Jump to content

Slovenija - Srbija 20.06. 15:00


kakšen rezultat napovedujete  

75 members have voted

  1. 1. kakšen rezultat napovedujete


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/20/24 at 13:01

Recommended Posts

jeste bar jednu Mitru, stvarno nemam nekih prevelikih zamerki na Tadićev račun

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Ovde igraju igraci sa starim zaslugama, videli smo posle prve utakmice kako je Tadic izjavama izboksovao da se guzelja veceras na terenu. Kako god da se zavrsi ovo prvenstvo, a zavrsice se vec utakmicom protiv Danske, mora da se napravi smena generacija i da zasluzni gradjani ili zauzmu mesto na klupi ili dobiju dzepni sat i odu u penziju. Dosadasnji nosioci igre su, neko manje a neko vise, uradili mnogo poslednjih godina ali vreme je da Tadic, Kostic, SMS, Zivkovic, Veljkovic, Lukic i Gudelj pocnu da prepustaju mesto mladjima. Mitrovic i Jovic jos mogu da povuku sa klupe ali nama reprezentacija treba da igra sa jednim spicem i da taj spic bude Vlahovic. Treba iskoristiti to sto smo u A grupi Lige nacija da igraci poput Samardzica, Ilica, Vlahovica, Birmancevica i ovih mladjih koji dolaze na utakmicama protiv najjacih reprezentacija polako prave neku svoju pricu zajedno sa Pavlovicem, Blekijem, golmanima i ovo malo igraca koji nam igraju a nisu jednom nogom u igrackoj penziji.

 

Naravno, za tako nesto bi nam bio potreban i bolji selektor ali svi znamo da se to nece desiti a i ako bi se desilo, niko bolji od Piksete ne bi seo na tu klupu.

 

Iako vrlo cenim to što pišeš, ne mogu da se složim sa boldovanim u potpunosti. Živković, Veljković i Lukić su igrači od 27 i 28 godina, od kojih druga dvojica igraju u Bundes ligi i Premijeršipu, i koji u nogama sigurno imaju barem još jedan kvalifikacioni ciklus za svetsko i evropsko prvenstvo od 4 godine, možda i ciklus i po. Mislim da se prilično zaboravlja da mi nismo samo u selektorskoj krizi, već i u ozbiljnoj igračkoj krizi, i ne možemo da se tek tako odričemo igrača mlađih od 30 godina koji igraju u Ligama Petice, pa ni Živkovića koji svakako može da doprinese, i danas je bio među boljima na terenu, iako igra na kontra nozi sve vreme. Ne možemo tako lako ni onih starijih, ali se slažem da dalje ceđenje Tadića, Kostića i Gudelja može da pruži samo neke kratkoročne rezultate, koji bi pak bili vrlo kontraproduktivni na neki duži rok. SMS je posebna priča, po meni je on jedan vrlo neozbiljan i nezreo čovek koji fudbal shvata kao zezanje još uvek iako ima skoro 30 godina, pa otud i on u Arabiji, i izgleda na terenu kako izgleda - ja bih ga zvao u reprezentaciju tek onda kada se vrati u Lige Petice, i to bih mu rekao otvoreno, pa nek bude uvređen koliko hoće i on i svi oko njega (neće se desiti naravno). 

 

Ono što jeste vreme (a neće se takođe desiti) je da nađemo nekog barem solidnog trenera koji će napraviti igru u odnosu na igrače koje ima, a ne da on te igrače koje ima tera da igraju ono što je on zamislio da treba (npr. Žileta i Vlahovića). Da silovanje igrača ne daje rezultate možeš videti i na Sautgejtovom maltretiranju Aleksandera Arnolda da igra nešto što ne zna, i na šta to liči, a što posebno važi za reprezentacije (jer one ne mogu da kupe profil koji im treba) i to male reprezentacije koje nemaju desetine kvalitetnih igrača na rosteru. Ako jedan Kek od fudbalera Celja i Olimpije može da napravi koherentnu celinu koja ima i glavu i rep, možemo i mi. 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Kaže Stojanović u Dnevniku, "... jedan od najnižih na terenu, Luka Jović..." :isuse: Zvuči kao da lik ima 1.63 umesto 1.81.

 

Jović je viši od Živkovića, Gaćinovića, i Birmančevića, a egal sa Tadićem i Mladenovićem. 

 

Kod Slovenaca su od njega niži Janža, Stojanović, Čerin, Verbič, a Elšnik je egal.

 

Link to comment

Stručni konsultanti na Areni, obične pizde kao i sve radikalske pizde u Vučićevoj Srbiji. Kaže lik, ti imaš luksuz da ti Sergej bude na klupi... a Sergej posle 5 minuta u igri, svež kao jutarnja rosa, pušta igrača da mu da gol kako ja ne bih na Soniju pustio. Naravno o tome ni reči od stručnog™ konsultanta

 

Profesionalni pimpler lopte, ej... pa ne bi mi više nikad bio pozvan u reprezentaciju nakon ova dva nastupa™

Edited by arheolog1981
  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, Ayatollah said:

 

Iako vrlo cenim to što pišeš, ne mogu da se složim sa boldovanim u potpunosti. Živković, Veljković i Lukić su igrači od 27 i 28 godina, od kojih druga dvojica igraju u Bundes ligi i Premijeršipu, i koji u nogama sigurno imaju barem još jedan kvalifikacioni ciklus za svetsko i evropsko prvenstvo od 4 godine, možda i ciklus i po

 

Mislim da nijedan od njih trojice vec sada nema kvalitet da bude u prvoj postavi. Zivkovic ne igra u najjacim ligama, iz druge evropske lige je presao u trecu i igra u prvenstvu koje jedva da je nesto malo jace od naseg. Za Lukica sam malo preterao, on je nesto bolji od ostalih, ali meni ni on ne lici na igraca za velike domete, nema neku jacu igracku osobinu i nema nikakav uticaj na igru. Veljkovic se meni nikada nije dopadao kao igrac.

  • +1 1
Link to comment

Ovo j repki je najveći problem trener - od Muslina valjda, mi nemamo trenere nego nekw VDe koji nit imaju CV nit mozga da naprave biko šta. 

Ne znam tačno iz kog razloga je tako (mogu da pogadjam), al je tako.

 

Kad budemo uspeli da nabavimo trenera koji zna fudbala i ima tri čuke u glavi odmah ćemo dobiti i neki rezultat, tolkiko smo naučili iz prošlosti.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, arheolog1981 said:

Stručni konsultanti na Areni, obične pizde kao i sve radikalske pizde u Vučićevoj Srbiji. Kaže lik, ti imaš luksuz da ti Sergej bude na klupi... a Sergej posle 5 minuta u igri, svež kao jutarnja rosa, pušta igrača da mu da gol kako ja ne bih na Soniju pustio. Naravno o tome ni reči od stručnog™ konsultanta

 

Profesionalni pimpler lopte, ej... pa ne bi mi više nikad bio pozvan u reprezentaciju nakon ova dva nastupa™

 

Kriviti SMS-a za taj gol pored zivog Gacinovica koji je izgubio loptu jer ne zna sebi da pusti for i stao je preterano. Svi znamo koje su SMS-ove igracke mane ali on nam nesto i donosi, sta to tako veliko donosi Gacinovic da moze sebi da dozvoli da izgubi loptu i stane dok njegov igrac otvara kontru i na kraju na drugoj strani daje gol. Pri cemu nije igrao od pocetka pa da kazes da je izgubio snagu, jednostavno je stao jer ga je boleo kurac da trci.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Mislim da nijedan od njih trojice vec sada nema kvalitet da bude u prvoj postavi. Zivkovic ne igra u najjacim ligama, iz druge evropske lige je presao u trecu i igra u prvenstvu koje jedva da je nesto malo jace od naseg. Za Lukica sam malo preterao, on je nesto bolji od ostalih, ali meni ni on ne lici na igraca za velike domete, nema neku jacu igracku osobinu i nema nikakav uticaj na igru. Veljkovic se meni nikada nije dopadao kao igrac.

 

Da me ne razumeš pogrešno, ni ja nešto ne sečem vene ni na jednog od njih trojice, ali mislim da bi mogli i trebali da budu deo rotacije, jer nemamo neke alternative. Tu je za Veljkovića možda najlakše, jer tu možemo da zovemo Erakovića ili Simića da ih razvijamo i uigravamo sa Blekijem i Pavlovićem, sa Babićem kao nekim bekapom.

 

Za ovu drugu dvojicu, baš i ne znam. Na Žiletovim pozicijama, Radonjić je odjavio Piksija, a i da nije meni on nije nikakav igrač, jer je samo brz, a i to kompenzuje odsustvom znanja i inteligencije, Lazović i Đuričić imaju 34 i 32 godine, Mladenović 32, Birmančević me baš i nije nešto oduvao, od mlađih ne vidim da se neko npr. Stefan Mitrović nešto meteorski razvija. Na Lukićevoj poziciji je još gore, jedino ako ne smatramo nekog Račića i slične za perspektivu.

 

Jbg, to je to što imamo. I ja bih voleo da je Pavlović izabrao Srbiju, pa da zalepimo Lukića za klupu i koristimo ga za rotaciju, ali nije.

  • +1 4
Link to comment
15 minutes ago, harper said:

 

Kriviti SMS-a za taj gol pored zivog Gacinovica koji je izgubio loptu jer ne zna sebi da pusti for i stao je preterano. Svi znamo koje su SMS-ove igracke mane ali on nam nesto i donosi, sta to tako veliko donosi Gacinovic da moze sebi da dozvoli da izgubi loptu i stane dok njegov igrac otvara kontru i na kraju na drugoj strani daje gol. Pri cemu nije igrao od pocetka pa da kazes da je izgubio snagu, jednostavno je stao jer ga je boleo kurac da trci.

Ali upravo to isto je uradio i SMS. Dzogirao pored beka Slovenije, a onda ga nije ispratio jer ga je...

  • +1 1
Link to comment
Just now, Greek Freak said:

Ali upravo to isto je uradio i SMS. Dzogirao pored beka Slovenije, a onda ga nije ispratio jer ga je...

 

SMS je bar bio u petercu ispred tog igraca iako to nije njegova pozicija koju treba da brani, Gacinovic uopste nije bio u kadru. Ti kad izgubis loptu na nacin i onde gde je Gacinovic izgubio zajebao si celu ekipu jer su svi ledjima okrenuti i moraju u rikverc protiv igraca koji su vec krenuli u tranziciju a on nije ni pokusao da potrci nazad. SMS je notorni kurajber, ne branim ga, ali gol je Slovencima namestio drugi igrac. Igrac koji mi posle ovoga ne bi zaigrao za reprezentaciju pa taman ga Gvardiola kupio.

  • -1 2
Link to comment

Nije bio ispred igraca u petercu. Bio je ispred i pored igraca na 15-20 metara od gola, a onda, kad je ovaj ubrzao napred i ovi usli u zavrsnicu napada, Sergej ga nije ispratio jer ga je...

Za Gacinovica se slazem, ali je meni Sergejeva reakcija jednako kriminalna. 

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Ayatollah said:

 

Da me ne razumeš pogrešno, ni ja nešto ne sečem vene ni na jednog od njih trojice, ali mislim da bi mogli i trebali da budu deo rotacije, jer nemamo neke alternative. Tu je za Veljkovića možda najlakše, jer tu možemo da zovemo Erakovića ili Simića da ih razvijamo i uigravamo sa Blekijem i Pavlovićem, sa Babićem kao nekim bekapom.

 

Za ovu drugu dvojicu, baš i ne znam. Na Žiletovim pozicijama, Radonjić je odjavio Piksija, a i da nije meni on nije nikakav igrač, jer je samo brz, a i to kompenzuje odsustvom znanja i inteligencije, Lazović i Đuričić imaju 34 i 32 godine, Mladenović 32, Birmančević me baš i nije nešto oduvao, od mlađih ne vidim da se neko npr. Stefan Mitrović nešto meteorski razvija. Na Lukićevoj poziciji je još gore, jedino ako ne smatramo nekog Račića i slične za perspektivu.

 

Jbg, to je to što imamo. I ja bih voleo da je Pavlović izabrao Srbiju, pa da zalepimo Lukića za klupu i koristimo ga za rotaciju, ali nije.

 

Moja poenta je da moramo da pocnemo da smenjujemo ovu generaciju, pa makar probali s ovih nekoliko juniora, sto iz nase lige, sto iz drugih liga koji su poreklom nasi i odlucili su se da igraju za Srbiju. Mi cemo nastradati u A grupi Lige Nacija sto cemo nastradati, pametnije je da to takmicenje potrosimo na promociju klinaca nego da cedimo suvu drenovinu od igraca koji su presli svoj zenit i nikada nece biti bolji ni od ovoga sto su sada jer ih godine stizu. Kosta Nedeljkovic, Bazdar i Erakovic su vec morali da budu na ovom prvenstvu da treniraju sa starijim kolegama i pocnu da se privikavaju na reprezentaciju. To su mladi igraci sa prilicno visokim plafonom, necemo ih valjda poslovicno cekati da debituju sa 26-27 godina.

 

edit: I dok ja ovo pisem spanski klinac od 21 godinu pravi decu Italijanima.

Edited by harper
  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...