Jump to content
IGNORED

Letnje šeme: filmovi o letu


ultra plasticni

Recommended Posts

17 minutes ago, Sandradjer said:

Call me by your name je prvi koji mi je pao na pamet. Od glavnog glumca mi nije dobro nakon onih saznanja. Uopste ne znam gde da smestim taj film u glavi. Muke zive :D

 

Drugi koji su mi pali na pamet A Month by the Lake, Swimming Pool (Charlotte Rampling), Adore,...

Kad rece Swimming Pool, setih se La Piscine, eno ceka da ga pogledam, a u skladu je sa ovom temom.

 

Da dodam Before Sunrise, letnja su desavanja - lep i drag film; ima jos dva nastavka, ovaj najvise volim.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, Stela said:

Kad rece Swimming Pool, setih se La Piscine, eno ceka da ga pogledam, a u skladu je sa ovom temom.

 

Da dodam Before Sunrise, letnja su desavanja - lep i drag film; ima jos dva nastavka, ovaj najvise volim.

Zato sam i stavila Rampling uz film da se ne pomesa sa La Piscine.

Before Sunrise mi nije legao, nisam uspela da se uzivim u film. Mozda pogledam ponovo i bude neki bolji utisak

  • +1 1
Link to comment

sad bas razmisljam.... pravi letnji u kojima vidim svoja leta iz mladosti su varljivo leto (osnovni), call me by your name i tavernijeov nedelja na selu (il u prirodi, vise se ne secam kako je kod nas preveden). ima i onaj talijanski ferragosto koji mi je ubersimpa al to se uglavnom desava u zatvorenom prostoru pa nemam isti osecaj. kad malo razmislim, stand by me bih isto tu stavio zbog odrastanja u prashini. 

 

lepljivo, znojavo leto, to je sav americki jug al to nije sezonski momenat. onako 's vrha glave' medju najznojavima su mi dugo toplo leto thelma and louise, angel's heart s ventilatorom na plafonu i big easy s ubersegsi elen barkin. zabavno i segsi bas kako treba.

 

s vremenom sam se navikao i na leto ovde u uk pa evo par favorita - a canterbury tale (powel & pressburger klasik, odlican), i life is sweet (to je taj moj zivot u londonu, zna mike lee),

 

film s kojim nemam zajednicko a jedan mi je od najdrazih letnjih je do the right thing spike lee-ja. zaljubio se u film od prvog momenta kad sam ga video. taj neizmerni talenat koji kulja iz coveka kao iz vulkana nezavisno od zelja, karaktera i aspiracija sam, cini mi se, video jos samo kod pete doherty-ja na pocetku karijere, nezavisno od toga sta su i jedan i drugi uradili posle od toga. no dobro, to je do mene.

 

i nravno - ajkula! film zbog kojeg i dan danasu moru plivam nazad cim vidim da se broj ljudi ispred mene proredio.

 

bonus - bergmanov summer with monica je faking remek delo al je zahtevan u majcinu. pozno leto, rekao bih. neko drugo vreme, neki drugaciji filmovi, nije za ljude koji ocekuju zabavu.

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

e, da... kako sam samo zaboravio jedan od mojih najdrazih filmova ikad box of moolight https://www.imdb.com/title/tt0115738/ . ko god nije gledao - najtoplija preporuka.

 

jedan od onih malih filmova koji nikad nisu doziveli zasluzenu paznju. savrsen film a uz to i letnji. john turturo i sam rockvell fenomenalni. rockwell mi nigde nije bio tako dobar niti tako drag lik kao tamo. a i muzka hit. tip iznajmi auto, nadje kasetu i pusta. a ono kejv all the way. 

 

a setih se i belle epoque. pravi zabavni letnji film.

  • Hvala 2
Link to comment
40 minutes ago, adam said:

ima i onaj talijanski ferragosto


kad je feragosto u pitanju:

Caro Diario (Nanni Moretti), prva priča

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

i palombella rossa u kojoj moretti kontemplira o vaterpolu i komunizmu

kad smo kod moretti-ja

Edited by morgana
Link to comment
3 hours ago, makaronee said:

 

tenesi vilijams je zaduzen i za paniku na sinama...

 

 

Da, Tenesi Vilijams baš nije voleo uobičajene odlaske na plažu tokom leta: Mačka (E. Kazan) i Iguana (J. Huston).

Link to comment

Meni su tipicni letnji filmovi American Graffiti i Dazed and Confused. School's out! :D

 

  • +1 1
Link to comment


nešto sasvim drugačije od “letnjeg” filma, a opet letnji film

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

i palombella rossa u kojoj moretti kontemplira o vaterpolu i komunizmu

kad smo kod moretti-ja

ovo nisam gledao. stavicu na listu.

Link to comment
1 minute ago, adam said:

ovo nisam gledao. stavicu na listu.

 

simpa je ali zahtijeva nerve

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...