Jump to content
IGNORED

Letnje šeme: filmovi o letu


ultra plasticni

Recommended Posts

Inspirisan prvim filmom velikog Gila Pontekorva Veliki plavi put iz 1957. godine, koji je inace sniman po dalmatinskim ostrvima otvaram temu o filmovima kroz koje osecate aktuelno godisnje doba: more, reke, jezera, ljudi u kupacim gacama, suncobrani, pecanje, kreme za suncanje, camci, asfalt koji se topi na suncu, ljudi koji odlepljuju od vrucine, omorina, zbijen, krajnje zgusnut vazduh, vetar, svici, kreket zaba u bari, pokvareni sir u frizideru... dakle, leto ili pakao na zemlji.

 

Glavni protagonist je Iv Montan, ribolovac koji ribu peca iskljucivo dinamitom, zbog cega ga u principu mrzi celo selo, a organi gonjenja nikako ne mogu da mu sedu za vrat.

 

Koji je vas omiljeni film sa temom leta, dajte makar tri takva i napisite nesto lepo o njima

IMG_20240622_010335.jpg

  • +1 2
Link to comment

Ja volim film da bude strastan da ima to nesto3da zagolica. Vruć vetar kad Mesi sis* 

 

Jednom sam pokusao da pipnem pekarku jer sam imao tako neku zlatnu priliku koja se obicnim ljudima ne desava ali je izasao odpozadi negde pekar koji verujem da je bio ili iz sandzaka ili dole jos siptariia. Suvisno je reci kakve su bile posledice

 

Nikad vise pekarica na stanici FK sinfjelic nis (ka centru) nikad vise Nikad!

 

Moze preporuka za vruc film slixan mom iskustvu

Link to comment

jkxU93B8HkQTO16kbWR4OaR6ome.thumb.jpg.a41c86b130d873ce2118493ae274e3b8.jpg

 

Ovog sekunda bih se teleportovala na lokaciju iz filma :).

Po romanu Francoise Sagan (i knjiga mi je draga), prica prati mladu devojku Sesil (predivna Jean Seberg) koja sa ocem letuje na Azurnoj obali. Bogati su, opusteni, dekadentni, lezernost i uzivanje su im na prvom mestu, dok se ne pojavi Ana (Deborah Kerr) koja privuce Sesilinog oca. 

 

@ultra plasticni hvala za temu

 

  • +1 3
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Meni je prva asocija na filmove o letu, coming of age. Preobrazaj deteta, prvo seksualno iskustvo ili samootkrice, radjanje prijateljstva i ucenje od starijih. Valjda mi je to ostalo od poplave summer cump movies iz 80-tih.

Dva bas dobra filma iz tog faha:

Call me by your name i The way way back

i jedan, malo kompleksnije price, ne direktno vezanim za leto ali ja ga tako dozivljavam

The Talented Mr. Ripley

  • +1 5
Link to comment
17 minutes ago, Lancia said:

 ucenje od starijih

 

 

Film mi je, inače, prva asocijacija na leto. Kupanje, hladna lubenica, pečeno pile za nedeljni ručak u dvorištu i hladno vino iz podruma.

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment
16 minutes ago, MocaVukotic said:

Moze i stealing beauty

Ima slicnu atmosferu kao Call me by your name.

Link to comment

sablazan da se podelim radoscu letnjeg kina je prevladala nelagodu pravljenja bilo kakvih lista;

uz lepljivu nervozu, jedna od najboljih letnjih kafana u bioskopu, na obroncima.

dzozef louzi, pesnik radnickeklase - veliki ucitelj кемпа и линча, na liticama,

tenesi vilijams je zaduzen i za paniku na sinama...

a pravi letnji dan do podne, koji se prostire i na noc, dok crkavaju frizideri puni eskimoa..

 

 

 

 

Edited by makaronee
suzbio liticu
  • +1 1
Link to comment

Weekend at Bernie's

 

Prvi put sam film gledala kad sam bila u osnovnoj skoli. Kad god naletim na tv, nastavim da ga gledam, podseca me na leto i gluposti koje obicno tad pravimo :D.

 

Inace mi u tom stilu na pamet pada Zandar iz Sen Tropea, nekad je bilo u letnjem tv programu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...