i strahota u isto vreme.

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

Stand by me i Goonies iz kategorije letnji raspust i E.T. bi bio tu, ali je dobar deo noću pa se manje oseti ta letnja atmosfera.

 

Praznik u Rimu :wub: bi bio još bolji da nema toliko ljudi u odelima :D

 

Cidade de Deus za one koje vole leto poput današnjeg dana u BG - znoj, sparina i prašina

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

Malopre sam došao iz bioskopa i upravo sam hteo svim srcem da ga preporučim. Učinite sebi uslugu i odgledajte ga, ko nije.

Jel mogu na ovaj film da povedem ribu,ali da me posle njega ne gleda kao brata? 

  • Haha 2
Link to comment
8 hours ago, Fakundo Sava said:

Jel mogu na ovaj film da povedem ribu,ali da me posle njega ne gleda kao brata? 

 

Pa neće sigurno da te gleda tako ako izbušiš rupu dole na kesi sa kokicama i...

 

Šalu na stranu, posle filma će da se oseća lepo i toplo. Ako se ne bude osećala tako, onda je možda i okej da te gleda kao brata, zbog tebe :D

 

Postoji i opcija da odeš sam da odgledaš film i da proceniš, a onda da vodiš i nju :D

 

  • Wub 1
Link to comment

 

eric rohmer je naravno uvek prvi izbor, ali za gledanje sa pola mozga ovo mi je prva asocijacija, francuskua 80ih i naravno umiranje za valerie kaprisky

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...